Προς το περιεχόμενο

Ποια ηλ. κιθάρα μέχρι 120 ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια μικρή βοήθεια σε εμένα τον άσχετο please!

Τώρα ξεκινάω να ασχολούμαι με ηλεκτρική κιθάρα και θα κάνω την πρώτη μου αγορά ενόψει  black friday!

Όπως καταλαβαίνετε ψάχνω κάτι οικονομικό για τις ανάγκες μου μέχρι 120ευρω. Μετά από έρευνα δική μου και ελέγχοντας τις τιμές, είμαι ανάμεσα σε 3 επιλογές:

1)  CORT X100 OPBK OPEN PORE BLACK

Την δίνει το eshop 117euro λόγω black fridey. Όντως σε άλλα site έχει 160ευρω

2) Washburn ws300R

Την δίνει μόλις 87ευρω λόγω black friday ενώ είχε πριν που την παρακολουθούσα 119ευρώ!

3) FENDER Squier Bullet

στα 119€. Να πω ότι εδώ δεν υπάρχει προσφορά λόγω black fridey. 119 είχε και πριν 2 μήνες

 

Απο τις 3 παραπάνω ποια θα διαλέγατε ?

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε τις και παρε οποια σου αρεσει καλυτερα.

Στα μεταχειρισμενα, στα ιδια λεφτα παιρνεις και ενισχυτη μαζι, στην περιπτωση που δεν εχεις.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω διαμονής σε επαρχία δεν γίνεται να τις βρω να τις δοκιμάσω. Εξάλλου το θεωρώ πρακτικά ανέφικτο να βρεις και τις 3 στο ίδιο μαγαζί. Η παραγγελία θα γίνει διαδικτυακά. Επειδή δεν έχω ιδέα από χαρακτηριστικά ζητάω μια άποψη. Εγώ το μόνο κριτήριο που έχω είναι ότι ίσως η Cort η οποία ήταν και η πιο ακριβή πριν την Black Friday , είναι τελική και η καλύτερη επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ cort στα λεφτά αυτά θα έπαιρνα και χωρίς να την πιάσω.

Το eshop γενικά μου βγήκε καλό σε ό,τι πήρα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Τι μουσικη θα παιζεις στην κιθαρα?

Ροκ heavy metal . Τώρα διαβάζω πεντατονικες μόνος μου (ξέρω μουσική) και σόλο από γνωστά κομμάτια πχ bon Jovi, guns and roses, κλπ που κατεβάζω σε ταμπλατουρες από το ίντερνετ. Ξέρω κιθάρα αλλά μόνο ακόρντα και λίγη κλασική. Θέλω να μάθω να σολαρω σε ροκ μοτίβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

εγώ cort στα λεφτά αυτά θα έπαιρνα και χωρίς να την πιάσω.

Το eshop γενικά μου βγήκε καλό σε ό,τι πήρα

Και εγώ πιστεύω ότι είναι καλή προσφορά. Η κιθάρα όντως είχε και έχει αυτή τη στιγμή 160 και μόνο το eshop την δινει 117 λόγω black Friday. Την μάρκα αυτή δεν τη ξέρω όμως. Μήπως η fender στα 119 είναι καλύτερη λόγω ονόματος? Δηλαδή αν παραβλέψω την Black Friday, έχω την Cort στα 160 και μια fender στα 119. Τι διαλέγεις είναι το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παρεις κιθαρα με τρεις μονους μαγνητες ή δυο διπλους. Προτιμησε HSH ή HSS.

 

Η αλλη μεγαλη διαφορα ειναι το μανικι με τα ταστα. Προσωπικα, θα επαιρνα squier ή καποια ibanez ισως. 

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, killbill said:

 Την μάρκα αυτή δεν τη ξέρω όμως. Μήπως η fender στα 119 είναι καλύτερη λόγω ονόματος? Δηλαδή αν παραβλέψω την Black Friday, έχω την Cort στα 160 και μια fender στα 119. Τι διαλέγεις είναι το θέμα 

 

H cort άγνωστη μάρκα?

Αν σου πω ότι η "fender" που θες στα 119 κατασκευάζεται στο εργοστάσιο της cort?

 

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου