Προς το περιεχόμενο

Για μια λυτρωμένη ψυχή


UnderGround

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.
Aρκετά χρόνια μετά την κυκλοφορία του (2011), αποφάσισα να "ανεβάσω" ολόκληρο το album, "Για μια λυτρωμένη ψυχή".
Είναι ένα θεματικό album, που μιλάει για την αγάπη, το μίσος, τα όνειρα και την πραγματικότητα.
Με τους στίχους, τους χαρακτήρες και την περίληψη της ιστορίας.
Καλή ακρόαση/θέαση.
 
Όποιος/α απο εσάς έχει την υπομονή να το ακούσει, ας γράψει, αν θέλει, τις εντυπώσεις και τα σχολιά του.
Επεξεργασμένο από UnderGround
  • Like 2

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, ωραίος. Το μουσικό πριόνι, τα ηλεκτρονικά και η κιθάρα, εμένα μου άρεσε πάρα πολύ σαν ατμόσφαιρα. Να ξέρεις, δεν είμαι ειδικός, ας πούμε στο «Μαύρο» με χάνεις, αλλά στο 25ο λεπτό που μπαίνει θέρεμιν κι ύστερα κιθάρα με ξαναβρίσκεις. Στο «παραμύθι» ήμουν «ίιιχ, όχι αυτή τη συγχορδία» μέχρι που μπαίνει αλλοπρόσαλλη η κιθάρα, καλά, δεν μου άρεσε και η φωνή σε αυτό.

Ε, στιχουργικά, μάλλον μου βγάζει μια απλοϊκότητα, δεν μου έλεγε πολλά,μπορεί απλά να μην μου άρεσαν οι φωνές -πλην της απαγγελίας. +353.000 για το ομότιτλό σου. Βλέπω ένα κομμάτι έχεις ανεβάσει πρόσφατα,καλή επιτυχία στα επόμενά σου.

 

edit: α,έχασα την περίληψη που ήταν μέσα στο βίντεο, γι' αυτό θα έχασα τη συνοχή της ιστορίας.

Επεξεργασμένο από Βραδύπους
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ παρά πολύ, για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σου 

και ακόμη περισσότερο που αφιέρωσες το χρόνο σου για να το ακούσεις!

Ειχα την τύχη να παίξουν πολύ καλοι μουσικοί, όπως ο Γιώργος Κατσανος, για αυτό ακούς και theremin, πριόνι κτλ.

Επεξεργασμένο από UnderGround

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, καλά, σε αδίκησα σε αυτό που είπα με τους στίχους, έχασα όλη την υπόθεση επειδή μόνο άκουγα το βίντεο, δηλαδή πραγματικά στο πρώτο κομμάτι έβγαζες αυτή την ματαιοδοξία του «πρωταγωνιστή» και τώρα έχουν και λογική οι τίτλοι και οι στίχοι («ποιός είναι ξαφνικά αυτός ο Πέτρος;;;»).

Το γράφεις κάτω από το βίντεο, αλλά επειδή δεν βρήκα την περίληψη της ιστορίας στην περιγραφή, δεν του έδωσα παραπάνω σημασία και το άφησα να παίζει. Οπότε, αυτό· ήταν ωραία μουσική και δε λέει να την περάσεις κοιτώντας γράμματα στην οθόνη. Για 'μένα χάνεται η περιγραφή της υπόθεσης, θα την πετούσα από κάτω να υπάρχει και σε κάποιο σχόλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ότι έτσι όπως το έφτιαξα, μαλλον είναι πιο χρηστικό. Αν παρατήρησες, η περίληψη κάθε τραγουδιού είναι σε εισαγωγές, όποτε θεώρησα ότι δεν θα ενοχλούσε στην ακρόαση...

 

Επεξεργασμένο από UnderGround

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου