Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ !!


gesso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Πωλείται τάδε μουσικό όργανο, 150 ευρώ. Τιμή τελική όχι ανταλλαγές.

 

-Φιλαράκο, μεγάλε, το αφήνεις 100 ή αν σε ενδιαφέρει ανταλλαγή με ένα ηλεκτρικό σίδερο και εκτυπωτή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικά έχω κάνει ομαλές συναλλαγές. Μικροαγένειες δεν τις πολυλαμβάνω υπόψιν, μπορεί απλά να είναι ο τρόπος του άλλου, αλλά με εκνευρίζει όταν κάποιος επιμένει ενώ με βλέπει διστακτικό (γενικά δεν μου αρέσει αυτό) και όταν η πρόταση ανταλλαγής είναι εξόφθαλμα καταχρηστική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς πολύ συχνά αντιμετωπίζω το πρόβλημα που θέτει ο ΟΡ.

Ίσως και σε ποσοστό 50% απλά δεν παίρνω απάντηση όταν προτείνω η ρωτάω κάτι...

Απο συναλλαγές που έχω κάνει όμως δεν έχω παράπονα εν γένει.

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανει πολλες συναλλαγες, αλλα ειτε σαν πωλητης, ειτε σαν αγοραστης, το επιπεδο επικοινωνιας και συναλλαγης, ηταν πολυ καλο.
Σε ενα μικρο ποσοστο (π,χ. μια στις πεντε) δεν πηρα απαντηση, οταν εκδηλωσα ενδιαφερον για αγορα, ειτε τηλεφωνικα, ειτε με μήνυμα.
Πηρα και μια δευτερη φορα αργοτερα, και αφου παλι δεν ειχα απαντηση, υποψιαστηκα οτι ειχε πωληθει και δεν ξαναενοχλησα.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ λίγες σχετικά συναλλαγές έχω κάνει. 99% πωλήσεις, ζήτημα είναι να έχω αγοράσει ένα-δυο μεταχειρισμένα πετάλια. Ως πωλητής είμαι ψυχαναγκαστικά σαφής στις αγγελίες που βάζω, απλά έχω δεχτεί ότι ο περισσότερος κόσμος δεν διαβάζει το κείμενο, ειδικά αν είναι κάπως μεγάλο. Απαντώ σε όλους ανεξαιρέτως πάντως, ακόμα και αυτούς που προτείνουν ανταλλαγή με playstation 2 και ένα διαρκείας για ΠΑΣ Γιάννενα.

 

Εκεί που έχω δει τα πάντα από συμπεριφορές, από απλή αγένεια και ασυνέπεια μέχρι σοβαρή ψυχασθένεια, είναι όποτε έχω βάλει αγγελία αναζήτησης μουσικού για την μπάντα. Κάποτε θα κάτσω να γράψω ένα βιβλίο για τις εμπειρίες μου από πρόβες-οντισιόν και θα πάρω πούλιτζερ.

  • Like 2
  • Χαχα 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάτι κουλό που μου ήρθε ενώ διάβαζα 2-3 αγγελίες. Για ποιο λόγο να γράψει κανείς γιατί δίνει το αντικείμενο; 9 στις 10 φορές είναι γιατί δεν του άρεσε, καλώς ή κακώς. Δε σημαίνει ότι δεν είναι καλό.

 

Όποτε με έχουν ρωτήσει "γιατί δίνεις το τάδε;", έχω απαντήσει στην ψύχρα ότι δε μου έκανε/άρεσε. Δεν είδα να εμποδίζει κανέναν από το να αγοράσει.

 

Αυτές οι σάλτσες τύπου "καταπληκτικό πετάλι, σκοτώνει, φτιάχνει καφέ και μου κάνει αέρα, αλλά το πουλάω τελικά" μου φαίνονται απίστευτες.

 

Ασφαλώς εξαιρούνται (στο μυαλό μου) περιπτώσεις οικονομικής ανάγκης, ή κάτι τέτοιο.

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα δυο περίεργες εμπειρίες με πώληση μέσα στο σκ. Γενικά σκοτώνω πολλές κιθάρες και πραγματικά βλέπω τρελή αγένεια, καχυποψία, κουτοπονηριά, και βλέπω να κρατάω όλο τον εξοπλισμό μου και να ανοίγω μουσείο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτεται ο κόσμος, αλλά λίγοι ενδιαφέρονται πραγματικά για αγορά. Οι περισσότεροι απλά τον παίζουν στη δουλειά τους και χαζεύουν αγγελίες να περνάει η ώρα, ε και στέλνουμε και κανα μειλ μπά και μας κάτσει κανας λακαμας και πάρουμε τη κιθάρα των 200  ευρώ, 100, και μια πίπα δώρο....

  • Like 2

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, BillTrantos said:

Κάτι κουλό που μου ήρθε ενώ διάβαζα 2-3 αγγελίες. Για ποιο λόγο να γράψει κανείς γιατί δίνει το αντικείμενο; 9 στις 10 φορές είναι γιατί δεν του άρεσε, καλώς ή κακώς. Δε σημαίνει ότι δεν είναι καλό.

 

Όποτε με έχουν ρωτήσει "γιατί δίνεις το τάδε;", έχω απαντήσει στην ψύχρα ότι δε μου έκανε/άρεσε. Δεν είδα να εμποδίζει κανέναν από το να αγοράσει.

 

Αυτές οι σάλτσες τύπου "καταπληκτικό πετάλι, σκοτώνει, φτιάχνει καφέ και μου κάνει αέρα, αλλά το πουλάω τελικά" μου φαίνονται απίστευτες.

 

Ασφαλώς εξαιρούνται (στο μυαλό μου) περιπτώσεις οικονομικής ανάγκης, ή κάτι τέτοιο.

 

 

Και εγώ το κάνω όταν μιλάμε στο τηλέφωνο με κάποιον. Κυρίως γιατί θέλω να εξηγήσω ότι δεν είναι προβληματικό προϊόν απλά δεν με βόλεψε ή ότι το πήρα από άλλη ανταλλαγή και δεν το αξιοποίησα. Αν είναι κάτι δικό μου δίνω και σύντομο ιστορικό (πότε το αγόρασα, αν εχει εγγύηση, αν του έχω αλλάξει τα φώτα, αν εχει κάνει σέρβις κ.α.) Σάλτσες δεν βάζω, αν δίνω κάτι προφανώς δεν το χρειάζομαι, αν θέλει ο άλλος ας το δοκιμάσει και να κρίνει μόνος του. 

 

1 hour ago, degdekis said:

Εγώ είχα δυο περίεργες εμπειρίες με πώληση μέσα στο σκ. Γενικά σκοτώνω πολλές κιθάρες και πραγματικά βλέπω τρελή αγένεια, καχυποψία, κουτοπονηριά, και βλέπω να κρατάω όλο τον εξοπλισμό μου και να ανοίγω μουσείο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτεται ο κόσμος, αλλά λίγοι ενδιαφέρονται πραγματικά για αγορά. Οι περισσότεροι απλά τον παίζουν στη δουλειά τους και χαζεύουν αγγελίες να περνάει η ώρα, ε και στέλνουμε και κανα μειλ μπά και μας κάτσει κανας λακαμας και πάρουμε τη κιθάρα των 200  ευρώ, 100, και μια πίπα δώρο....

 

Τα χειρότερα είναι κόλπα τύπου συμφωνούμε σε μια τιμή και όταν βρισκόμαστε εντελώς τυχαία έχει λιγότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Κάτι κουλό που μου ήρθε ενώ διάβαζα 2-3 αγγελίες. Για ποιο λόγο να γράψει κανείς γιατί δίνει το αντικείμενο; 9 στις 10 φορές είναι γιατί δεν του άρεσε, καλώς ή κακώς

Κατάλοιπα από τις αγοραπωλησίες αυτοκινήτων και μοτοσικλετών. Κουτοπονηρια του στυλ " το δίνει γιατί έχει/βγάζει προβλήματα"

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εγω απο την δικη μου εμπειρια μπορω να πω οτι ειναι σχετικα καλα τα πραγματα. Θα εβαζα ενα 60% θετικα και το υπολοιπο αρνητικα. Πιστευω παντως οτι ειναι ευγενικο απ ολους μας ν απανταμε κι ας μην συμφωνουμε με την προταση του αλλου, εκτος αν ειναι αγενες ο τροπος του. Αν πεις καλημερα, ειναι ομορφη να στην πει κι αλλος ανθρωπινα, τοσο απλα. Αν καποιος δεν θελει ανταλλαγες μπορει να το γραψει , οπως και το να γραψει οτι η τιμη ειναι ακατεβατη επισης. Εκει εγω προσωπικα, πιστευω και πολλοι αλλοι, δεν παμε να κανουμε ουτε παζαρια, ουτε προτασεις ανταλλαγης σ αυτους που το γραφουν γιατι εκει σεβεσαι αυτο που λεει ξεκαθαρα ο ανθρωπας. Αν η αγγελια ειναι ξεκαθαρη τοτε μενουν μονο καθαροαιμοι σπαστικοι οι οποιοι ειναι λιγοτεροι, στην αλλη περιπτωση φαινεται οτι ο αλλος ειναι ανοιχτος σε προτασεις (μην μου πειτε για τις επιλογες της αγγελιας στη δημιουργια, ολοι το ιδιο πατανε κι ειναι σαν να μην φαινεται). Δεν ειναι δυσκολο γενικα ν απανταμε, δειχνει σεβασμο, δεν χρειαζεται να φοβομαστε να κανουμε μια προταση ή να ρωτησουμε κατι, μην βαραμε ας χαλαρωσουμε παιδια και η αρνητικη απαντηση, με σεβασμο παντα, μες τη ζωη ειναι.

  • Like 1

Eric Laptop με RME Multiface!!! Θα δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου