Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ !!


gesso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν και αυτα τα θεματα αγενειας και μαγκιας οπως προαναφερθηκε πιο πανω,αλλα τι να κανουμε...

Εχει τυχει και σε μενα να στειλουν mail λογω οτι πουλαω διαφορα ανα καιρους και να το δω με καθυστερηση η να ερθει μετα απο ημερες η ειδοποιηση στο gmail.αλλα κατα τα αλλα καλες εμπειριες ειχα και μια μονο ασχημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σαν πωλητής, η μόνη περίπτωση να μην  απαντήσω σε μηνυμα/email για αγγελία είναι αν ο υποψηφιος αγοραστής κανει ερώτηση που έχω ηδη διευκρινήσει - πολλές φορες και με κεφαλαία γραμματα- στην περιγραφη της αγγελίας.

 

Παραδειγμα, οταν εχω ξεκαθαρίσει οτι ΔΕΝ στελνω πουθενα και για κανέναν λόγο, συναλλαγή μονο χερι-χερι και μου στελνει ο αλλος μηνυμα να του στειλω το Χ/Υ/Ζ αντικειμενο στο Καστελόριζο (αντικαταβολή και τα μεταφορικα και απο την τσέπη μου, ετσι?) θεωρώ οτι ο αλλος απλα προσπαθεί να μου φάει τον χρόνο και τιποτα παραπανω και δεν ασχολούμαι καν. Το ιδιο για τις ανταλλαγές, παζάρια κοκ.

 

Ως αγοραστής δεν είχα ιδιαιτερο θέμα με επικοινωνία, αλλα και να είχα (μηνυμα χωρις καμια απαντηση για ευλογο χρονικο διαστημα) απλα υπεθετα οτι το αντικειμενο εχει πουληθεί (ναι, εγω θα ενημερωνα τον υποψηφιο αγοραστη οτι τελικά εχει πουληθει αλλα δεν περιμένω να το κανουν όλοι) και συνεχιζα την ζωή μου.

 

Σε γενικες γραμμές το 99% των συναλλαγών είτε ως πωλητης είτε ως αγοραστής στο Smart Noiz, ειναι ευχαριστες εμπειριες με άτομα ψαγμένα (ξερουν τι πουλάνε/ξέρουν τι αγοράζουν) που διαθετουν minimum την στοιχειώδη ευγένεια και συνέπεια, αλλα το ιδιο ισχύει και με συναλλαγές σε άλλα 1-2 ελληνικά fora. Υποθετω οτι ειναι και θέμα τύχης.

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω παρεδωσε στο site απο το 2009 και εχω ακουσει τρελες ***κιες. Δεν μπορω να το θεσω πιο απλα.

Αυτο που μου την σπαει πιο πολυ ειναι τα υφακια του γνωστη και του εμπειρου που εχουν πολλοι οταν θελουν να αγορασουν η να πουλησουν κατι και επισης οτι στην Ελλαδα ολοι θελουν να την βγαλουν στη φτηνια. Και ενταξει να κοψεις ενα τυπικο ποσο πχ. πουλησα 2 καμπινε 4x12 σε ενα παλικαρι και του ειπα αν θες και τις δυο μαζι σου κοβω ενα 150αρι σιγα δεν με ενοιαξε. Αλλα πχ οταν καποιος θελει να παρει 2 πραγματα μαζι στην τιμη ουτε του ενως ε ενταξει.

Δεν εχω κανει ποτε παζαρι σε καποιον. Αν μου λειπουν καποια λεφτα του λεω φιλε ενδιαφερομαι εχω τοσα λεφτα μαζευω κι αλλα και το παιρνω. Μερικες φορες μου εχουν πει οτι σε φαση οκ στο δινω κι ετσι. 

Οσο αφορα ανταλλαγες οταν ο αλλος λεει προς πωληση, παντα ζηταω συγγνωμη πρωτα για την ενοχληση γιατι οντως ειναι ενοχληση.

Και τελος ακομα πιο ενοχλητικο απο ολα ειναι οταν καποιος σου πρωτινει ανταλλαγη με οτι να ναι.

Μια φορα ενας ηθελε να ανταλλαξω μια Gibson Explorer που ειχα βαλει με dvd player χααχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Aris Spa είπε

Μια φορα ενας ηθελε να ανταλλαξω μια Gibson Explorer που ειχα βαλει με dvd player χααχα

 

Έχω μια bmw e36 του 97 .....Λέτε να μπορέσω να την ανταλλάξω και καμία petrucci JP15 ???😛

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aris Spa είπε

Μια φορα ενας ηθελε να ανταλλαξω μια Gibson Explorer που ειχα βαλει με dvd player

ναι αλλά το dvd μπορεί να ήταν συλλεκτικό... μπορεί να έβλεπε ο Gilmour dvd σε αυτό για τα τσιταχ στην Αφρική ας πούμε 😂🤣😄😎

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, stavros_d80 said:

ναι αλλά το dvd μπορεί να ήταν συλλεκτικό... μπορεί να έβλεπε ο Gilmour dvd σε αυτό για τα τσιταχ στην Αφρική ας πούμε 😂🤣😄😎

φτιαγμενο απο τα πιο σπανια και πλεον παρανομα βραζιλιανικα πλαστικα για τελειο tone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλησπερα ενδιαφερομαι για το μηχανημα, ειμαι Θεσσαλονικη το τηλεφωνο μου ειναι 69χχχχχχχχ"

αυτο ειναι το μηνμα που στελνω παντα οταν στελνω στις πωλιτες τι πιο ξεκαθαρο ουτι παζαρι και ουτε ασχετες ερωτησεις , και ομως παιδια 4 στισ 5 φορες δεν εχω καν απαντηση ! σημερα 18 /12 εστειλα ακριβως το ιδιο μηνημα σε ενα πωλητη για να δουμε θα με απαντησει η θα με γραψει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου