Προς το περιεχόμενο

Μεγάλο παράθυρο με τζαμι σε home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα!

Πρόσφατα μετακόμισα κ στο δωμάτιο που εχω το home studio μου υπαρχει ενα μεγαλο παραθυρο με τζαμι 3μετρα επι 1κ 20.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μέρος που μπορώ να αγοράσω κάποια κατάλληλη κουρτίνα για να αντιμετωπίσω το "θηρίο"?

Επίσης αν έχετε να προτείνετε οποιαδήποτε άλλη λύση πέραν της κουρτίνας εννοείται εκφραστείτε ελεύθερα! Απλά εγώ σκέφτηκα την λύση της κουρτίνας μη γνωριζοτας αν υπάρχουν κ καλύτερες επιλογές!

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξεργασμένο από aggeloskrv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Μεγάλο παράθυρο με τζαμι σε home studio
  • Administrator

Κουρτίνα η καλύτερη λύση. Αλλά εμάς ρωτάς για το που θα πάρεις κουρτίνες; Κάποια κυρία δίπλα σου ίσως;😀

Στου Χυτήρογλου ή σε τοπικό μαγαζί στη γειτονιά σου. Οτι χρώμα θες αρκεί να είναι "χειμωνιάτικες". Οσο πιο βαριές τόσο πιο αποτελεσματικές. Σε συνδυασμό με μια καλή μοκέτα και καναπέ θα έρθει σε απόλυτα ανεκτά επίπεδα αντήχησης.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορα κυκλοφορουν κουρτινες συσκοτισης και ηχομονωτικες ταυτοχρονα. Χρησιμοποιουνται απο επαγγελματιες του τουρισμου σε πολλες περιπτωσεις. Ειναι ακριβουτσικες και τις βρισκεις σχετικα δυσκολα.

 

Η χοντρη, απλη, κουρτινα θεωρω πως θα σου κανει καλη δουλεια. Παρε ακριβη μετρα του κουφωματος και πηγαινε σε ενα καταστημα με κουρτινες, διαλεξε υφασμα, διαλεξε οδηγο (σιδηροδρομο) και θα σου το φτιαξουν στα μετρα που θες. Τα παιρνεις, τρυπας-βιδωνεις σιδηροδρομο στα υψος που θα σου πουν με 4 ουπα/βιδες και με τη βοηθεια αλφαδιου, και μετα "κρεμας" την κουρτινα. Εαν δυσκολευτεις, αναλαμβανουν και οι ιδιοι τοποθετηση.

 

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου