Προς το περιεχόμενο

Πάω για νέο πλήκτρο! Πείτε μου...


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και εχει περασει σχεδον μισος χρονος :D

 

τι θα έλεγες για ένα μικρό review απο το TR?? Ε' date=' αγαπητέ Alchemist ? :lol:

 

Α, σκεφτομαι να δωσω το τρινιτυ το ρακ μου, και να παρω και εγω TR 61 8)

Νομιζω ειχες το τρινιτυ-ρακ παλιοτερα, οπότε η γνώμη σου για το αν αξίζει να πουλησω το τρινιτυ για το ΤΡ με ενδιαφέρει και μετράει (πολύ) :wink:

 

Thanks, εκ των προτέρων :)[/quote']

Αν σου πω ότι εδώ και καιρό σκέφτομαι ένα τέτοιο review; Θα το κάνω σίγουρα, απλά θα καθυστερήσω μερικές μέρες γιατί είναι η γαμ@#$νη η εξεταστική στη μέση και δε μου φτάνει ο χρόνος για να κάνω ένα σωστό review (δεν θέλω να κάνω προχειρότητες). Δεν βιάζεσαι τόσο πολύ ελπίζω; :wink: :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχάς θα σου ζητήσω να γράφεις με ελληνικά όπως όλοι εδώ και σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ. Στο θέμα μας, έχεις τρία λάθη στο συλλογισμό σου φίλε μου.

 

Το πρώτο είναι ότι ήδη αγόρασα πλήκτρο, το θέμα έχει λήξει πρό πολλού μιας και δεν υπάρχει κανένα δίλημμα πια και κανένας λόγος να μπαίνουμε ξανά σε συγκρίσεις τύπου Korg vs Yamaha και λοιπά.

 

Το δεύτερο είναι ότι ΠΡΙΝ αγοράσω το TR, άκουσα και έπαιξα το MO και ξέρω την αξία του ενός και του άλλου. Δεν τρέφω αυταπάτες ότι το TR που πήρα είναι το καλύτερο πλήκτρο που κυκλοφορεί, ούτε το υποστήριξα ποτέ.

 

Το τρίτο περιγράφεται με τη γνωστή ρήση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Αν εσύ βρήκες στο MO αυτό που έψαχνες, εγώ το βρήκα στο TR και πιστεύω ότι πήρα το καλύτερο πλήκτρο για τα αυτιά μου, τόσο απλά. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν τόσα μουσικά όργανα στην αγορά, γιατί προφανώς δεν κάνουν όλα για όλους.

 

Αυτά τα ολίγα και καλές γιορτές...

 

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω εχω το mo6 και σου το προτεινω γιατι κατα τη γνωμη μου εχει αρκετη γκαμα ηχων απο το ειδος που σε ενδιαφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι γιατί μάλλον τζάμπα τα έγραψα...

Σου εξήγησα ότι:

 

1) Το TR ακόμα δεν έκλεισε χρόνο, δεν πρόκειται να πάρω άλλο workstation σύντομα.

 

2) Το MO το άκουσα πριν αποφασίσω τι θα πάρω. Τι θα πει "εγώ το έχω και στο προτείνω" άραγε; Εγώ δεν το έχω αλλά το έχει μια καλή φίλη και το άκουσα 3 φορές εκεί και 2 φορές στο Νάκα προτού καταλήξω. Τι θα αλλάξει αν ακούσω τώρα το MO σε σχέση με αυτό που άκουσα τότε; Ήμουν κουφός και ξαφνικά τώρα ακούω;

 

3) Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το TR μου. Δεν ζηλεύω το MO, ούτε θα άλλαζα το TR μου με αυτό. Γιατί δε μπορείς να δεχτείς ότι μπορεί να άκουσα κάτι στο συγκεκριμένο μηχάνημα που με τράβηξε και ήταν αυτό που ήθελα, κάτι το οποίο δεν άκουσα όταν έπαιξα το MO;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alchemist δικιο εχεις σχετικα με το μηχανημα αλλα νομιζα πως ακομα ψαχνεις synth για να αγορασεις.

εγω βρισκω το mo6 καλο για τις απαιτησεις μου.Εσυ μπορει να εχεις αλλες απαιτησεις.καλες γιορτες και σε σενα.

φιλικα, 15y.laikospliktras

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη; Γιατι δεν πάς σε κάτι πιο αξιόλογο με λίγα ευρά παραπάνω

με περίπου 1200-1400 πέρνεις άνετα ένα rack (kurzweil pc2,motif,fantom,radias) μαζί με ένα

midi controller 61+. αυτά, καλές γιορτές μπάι δε γουέι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου