Προς το περιεχόμενο

Prog house setup


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Τα software πάντως τα υποστηρίζουν, οπότε γιατί όχι;

 

 Πολύ ντιτζεϊλίκι όμως βλέπω, τι πάθατε όλοι; 😄

 

Θέλουμε να βγάλουμε κάνα χαρτζιλίκι στα ξένα, από άλλες δουλειές το προτιμώ! 🤣

  • Like 1
  • Χαχα 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, manosx είπε

Πολύ ντιτζεϊλίκι όμως βλέπω, τι πάθατε όλοι;

εγώ το έχω σταματήσει το άθλημα εδώ και χρόνια δίνω μόνο συμβουλές εγκυκλοπαιδικά εις τους νέους και τας νέας κορασίδας....

 

ρεμιξάρω μόνο σκυλοπανηγυρια άντε και καμια γιορτή τσίπουρουκάστανου, εποχιακά είδη, είδη μπιτσομπαρ καφέ και ήδη προικός😎🤣😅😆

  • Χαχα 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο νέο novation SL φαίνεται πως σχεδιαστικά δανειστηκαν στοιχεία από το μεγάλο kontrol. 

 

 Το καινούργιο novation δεν το ρχω πιάσει στα χέρια μου αλλα της ΝI και τα δύο, το maschine και το komplete τα καινούργια μου ηταν πολύ ευχάριστα στην αφή. Και στο response και τα

πλήκτρα του kontrol τα μουσικά ηταν επίσης πολύ ευχάριστα. 

 

 Αντε, να τα πάρω τα Χριστούγεννα όλα, το maschine, το komplete και ένα modx να τα στήσω και πιο πολύ θα τα βλέπω γιατί και χρόνο πολύ μου είναι δύσκολο να βρω και αν έχω προτιμώ από το να βασανίζω το μυαλό μου με συνθέσεις να παιξω κάνα παιχνιδάκι και πλέον οι πολλές ώρες στα μπλιμπλικια και τις οθόνες με ζαλίζουν. Άρχισαν τα σημάδια του γήρατος να είναι πιο έντονα μου φαίνεται. 

 Έχεις και τον μικρό να σου λέει, μπαμπά έλα να παίξουμε μαζί FORTNITE και πως να του χαλάω χατήρι. Πήραμε και το πρώτο μας victory στο battle royale και έκανε σαν τρελός. Πήρα με τον μπαμπά victory έλεγε καμαρωνοντας που έχει γέρο που παίζει καλά. Χαχαχαχαχαχα. 

 

 Πάντως εγω λέω να περιμένω να τα πάρω αργότερα μεταχειρισμένα. Θα γλυτώσεις τα μισά λεφτά και αυτή η γενιά είναι πολύ βελτιωμένη σε σχέση με τα πρώτα (της ΝΙ) . Απορώ τι βελτιώσεις θα κάνουν στα επόμενα. 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν και τα Electribes της Korg τα οποία δίδονται με Ableton Live 9 Lite, είχα δουλέψει εκτεταμένα τη προηγούμενη γενιά emx&esx για πιο harware & live setup καταστάσεις, ίσως αξίζει να τους ρίξεις μια ματιά....

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_blue.htm

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_sampler_red.htm

 

 

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stavros_d80 είπε

υπάρχουν και τα Electribes της Korg τα οποία δίδονται με Ableton Live 9 Lite, είχα δουλέψει εκτεταμένα τη προηγούμενη γενιά emx&esx για πιο harware & live setup καταστάσεις, ίσως αξίζει να τους ρίξεις μια ματιά....

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_blue.htm

https://www.thomann.de/gr/korg_electribe_sampler_red.htm

 

 

α και εγώ είχα μείνει στα πιο παλιά.

 Και αυτά ωραία φαίνονται για τη δουλειά.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερά φαίνονται τα korg, οι πρώτες εκδόσεις ήταν staple άλλωστε μαζί με virus σε tech house παραγωγές των 90s.

Για πείτε τώρα και το ιδανικό setup😈

Όχι 15 synth και 8 samplers όμως, ρεαλιστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sharpshooter είπε

Φοβερά φαίνονται τα korg, οι πρώτες εκδόσεις ήταν staple άλλωστε μαζί με virus σε tech house παραγωγές των 90s.

Για πείτε τώρα και το ιδανικό setup😈

Όχι 15 synth και 8 samplers όμως, ρεαλιστικό!

Το ιδανικό setup εξατομικεύεται σύμφωνα με τις ανάγκες του χρήστη.

 Το καλό είναι πως το σύχρονο software και hardware ιδιαίτερα σε ότι αφορά την μουσική μέσω υπολογιστή επειδή καλύπτει πολλά πράγματα μπορεί να είναι ιδανικό για όλους.

 Αλλά υπάρχουν και προσωπικά "κολλήματα", ακόμα και εργονομικής φύσεως, αισθητικής κλπ. που μπορεί να καθορίσουν το τι είναι ιδανικό setup για τον καθένα μας.

 

 Οι γνώσεις και η εμπειρία του καθενός μας καθορίζουν την αναγνώριση των αναγκών ώστε να μπορούμε να στήσουμε το ιδανικό για εμάς setup.

 

 Έτσι μου είπε ο Δαλαι Λάμας

 χαχαχαχαχαχαχαχχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου