Προς το περιεχόμενο

Το επίπεδο της ζωντανής ηχογράφησης έχει ξεφύγει.


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ωραίος ήχος, πολύ ωραίος ήχος, πάρα πολύ ωραίος ήχος, αλλά έχω την εξής ένσταση:

 

 Μικρό ακουστικό σχήμα, σε αίθουσα ειδικά διαμορφωμένη, με πολύ μικρό και πολύ ήρεμο κοινό, που είμαι σίγουρος ότι ακούει ευχαριστημένο σε μικρή ένταση. Έτσι γίνομαι και εγώ μάγκας 🤣

 

 Κάτσε να μπουμπουνίζουν τα μαρσάλια και οι δίκασες, να πετάνε μπύρες οι αποκάτω και να κάνουν σχιζοφρένεια, και το PA να ξερνοβολάει χιλιάδες βατ για να μπουμπουνίζει ολόκληρο το γήπεδο της Αγανάκτησης Κάτω Πετραλώνων που φιλοξενεί το live ως τα θεμέλια, και θα σου πω για πότε επανερχόμαστε σε ήχο από bootleg της δεκαετίας του '80. 🤣 🤣🤣

  • Like 3
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
9 ώρες πριν, manosx είπε

 Ωραίος ήχος, πολύ ωραίος ήχος, πάρα πολύ ωραίος ήχος, αλλά έχω την εξής ένσταση:

 

 Μικρό ακουστικό σχήμα, σε αίθουσα ειδικά διαμορφωμένη, με πολύ μικρό και πολύ ήρεμο κοινό, που είμαι σίγουρος ότι ακούει ευχαριστημένο σε μικρή ένταση. Έτσι γίνομαι και εγώ μάγκας 🤣

Κι εγω το ίδιο θα έλεγα. Έτσι κι αλλιώς το MTV unplugged γυρίζεται σε στημένο τηλεοπτικό στούντιο και στόχος του είναι ο καλός ήχος αφου το unplugged δεν ισχύει εν πολλοίς.

Στην ουσία πρόκειται για live recording σε στούντιο με κοινό. Ιδεώδης συνθήκη και το αποτέλεσμα επίσης.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελειος ηχος εχει ιδιαίτερη αξια σε τέτοιες ηχογραφησεις ωστε να "βρεθείς και συ στο ακροατήριο".

 

Συγγνώμη  ομως γιατι τωρα θα σπαμαρω.

Μονο εμενα μου τη δινουν τα unplugged; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
33 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Μονο εμενα μου τη δινουν τα unplugged; 

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι, για μένα όμως δεν υπάρχει καλύτερο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Jet72 said:

Ο τελειος ηχος εχει ιδιαίτερη αξια σε τέτοιες ηχογραφησεις ωστε να "βρεθείς και συ στο ακροατήριο".

 

Συγγνώμη  ομως γιατι τωρα θα σπαμαρω.

Μονο εμενα μου τη δινουν τα unplugged; 

οχι μονο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω - αν δεν υπαρχει ηδη - οτι θα πρεπει να ανοιξω αλλο θρεντ για το θεμα, εχει ενδιαφερον οχι για το... σκορ, αλλα για τις αποψεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Jet72 said:

Νομιζω - αν δεν υπαρχει ηδη - οτι θα πρεπει να ανοιξω αλλο θρεντ για το θεμα, εχει ενδιαφερον οχι για το... σκορ, αλλα για τις αποψεις!

αν είσαι οπαδός της κόντρας....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοντρα με ταλαιπωρει. Μου αρεσει ομως να ακουω τις διαφορετικες αποψεις γιατι αυτες ειναι ενας καλος τροπος να πηγαινω τη σκεψη μου (και το γουστο μου) εμπρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μια διαφορετική άποψη είναι ότι η Layla unplugged ήταν πιθανότατα η χειρότερη εκτέλεση που θα μπορούσε να κάνει ένας δημιουργός σε ένα κομμάτι του...

  • Like 4

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου