Προς το περιεχόμενο

Fading Echoes - At the Dead End (Melodic heavy - prog)


Dimitris Stratikis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται! Να συστηθώ στο forum ως νέο μέλος. Είμαι ο Δημήτρης από το Βόλο, 32, και γράφω με τη μπάντα μου μελωδικό Heavy / Prog. Σας αφήνω ένα youtube link και όποιος θέλει σχολιάζει! Enjoy! https://www.facebook.com/fadingechoesgr

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισαγωγή είναι ολίγον @Nikos Aravanis  . Τεχνικά άψογο, αλλά, το ύφος, οι φόρμες, οι μελωδίες, το στήσιμο αυτού του είδους έχουν παικτεί άπειρες φορές τα τελευταία 30-40 χρόνια.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α

2 hours ago, rgxinap said:

Η εισαγωγή είναι ολίγον @Nikos Aravanis  

Αμα έχω φτάσει να είμαι τόσο τεράστιος και όποτε ακούς πιάνο Αχιλλέα να σου θυμίζει εμένα,τι να πώ.

Πάω να αγοράσω ένα καλάμι 😛

 

Το τραγούδι μου άρεσε πάντως.

  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rgxinap είπε

το 1:58

 

μοιάζει με  το 0:37 απο εδω :

 

 

🙂

Ευτυχώς δεν έχω ακούσει 1 τραγούδι maiden ολόκληρο από την αρχή μέχρι το τέλος. Σχεδόν παρεξηγήθηκα! Χαχ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Dimitris Stratikis said:

Ευτυχώς δεν έχω ακούσει 1 τραγούδι maiden ολόκληρο από την αρχή μέχρι το τέλος. Σχεδόν παρεξηγήθηκα! Χαχ!

 

Εξαρτάται πως θα πάρουν μερικοί το "ευτυχώς", φόρα και κανα κράνος για καλό και για κακό 🙂

(πλάκα κάνουμε εννοείται )

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που δεν ακούω maiden το βρήκα μια χαρά.

 

Λοιπόν συνονόματε...

είναι πολύ καλό το κομμάτι, γι αυτό που είναι, έχω ενστάσεις σε θέματα ηχογράφησης και παραγωγής...

πχ το πιάνο στην αρχή είναι πολύ ντενεκεδέ, αν με πιάνεις. Επίσης είναι απίστευτα κομπρεσαρισμένο και γραμμένο από -1 έως 0 που σε συνδυασμό με το ντενεκέ χαλάει την όλη ατμόσφαιρα. Είναι τόσο ψηλά μάλιστα που μπαίνουν ολες οι κιθάρες με τα γκάζια και δεν έχουν πλέον περιθώριο να πουν τίποτα και αντίθετα είναι πολύ κάτω από το επίπεδό του. Το μπάσο λείπει σε όλο το κομμάτι είναι θαμένο.

Θα έλεγα να ξεκινήσεις τις ισορροπίες αφήνοντας περιθώριο να πιάσουν το 0 όλα τα γκάζια, και βάζοντας τα ήρεμα περάσματα πολύυυ κάτω.

Κατά τα άλλα, καλούτσικοι στίχοι, σωστή προφορά, ικανοποιητικά φωνητικά, καλά παιξίματα.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

εγώ που δεν ακούω maiden το βρήκα μια χαρά.

 

Λοιπόν συνονόματε...

είναι πολύ καλό το κομμάτι, γι αυτό που είναι, έχω ενστάσεις σε θέματα ηχογράφησης και παραγωγής...

πχ το πιάνο στην αρχή είναι πολύ ντενεκεδέ, αν με πιάνεις. Επίσης είναι απίστευτα κομπρεσαρισμένο και γραμμένο από -1 έως 0 που σε συνδυασμό με το ντενεκέ χαλάει την όλη ατμόσφαιρα. Είναι τόσο ψηλά μάλιστα που μπαίνουν ολες οι κιθάρες με τα γκάζια και δεν έχουν πλέον περιθώριο να πουν τίποτα και αντίθετα είναι πολύ κάτω από το επίπεδό του. Το μπάσο λείπει σε όλο το κομμάτι είναι θαμένο.

Θα έλεγα να ξεκινήσεις τις ισορροπίες αφήνοντας περιθώριο να πιάσουν το 0 όλα τα γκάζια, και βάζοντας τα ήρεμα περάσματα πολύυυ κάτω.

Κατά τα άλλα, καλούτσικοι στίχοι, σωστή προφορά, ικανοποιητικά φωνητικά, καλά παιξίματα.

 

Ευχαριστώ για το review! Συμφωνώ με αυτά που λες. Δυστυχώς από τα μιξαρίσματα και τα master είμαι άσχετος οπότε το κομμάτι το πήραμε στα χέρια μας έτσι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Dimitris Stratikis είπε

 

Ευχαριστώ για το review! Συμφωνώ με αυτά που λες. Δυστυχώς από τα μιξαρίσματα και τα master είμαι άσχετος οπότε το κομμάτι το πήραμε στα χέρια μας έτσι! 

Τι εννοείς; Πληρώσατε για αυτό το αποτέλεσμα; 

 

Σας το κάνω πολύ καλύτερο και τσάμπα 😅

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, BillTrantos said:

Τι εννοείς; Πληρώσατε για αυτό το αποτέλεσμα; 

 

Σας το κάνω πολύ καλύτερο και τσάμπα 😅

 

me too...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου