Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "The Son of Victory" (χασμ!)


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Στο βίντεο έπρεπε να βάλεις την φωτό με τα αγόρια που τρέχουν παραλιακά με τα άσπρα φανελάκια και σορτσάκια....

 Πέρα απ΄την πλάκα Καλλιτέχνη, το άσμα είναι αμιγώς σαουντρακικό και, κατά την ταπεινή μου γνώμη, ακούω μια ωριμότητα πλέον.....δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό είναι καλό ή κακό στην περίπτωση σου!

Ναι πράγματι, έχω ωριμάσει τελευταία. Σνιαρφ, γαβ, μπλμπλμπλμπλμπλμπλμπλ, κικιρικου!!!!!!!!!

 χαχαχαχαχαχαχα

 

 Ότι κάτσει φιλε. Τα τελευταία 10 χρόνια  όταν κάθομαι στο μουσικό setup μου............... ότι βγεί ανάλογα τη διάθεση, το χρόνο, τις γεοπολιτικοοικονομικοκοινωνικοπολιτικές εξελίξεις. Δεν υπάρχει μέθοδος συγκεκριμένη. Το αφήνω και ότι βγάλω.

 

 Παρεπιπτόντως στο συγκεκριμένο χρησιμοποίησα ήχους από Omnisphere (μπασα, lead κιθάρες, pads. choirs, strings), Roland V-Synth(μια ηλεχτρική) και το Damage της NI (τούμπανα)

 

 Ωραίο το Οmnisphere, έχει πολύ ψωμι και δεν ψοφάει. Χρόνο να έχεις να ασχολείσαι να ψάχνεις και να πειράζεις ήχους.

 Είχα καιρό να το τιμήσω.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Ωραίο το Οmnisphere, έχει πολύ ψωμι και δεν ψοφάει. Χρόνο να έχεις να ασχολείσαι να ψάχνεις και να πειράζεις ήχους.

 

 

Ναι, αλλά θέλει και ένα pc τούμπανο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ναι, αλλά θέλει και ένα pc τούμπανο.

ε όχι εντάξει.

 Βέβαια το τούμπανο είναι σχετικό για τον καθένα.

 Μνήμη θέλει γιατι άμα θες πολλούς ήχους ταυτόχρονα τα samples τους είναι τεράστια. Καλό ειναι να έχεις 16gb ram

 Με ένα καλό τετραπύρηνο και πενταετίας τη βγάζει.

 

 Εξαρτάται και πως το δουλεύεις.

 Για casual χρηση όμως δεν είναι και πολύ απαιτητικό για παλαιότερα pc.

 

 ΄Τωρα άμα είσαι μουσικαράς και βάζεις ενορχηστρώσεις με μπόλικη μουσική θεωρία, αρπισμούς κλπ ε................

 Και έχεις φορτωμένα κι άλλα και τα θές όλα real time μαζί και με πρόσθετα effect plugin ενεργοποιημένα............... την έκατσες τη βάρκα.

 

 Και πάλι την βγάζεις με έναν καλό core i5 ή i7, σειράς των τελευταίων 6-7 χρόνων.

 Μνήμη να έχει κάποιος.

 

 Έχω κάνει διάφορους πειραματισμούς, πέραν από προδιαγραφές και ότι γράφεται γενικώς.

 

 Μην το βαλεις εκει με 4gb - 8gb ram και είναι δυνατός παίχτης (σαν εμένα χαχαχχαχαχαχα) και φορτώνεις γιατί μετά θα λές γιατί βαράω τη νότα και την ακούω 20 δεύτερα μετά όσο φορτώνει η σύνθεση.

 

 Αν και όποιος ξέρει, έχει και αρθρογραφία το noiz μας σχετική, ξέρει να κάνει οικονομία ισχύος, υπάρχουν κόλπα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου