Προς το περιεχόμενο

ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΚΑΙ Τwo Notes Captor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τον καλό τον κόσμο,

 

Πρόσφατα μου γεννήθηκε μια μεγάλη απορία και θέλω τα φώτα σας.

Αγόρασα το Two Notes Captor με βασικό σκοπό το attenuation που κάνει αλλά και την δυνατότητα silent σύνδεσης με κονσόλα που με ενδιαφέρει για να παίζω βράδυ με τον λαμπατο μου ενισχυτή και τα πετάλια μου.

Το συνδεσα λοιπόν και έπαιξα χοντρικά καμιά 10αρια ώρες με  τον ενισχυτή όλα καλά. Όταν κάποια στιγμή αποσυνδέσα το Captor παρατήρησα μια αισθητή πτώση στην ένταση του ενισχυτή μου.

Και εδώ είναι που δεν ξέρω εάν έκανα μαλακία ή απλά πρέπει πάντα να υπάρχει φορτίο (μεγάφωνο) παρ όσα λέει ο κατασκευαστης.

Έχει κανείς εμπειρία να μοιραστεί ?

 

https://www.two-notes.com/torpedo-captor

 

Ευχαριστώ !

 

Βαγγέλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα για ένα χρόνο ενισχυτή με Torpedo Captor χωρίς ποτέ να συνδέσω τον ενισχυτή μου με καμπίνα, καθώς δεν είχα καν μία. Δεν προέκυψε ποτέ το παραμικρό θέμα.

 

Ο κατασκευαστής λοιπόν καλά τα λέει, αλλιώς θα είχε φάει ένα κάρο μηνύσεις. :classic_smile:

 

Ελπίζω να μην έβγαλες το Captor πριν κλείσεις τον ενισχυτή. Αν δεν έκανες κάτι τέτοιο, κοίτα μήπως σου ψοφάει καμιά λάμπα.

  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Bill,

Οχι ποτε, το ειχα μονιμα επανω και συνδεδεμενο με την κονσολα απο οπου επαιρνε και το ρευμα του.

Μπορει να ειναι και συμπτωση, αλλα οι λαμπες ηταν σε πολυ καλη κατασταση. 

Ευχαριστω και παλι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου