Προς το περιεχόμενο

Ο Nicko McBrain φεύγει από τη Sonor


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που λέτε, μετά από 10ετίες συνεργασίας με τη Sonor, o Nicko-The Backbone of the Beast-McBrain την κάνει, και πηγαίνει - ως endorser και partner - στην British Drum Co.

H British Drum Co είναι μια σχετικά μικρή, ανερχόμενη βρετανική (σώωπα...) εταιρία, που την ξεκίνησαν πρώην στελέχη/craftsmen της Premier (από την οποία είχε περάσει για ένα φεγγάρι και ο McBrain).

 

"Και ποιος χέστηκε", θα πείτε; "Τι να σας πω;" θα πω. Εγώ πάντως όχι, αλλά θεωρείται τεράστιο νέο στην ντραμοαγορά.

 

Το αστείο είναι ότι πολλοί καμμένοι Sonor-άκηδες τα έχουν πάρει κρανίο και θεωρούν ότι ο Hello-boys-and-girls-Nicko πρόδωσε την εταιρεία και τους ίδιους.

Σαν να λέμε "έφυγε ο Μπάγεβιτς από την ΑΕΚ" ένα πράγμα (ναι, εκεί έχω μείνει με το ποδόσφαιρο).

 

 

 

 

NMCB_1.jpg

NMCB_2.jpg

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θα δούμε θεέ μου;

Τους Stevieδες να φεύγουν από την Yamaha?

 

🙂

 

Πάντως τα έπαιξα στο Λονδίνο τα BDC πριν δύο εβδομάδες και σκοτώνουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Haris said:

μετά από 10ετίες συνεργασίας με τη Sonor

όχι ακριβώς,

τα τελευταία χρόνια, αφού έκλεισε η premier πήγε πίσω στη sonor, από το book of souls και μετά.

Με sonor έπαιζε στα κλασικά χρόνια των maiden, από το no prayer πρέπει να ξεκίνησε να παίζει με premier.

Anyway, είναι από αυτούς που με ότι και να έπαιζε ...🤘🤘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Superfunk είπε

Τι άλλο θα δούμε θεέ μου;

Τους Stevieδες να φεύγουν από την Yamaha?

 

Τα ύστερα του κόσμου!

 

Πάντως τα έπαιξα στο Λονδίνο τα BDC πριν δύο εβδομάδες και σκοτώνουν.

 

I hate your guts! :classic_biggrin:

 

 

1 ώρα πριν, sharpshooter είπε

όχι ακριβώς,

τα τελευταία χρόνια, αφού έκλεισε η premier πήγε πίσω στη sonor, από το book of souls και μετά.

Με sonor έπαιζε στα κλασικά χρόνια των maiden, από το no prayer πρέπει να ξεκίνησε να παίζει με premier.

Anyway, είναι από αυτούς που με ότι και να έπαιζε ...🤘🤘

 

Ναι, το είπα ότι πέρασε για ένα διάστημα και από την Premier (η οποία παρεμπιπτόντως είναι πάλι ...ανοικτή, αν και δεν θεωρείται πλέον μεγάλος παίκτης) αλλά τα περισσότερα χρόνια της καριέρας του με τους Maiden ήταν στη Sonor.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου