Προς το περιεχόμενο

Sound absorber πισω απο τον ντραμερ


kalamaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Παίζοντας live σε μια αίθουσα με κακη΄ηχητική, πιστευέτε οτι αν βάλω απο πίσω μου 2-3 πάνελ με ρικοφόν θα βελτιώσει έστω και λίγο την κατάσταση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι δεν εχω αυταπατες οτι θα αλλαξει αρδην η ενταση κλπ κλπ...

Το παιξιμο μου ειναι χαμηλο,και παιζω με rods..Βασικα θελω να κοψω λιγο τις ανακλασεις να μαζευτει λιγο ο ηχος..Ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω..Εχει νοημα να τα βαλω πισω απο τα τυμπανα μου ? Μπροστα δεν θελω να βαλω τζαμι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κόψεις τις ανακλάσεις επιβάλλεται να βάλεις ηχοαπορροφητικά στον πίσω τοίχο. Αλλά και στο ταβάνι από πάνω σου αν γίνεται... Μπροστά υπάρχει (?) κοινό, οπότε είσαι ΟΚ από εκεί. Αν όμως υπάρχει τζαμαρία (ή γυμνός τοίχος) πίσω από το κοινό σου, χρειάζονται ηχοαπορρόφητικά πάνελ στην οροφή πάνω από το κοινό μέχρι και πίσω.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές και κάπως πρόχειρα. Είναι πάντως αρκετά basics νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks man, ξεκιναω με λιγα ηχοαποροφητικα πισω μου..Πιστευω να γινει δουλεια, αλλιως το επομενο βημα ειναι 2 φυλλα plexiglass μπροστα μου αλλα δεν νομιζω να τα χρειαστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

To plexiglass μπροστά σου αφορά την ένταση προς το κοινό. Μπαίνει δηλαδή για να να κόβει db στους προκαθήμενους, δεν διορθώνει τις ανακλάσεις.

Οι ανακλάσεις όμως που ενοχλούν σε μεγάλο χώρο είναι οι μακρινές και όχι αυτες που έρχονται απο κοντινό σου τοίχο. Αυτες αντιθέτως βοηθούν στην προβολή.

Αν όμως είναι μόνιμη κατάσταση και ενοχλείσαι, δοκίμασε με ηχοαπορροφητικά πάνελ γύρω σου, όπως λες και βλέπεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου