Προς το περιεχόμενο

Η Viva «έσωσε» την συναυλία του Bryan Adams στην Αθήνα


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
12 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Βρε ρέμπελέ μου, εσύ πώς και ροβόλησες προς τα κει?

Άλλα πράγματα ακούς συνήθως.

Έτερο ήμισυ, μεγαλύτερη αδερφή, ή παλιό απωθημένο σε οδήγησε?

Γιατί ρε Φάσιον... πως ξηγιέσαι έτσι; Πρέπει να δείχνει και πιστοποιητικό τεστοστερόνης κανείς για να πάει να δει έναν απο τους συνεπέστερους και αξιοπρεπέστερους μουσικούς με την πάντα άψογη (όπως αποδεικνύεται) ροκ μπάντα του;

 

Εγω ήθελα να βρίσκομαι εκεί αλλά έπρεπε να είμαι αλλού. Και να πω την αμαρτία μου, πίστευα πως θα είχε ξεφτίσει με τον χρόνο. Αλλα βλέποντας τα βίντεο που κυκλοφόρησαν, μόνο και μόνο για να δω αυτό θα άξιζε το εισιτήριο.

 

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Βρε ρέμπελέ μου, εσύ πώς και ροβόλησες προς τα κει?

Άλλα πράγματα ακούς συνήθως.

Έτερο ήμισυ, μεγαλύτερη αδερφή, ή παλιό απωθημένο σε οδήγησε?

Ναι , γενικά δεν είναι στα ακούσματα μου , "φλωριες" τα λέω για πλάκα στους φίλους μου ( αλλά επουδενί δεν είναι )

 

Αλλά είναι μεγάλος καλλιτέχνης και αφού τέτοια ονόματα μας έρχονται σπάνια , πηγαίνω 

 

Εξάλλου είναι ο τύπος που έχει πει αυτό , ξέρω γω 

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 3

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω ορισμενες ΑΠΤΕΣ (και οχι "μου ειπες, σου ειπα" ) πληροφοριες.

 

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3395188/to-paraskinio-me-ton-paragogo-sunaulion-pou-exafanistike-me-eispraxeis-740-xil

 

Οπως ειναι ξεκαθαρο η VIVA δεν ηταν "συνδιοργανώτρια" της συναυλιας (και των αλλων συναυλιων που παραλίγο να ακυρωθουν αλλα τελικα με την "πυροσβεστική" της επεμβαση έγιναν,θα γινουν) αλλα απλα η εταιρια ticketing.

 

Αλλες ticketing εταιρίες σε χωρες που επισης "κανονιΑσε" η Βουλγαρική εταιρία ΔΕΝ καλυψαν τις συναυλιες που τελικα ακυρωθηκαν και φυσικα δεν επεστρεψαν ουτε τα χρηματα των εισιτηριων (και ας ειχαν κρατησει τις ΝΟΜΙΜΕΣ προμηθειες οπως αλλωστε η VIVA η οποια θα μπορουσε να εχει κανει την παπια μια και τα δικατης λεφτα τα πηρε ετσι κι αλλιως).

 

Αρα το ΑΣΦΑΛΕΣ συμπερασμα ειναι οτι οντως η VIVA επραξε το "ΗΘΙΚΑ πρεπον" και ας ζημιωθηκε (αν και θα πρεπει να τσεκαρουμε τις αντασφαλίσεις της για να δουμε αν τελικα αποζημειώθηκε απο αλλου) σιγουρα το επραξε για να αποφευχθει και το τεραστιο country risk- reputational cost  που θα οδηγουσε σε μεγαλες δυσκολιες για το κλεισιμο μελλοντικών συναυλιών στη χώρα.  

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, yameth said:

Γιατί ρε Φάσιον... πως ξηγιέσαι έτσι; Πρέπει να δείχνει και πιστοποιητικό τεστοστερόνης κανείς για να πάει να δει έναν απο τους συνεπέστερους και αξιοπρεπέστερους μουσικούς με την πάντα άψογη (όπως αποδεικνύεται) ροκ μπάντα του;

 

:classic_biggrin::classic_biggrin:

 

Όχι βέβαια, απλά μου έκανε εντύπωση, επειδής ξέρω ασούμε ότι ο ρέμπελος είναι ... "σκληρός" και "άγριος" στα ακούσματά του.

Είναι όμως και πολύ ανοιχτόμυαλος, και ανοιχτοαύτης. :classic_biggrin:

Απλή περιέργεια ήταν.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

 

ΝΑΙ 

 

και ΝΑΙ 

 

η μπάντα του ( βάζω και μπασίστα - πιανίστα ) ήταν φανταστική. Ο ίδιος μεγάλη φωνή , αναλλοίωτη 

 

πραγματικά και εμένα μού έκανε μεγάλη εντύπωση η φωνή του, τραγουδάει στα τέρματα! Πολύ καλό και intimate show θα έλεγα..

  • Like 1

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγήκε το Reckless έλεγα στους φίλους συν-ροκάδες ότι είναι γαμάτος δίσκος, και έτρωγα κράξιμο.

Το οποίο ήταν αναμενόμενο, γιατί οι μισοί απ' αυτούς ήταν αποκλειστικά μεταλάδες, οι άλλοι μισοί αποκλειστικά πανκο-νιούγουέιβ-ολτέρνατιβ-κι-έτσι, οι άλλοι μισοί κλάσικόροκ-μπλουζάδες (φάση, 'Ρόρυ, θεός ρε φίλε'), κι οι άλλοι μισοί προγκρέσιβο-φιούζιον (τα μαθηματικά είναι κβαντικά, don't bother).

Τι να κλάσει λοιπόν ο φλώρος ο Καναδός...

Πλάκα είχαμε τα πιτσιρίκια.

 

Φαστ φόργουορντ γύρω στον ένα αιώνα μετά, το Reckless θεωρείται ένας από τους καλύτερους ροκ δίσκους όλων των εποχών, κι όλοι μου οι φίλοι παντρευτήκανε.

 

Συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος (τυπικά το λέω, δεν με νοιάζει 😎).

  • Like 2
  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Haris said:

οι μισοί απ' αυτούς ήταν αποκλειστικά μεταλάδες, οι άλλοι μισοί αποκλειστικά πανκο-νιούγουέιβ-ολτέρνατιβ-κι-έτσι, οι άλλοι μισοί κλάσικόροκ-μπλουζάδες (φάση, 'Ρόρυ, θεός ρε φίλε'), κι οι άλλοι μισοί προγκρέσιβο-φιούζιον (τα μαθηματικά είναι κβαντικά, don't bother).

 

Κάτσε ρε φίλως, εγώ ξέρω ασούμε δω, ότι τα δύο μισά μας κάνουν ένα ολόκληρο.

Πώς στο διάτανο εσύ έβγαλες τέσσερα μισά? :classic_biggrin:

Μήπως είσαι στην τριμελή επιτροπή από πέντε άτομα? :classic_biggrin:

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Haris said:

γιατί οι μισοί απ' αυτούς ήταν αποκλειστικά μεταλάδες, οι άλλοι μισοί αποκλειστικά πανκο-νιούγουέιβ-ολτέρνατιβ-κι-έτσι, οι άλλοι μισοί κλάσικόροκ-μπλουζάδες (φάση, 'Ρόρυ, θεός ρε φίλε'), κι οι άλλοι μισοί προγκρέσιβο-φιούζιον (τα μαθηματικά είναι κβαντικά, don't bother).

 

 

Στην ελληνικη στατιστικη υπηρεσια εργαζεσαι?

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, fusiongtr said:

 

Κάτσε ρε φίλως, εγώ ξέρω ασούμε δω, ότι τα δύο μισά μας κάνουν ένα ολόκληρο.

Πώς στο διάτανο εσύ έβγαλες τέσσερα μισά? :classic_biggrin:

Μήπως είσαι στην τριμελή επιτροπή από πέντε άτομα? :classic_biggrin:

βασικά ήταν 1.5+ο φούζιος

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου