Προς το περιεχόμενο

Πάω για νέο πλήκτρο! Πείτε μου...


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειχε ο Tony's keyboards αλλα το πουλησε....Δεν νομιζω να υπαρχει καπου demo να το δεις,παρε την αντιπρωσοπεια να σου πουνε. Ενα μονο θα σου πω.Ειναι το μονο workstation που ειναι στην ιδια κατηγορια με το Oasys(σκληρο δισκο,audio sequencing,4 μηχανες συνθεσεις).Δεν εννοω οτι ειναι τοσο καλο οσο το Oasys,αλλα εχουν την ιδια φιλοσοφια κατασκευης.

Εαν δεν ειχα παρει το K2661(το οποιο θα το αλλαξω μονο με το νεο kurzweil workstation,οταν βγει) θα επερνα το fusion...ουτε roland,ουτε korg,ουτε yamaha.

Αδικημενο οργανο και σε αυτο φταει και η ιδια η alesis.

Ψαξτε το λιγο....

Alchemist αυτο θα παρεις,μην μου κανεις κουτσουκελες.... :lol:

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thanks σε όλους που απαντήσατε! Τη γλυτώσατε... :lol:

 

Λοιπόν, τη λύση του laptop τη σκέφτηκα κι εγώ φίλε Γιάννη. ¶λλωστε αυτό έκανα μέχρι πρότεινος, προτού το αγαπημένο μου Acer παραδώσει το πνεύμα! Και να σου πω, θέλω φορητό και για άλλους λόγους πέραν της μουσικής, τέσπα...

 

Καλά, το ήξερα ότι ο Υπόγειος θα μου έλεγε για Fusion, με ψήνει καιρό τώρα! :lol: Αν βρω και τα 200-300 ευρώ παραπάνω που χρειάζονται, καλά θα 'ναι...

 

Cos, δυστυχώς το Trinity το χάσαμε μια νύχτα με φεγγάρι! :( Πονεμένη ιστορία, θα στην πω από κοντά όταν αξιωθούμε να βρεθούμε... ¶ρα, το καινούριο θα είναι το βασικό μου πλήκτρο για πρόβες, live και τα λοιπά. Το sampling είναι κάτι που το TR έχει στα συν. Μετά φτάνουμε στα λεφτά του Fusion βέβαια αλλά θα δούμε...

 

Ο x_pap τα είπε ωραία και κατάλαβε αρκετά τι ψάχνω. Είναι σίγουρο βέβαια ότι πριν αγοράσω, θα ακούσω και θα ξανακούσω και πάλι και ξανά... Θα σπάσω νεύρα! Ομολογώ πάντως ότι με ψήνει το ρημάδι το MM6 γιατί είναι φτηνό, με καλά specs και αν έχει και ψιλο-Motifέ ήχο, την κάναμε λαχείο! Θα πάω στο Νάκα μου φαίνεται...

 

Υ.Γ. Freemind, σε περιμένει θέση αντιδημάρχου γιατί είμαι και πολύ large! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να περιμενεις λιγο και να μαζεψεις τα 300 παραπανω,για να ξεμπερδεψεις...Δεν αξιζει για τρια τεσσερα κατομπαλα να παρεις κατι αλλο....διαφορετικα Juno-G.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονεμένη ιστορία, θα στην πω από κοντά όταν αξιωθούμε να βρεθούμε

αμα βρεθητε πεστε και μενα να ρθω,εκτος αν εκρεμει κατι πονηρο μεταξυ σας...

8)

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να περιμενεις λιγο και να μαζεψεις τα 300 παραπανω' date='για να ξεμπερδεψεις...Δεν αξιζει για τρια τεσσερα κατομπαλα να παρεις κατι αλλο....[/quote']

Εντάξει, σου υπόσχομαι ότι αν είναι να πάρω κάτι στο χιλιάρικο, θα περιμένω και θα πάρω το Fusion! Αλλά δεν παίζει σύγκριση τιμών ανάμεσα στο Fusion που κάνει 1300 και το MM6 που κάνει 550 ευρώ! ¶λλη κατηγορία το ένα, άλλη το άλλο...

Τιμές Θωμά οι παραπάνω αλλά μόλις είδα ότι ο Νάκας έχει το MO6 και το Motif ES6 πιο φτηνά από τον Θωμά! Αυτά είναι... :D

 

Πονεμένη ιστορία' date=' θα στην πω από κοντά όταν αξιωθούμε να βρεθούμε[/quote']

αμα βρεθητε πεστε και μενα να ρθω,εκτος αν εκρεμει κατι πονηρο μεταξυ σας...

8)

Τσού ρε που θα μας δουλέψεις κιόλας... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις πλακα,εαν συναντηθητε πεστο,να γνωρισω και τον cos,να κανουμε μια ωραια πληκτροσυζητηση... :D

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονίστε και πάρτε τηλέφωνο. Εγώ εδώ είμαι, πάμε για κανα καφέ κανα σάββατο, και μετά ανδρέα πάμε να παίξεις το Le όσο θές, να ..........σε μυήσω

 

Ουδέν κρυπτό υπο τον ήλιο του NOIZ X

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1300€ το Alesis Fusion 6HD είναι πάρα πολύ καλό.. μόνο που δεν το έχω δεί ούτε από κόντα ούτε πουθενά να παίζει :( και είναι σαν να το παίρνεις με κλειστά "αυτιά" .

Για τα χαρακτηριστικά του πάντως είναι πολύ φτηνό. Ίσως φταίει και η alesis για το promotion της όπως είπε και ο underground, αλλά και η kurzweil δεν έχει και το καλύτερο promotion αλλά τα synth της συζητιούνται.

Αν βρείς κάπου το Fusion εννοείται να το δοκιμάσεις και ας μην έχεις χρήματα να το αγοράσεις και να μου πεις κι εμένα που εκτίθεται να πάω κι εγώ :) .

Αλλά και 550€ για MM6 πάλι.. μακάρι να έχει καλό ήχο και θα σου μείνουν και λεφτά για λαπτοπ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fusion το δοκίμασα πριν από κανα μηνα στην αντιπροσωπεια :D πολύ καλές εντυπώσεις 8)

 

Την ίδια μέρα δοκίμασα και το TR, και απογοητεύτηκα πλήρως.

Σε σχέση με το τρίνιτυ το ρακ που έχω, ήταν κατηγορίες πίσω σε θέμα ποιότητας ήχου.

 

Με 300 ευρώ, αλλάζεις κατηγορία.

Αν μπορέσεις πήγαινε για το fusion, είναι πολύ καλό.

 

Αν δεν τα καταφέρεις για το fusion :cry: το MO6 μου φάνηκε αρκετά καλό (για ΜΜ6 δεν μπορώ να κρίνω, αφού δεν το'χω δοκιμάσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου