Προς το περιεχόμενο

Επιτρεπεται να πει καποιος για την εμπειρια του απο καποιον επαγγελματια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο admin, εαν εχω καταλαβει σωστα, εχει σιγουρα "προβλημα" με την στεγνη δυσφημιση. Ειναι κατι που απαγορευεται.

 

Οσον αφορα την αρνητικη κριτικη, βαση γεγονοτων και εμπειριων, απλως κρουει τον κοδωνα του κινδυνου διοτι μπορει μπορει να θεωρηθει δυσφημιση και υπαρξουν νομικες περιπετειες. 

 

Γιαννη, εαν κανω λαθος με διορθωνεις.

 

Για να πουλα καποιος μεσω amazon ή ebay, σε μια κακη κριτικη προφανως δεν θα κυνηγησει ουτε τον πελατη, ουτε το site. Πιο πιθανο το τελευταιο να βαλει χερι στον πωλητη. Εχουν συγκεκριμενες συμφωνιες, φανταζομαι, οπου ολα αυτα που συζηταμε θα θεωρουνται αυτονοητα. Ή ισως και οχι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
18 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν θα καθομουν ολη μερα να βλεπω βιντεο με καλωδιωσεις

τα άσπρα στα μεσαία καβλιτσέκια του push pull και τα κίτρινα κανονικά πάνω στον 3θέσιο. Τα κάτω καβλιτσέκια τα γειώνεις. Τα πάνω μένουν κενά. Μόλις μπήκα και είδα το ποστ. 

Για τα υπόλοιπα καλυμένος από Yameth, αλλά μπορώ και να παραθέσω εμπειρίες ή απόψης εκ των έσω. Μόλις βρω λίγο χρόνο.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Φανη! :classic_biggrin:

4 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:


Για τα υπόλοιπα καλυμένος από Yameth, αλλά μπορώ και να παραθέσω εμπειρίες ή απόψης εκ των έσω. Μόλις βρω λίγο χρόνο.

 

Περιμενουμε την αποψη σου

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν θα κινηθεί στην Ελλάδα εναντίον κάποιου άλλου νομικά αν δεν υπάρχει σοβαρό οικονομικό αντικείμενο. Πρέπει να είναι πολύ χαζός κάποιος ο οποίος θα μπει σε διαδικασία δικαστικών εξόδων επειδή κάποιος είπε πως δεν κάνει καλά τη δουλειά του. Και τι να διεκδικήσει? Χρήματα? Αν σε βρει ποιος είσαι, και αν σε τρέξει στα δικαστήρια με έξοδα παράστασης κλπ, και αν κερδίσει το δικαστήριο, πόσα να επιδικάσει? Και αν τα επιδικάσει και δεν του τα δώσεις? Κι άλλο δικαστήριο? Λολ

 

Και προφανώς δεν είναι συκοφαντική δυσφήμιση το να πεις πως 'Ο τάδε τεχνικός μου έκανε κακή δουλειά" . Όλοι κρινόμαστε επαγγελματικά και πολύ αυστηρά μάλιστα. 'Ασε που αν το πεις, ή θα βγουν κάποιοι και θα πουν "οχι σε εμένα έκανε εξαιρετική δουλειά" πράγμα που σημαίνει πως πιθανώς ήταν τυχαίο γεγονός, ή αν βγούν και άλλοι δεκα και πουν πως ο συγκεκριμένος είναι απαράδεκτος τότε έχει βάση και αυτός που διαβάζει μπορεί να φιλτράρει και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

 

Προσωπική άποψη, καλό θα ήταν να μπορούμε να παραθέτουμε τέτοια γεγονότα, αρκεί αυτό να μη γίνεται καταχρηστικά ή με μένος. Όπως θα λέγαμε σε ένα φίλο μας κιθαρίστα "μην πας στον τάδε τεχνικό γι αυτό και γι αυτό τον λόγο" .Κατ'αυτό τον τρόπο προστατεύονται και οι καλοί επαγγελματίες αλλά και όσοι επισκέπτονται το φόρουμ. 

 

Ακραίο παράδειγμα, αλλά όταν λέμε πως πχ δε μας αρέσει ο Malmsteen, είναι συκοφαντική δυσφήμιση? Μην τρελαθούμε δηλαδής 😁

Επεξεργασμένο από JimmyPap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, JimmyPap said:

όταν λέμε πως πχ δε μας αρέσει ο Malmsteen, είναι συκοφαντική δυσφήμιση? Μην τρελαθούμε δηλαδής 😁

 

Αυτή την διαφορά προσπάθησα να επισημάνω πριν.

Άλλο δηλαδή να πεις "δεν μου αρέσει ο Malmsteen", ή ακόμα και "θεωρώ ότι δεν παίζει καλά", και άλλο να πεις "ξέρω από τον παραγωγό του, ότι παίζει playback, και τα σόλο του τα ηχογραφεί ο JimmyPap".

 

Το ένα δεν είναι, αλλά το άλλο είναι συκοφαντική δυσφήμιση.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ένα νέο μέλος που γράφτηκε πριν λίγες μέρες και ξεκίνησε ένα πολύ ωραίο θέμα με μία ανακατασκευή,που είμαι βέβαιος άρεσε στους πιο πολλούς μας,τον "παρακολουθεί στενά το μάτι της διαχείρισης" αλλά ταυτόχρονα έκανε και το θέμα sticky ενώ βλέπουμε ξεκάθαρα οτι είναι διαφήμιση;

Εάν ήταν δυσφήμιση,θα γινώταν sticky;

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον κύριο,και ούτε σκοπεύω να τον θίξω,και ζητώ και συγνώμη που ανακατέυω το θέμα του και τον ίδιο σε αυτό το θέμα,καθώς μου άρεσε η παρουσίαση που έγραψε έτσι αναλυτικα και με φωτό,και κατα 101% ποτέ να μην έχω κάποιο πρόβλημα μαζί του,αλλα και ποτέ να μην τον συναντήσω in real life.

Απλά βλέπω πως είμαστε ελαστικοί στην διαφήμιση,και αυστηροί στην δυσφήμιση

Επεξεργασμένο από xtrm_basses
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrm_basses είπε

Απλά βλέπω πως είμαστε ελαστικοί στην διαφήμιση,και αυστηροί στην δυσφήμιση


Χωρίς να μου πέφτει λόγος να μιλήσω εκ μέρους του Νόιζ, έχω να πω ότι αυτό δεν ισχύει.


Ειδικά αν δεις πώς έχουν αντιμετωπιστεί από τους περισσότερους συμφορουμίτες στο παρελθόν ορισμένα διαφημιστικά βίντεο κιθαρολόγων εκπαιδευτών, που μπαίνουν μόνο για να ποστάρουν τις δουλίτσες τους, δεν θα το έγραφες αυτό.

Απο κει και πέρα, νομίζω ότι για την αντιμετώπιση την οποία εισπράττει κάποιος/α , ισχυει ό,τι ισχύει και παντού: υπάρχουν εκείνοι που μπαίνουν σε ένα "χώρο" (επαγγελματικό, συναισθηματικό - σχέση δηλ, ή και ένα μουσικό φόρουμ) με καχυποψία -ότι κάποιος "θα τους τη φερει", ότι τους επιβουλεύονται, ότι "ο κόσμος είναι κακός" κλπ) και υπάρχουν και εκείνοι που μπαίνουν χωρίς φοβίες και υστεροβουλία, second thoughts, ειλικρινείς αλλά όχι ανυποψίαστοι, με καλές προθέσεις.
Αυτά ξέρεις, φαίνονται από τις λίγες πρώτες λέξεις που θα γράψει κάποιος, δεν χρειάζεται πτυχίο ψυχανάλυσης για να τα διακρίνει κανείς.
Και μάντεψε πώς θα αντιμετωπιστεί, κάθε περίπτωση.

Καλώς ήρθες στο Νόιζ!
 

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ο κανονισμός 7,λέει πως απαγορεύονται διαφημίσεις αλλά και δυσφημίσεις,τότε άσχετα εάν υπάρχει σκοπιμότητα απο πίσο ή όχι,απαγορεύονται.

Δεν είδα πουθενά κανένα παραθυράκι τύπου "απαγορεύονται οι διαφημίσεις πέραν των τάδε και τάδε λόγων"

Και αν το τραβίξουμε το σκοινίσκοινί,ακώμα και το "πάρε την κιθάρα απο το thomann γιατί έχεις και δικαίομα επιστροφής και είναι και 50€ πιο κάτο από εκεί που λες" κάνουμε διαφήμιση του ενώς και διώχνουμε τον πελάτη απο τον άλλο οπότε του προκαλούμε προβλήματα.

 

Δεν τα λέω όλα αυτά για να κάνω τον καμπόσο ή τον εξυπνάκια,απλά θέλω να ξέρω πού ξεκηνάν και πού τελειώνουν τα όρια "ανοχής" του noiz ώστε να ξέρω τι μπορώ να γράφω και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xtrm_basses είπε

z ώστε να ξέρω τι μπορώ να γράφω και τι όχι.

 

Γραψε εσυ οτι θες και θα σου πουμε εμεις αν ειναι ανεκτο πάντα  με οδηγό   την  σπουδαία και ανυπέρβλητη ΣΟΦΙΑ μας  :classic_biggrin:

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, xtrm_basses said:

Δεν τα λέω όλα αυτά για να κάνω τον καμπόσο ή τον εξυπνάκια,απλά θέλω να ξέρω πού ξεκηνάν και πού τελειώνουν τα όρια "ανοχής" του noiz ώστε να ξέρω τι μπορώ να γράφω και τι όχι.

 

Βρισκομαστε σε "γκριζα" ζωνη. Δεν υπαρχουν συγκεκριμενες λεξεις και φρασεις που απαγορευονται. Ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες, οπου μονο απο το αποτελεσμα μπορει να κριθει το επιτρεπτο του πραγματος. 

Αρα, λεγε αυτο που θεωρεις σωστο και εαν χτυπησει καμπανακι θα το καταλαβεις...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου