Προς το περιεχόμενο

ενισχυτή για τον γιο μου


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, Ledge said:

λίαν επικίνδυνο για την ακοή σε όλες τις ηλικίες

 

δεν ξέρω αν το λές για πλάκα, αλλά τα WH1000XM3 έχουν σώσει όχι μόνο την ακοή μου αλλά και αυτό που βρίσκεται ανάμεσα στα αυτιά.

17 hours ago, gkourmoul1 said:

 

 🤮

 

όπως θα λένε στα περήφανα βλαχοχώρια της πίνδου στο μέλλον : care to elaborate bro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rgxinap said:

 

όπως θα λένε στα περήφανα βλαχοχώρια της πίνδου στο μέλλον : care to elaborate bro?

 

Μου αρεσουν τα ακουστικα για ακροαση μουσικης, αλλα οταν προκειται για ηλεκτρικη κιθαρα, και μονο η θεα τους μου προκαλουν βιαια αποβολη γαστρικου περιοχομενου. Ετσι θα το λεν στα καπετανοχωρια τσι Κρητης στο μερρον. 

 

Καθαρα υποκειμενη η αποψη, βεβαιως βεβαιως. Και τελειος να ειναι ο ηχος, μονο και μονο η απωλεια αισθησης του περιβαλλοντος με χαλα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, rgxinap said:

δεν ξέρω αν το λές για πλάκα, αλλά τα WH1000XM3 έχουν σώσει όχι μόνο την ακοή μου αλλά και αυτό που βρίσκεται ανάμεσα στα αυτιά.

στο αρχικό σου ποστ έγραψες "ακουστικά" σκέτο. Δεν αναφέρθηκες σε noise cancelling. Οι υψηλές εντάσεις ακόμα και με noise cancelling ακουστικά μπορύν να αποβούν επικίνδυνες για την ακοή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Ledge said:

στο αρχικό σου ποστ έγραψες "ακουστικά" σκέτο. Δεν αναφέρθηκες σε noise cancelling. Οι υψηλές εντάσεις ακόμα και με noise cancelling ακουστικά μπορύν να αποβούν επικίνδυνες για την ακοή.

 

Ναι, και εσύ έγραψες ακουστικά σκέτο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιος να βάλει τέρμα τα ακουστικά και να πάθει ζημιά ενώ να μην διατρέχει τέτοιο κίνδυνο βάζοντας τέρμα τον ενισχυτή. Η τρεχοντας με 200 στην στροφή, κτλ κτλ κτλ.

Για μένα κάποιος που μαθαίνει είναι καλύτερο να ακούει και το παραμικρό κιχ/λάθος απο τα ακουστικά παρά να χάνεται σε τόνους φυσικού reverb με τον ενισχυτη .

Χρονια παίζω με ακουστικά (ελέω παντόφλας που πιστεύει οτι είμαι χάλια κιθαρίστας και έτσι δεν θέλω να ενοχλώ), και δεν έπαθα τπτ.

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, rgxinap said:

τρεχοντας με 200 στην στροφή

 

9 minutes ago, rgxinap said:

ελέω παντόφλας

 

10 minutes ago, rgxinap said:

Χρονια παίζω με ακουστικά (ελέω παντόφλας που πιστεύει οτι είμαι χάλια κιθαρίστας και έτσι δεν θέλω να ενοχλώ), και δεν έπαθα τπτ

Και επειδή δεν έπαθες εσύ κάτι, δε μπορεί να πάθει κανείς τίποτα. Δεν ξέρω γιατί να βάλει κάποιος τα ακουστικά στο τέρμα, αλλά ρώτα τον Pete Townsend, αν σε ακούσει δλδ///:classic_tongue:

sin-boi-1.jpg

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, rgxinap said:

 

Ναι, και εσύ έγραψες ακουστικά σκέτο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιος να βάλει τέρμα τα ακουστικά και να πάθει ζημιά ενώ να μην διατρέχει τέτοιο κίνδυνο βάζοντας τέρμα τον ενισχυτή. Η τρεχοντας με 200 στην στροφή, κτλ κτλ κτλ.

Για μένα κάποιος που μαθαίνει είναι καλύτερο να ακούει και το παραμικρό κιχ/λάθος απο τα ακουστικά παρά να χάνεται σε τόνους φυσικού reverb με τον ενισχυτη .

Χρονια παίζω με ακουστικά (ελέω παντόφλας που πιστεύει οτι είμαι χάλια κιθαρίστας και έτσι δεν θέλω να ενοχλώ), και δεν έπαθα τπτ.

 

Απο τα 200 στη στροφη, μπορει να γλιτωσεις.

Απο την παντοφλα δε σε σωζει τιποτα, πολλες φορες ουτε και τα ακουστικα!

Σημερα που θα εχει βραδια gntm, αλιμονο εαν ακουστουν χορδες κιθαρας, unplugged. Ευτυχως που ειναι ο τελικος...

 

 

 

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, rgxinap said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιος να βάλει τέρμα τα ακουστικά και να πάθει ζημιά ενώ να μην διατρέχει τέτοιο κίνδυνο βάζοντας τέρμα τον ενισχυτή. Η τρεχοντας με 200 στην στροφή,

 

Γιατί αν κάποιος βάλει τέρμα τον ενισχυτή δεν θα τον απασχολεί η ζημιά στα αυτιά, αλλά πώς να βρει την σφυρίχτρα για να τον βρουν κάτω από τα χαλάσματα του σπιτιού.

Αν τρέχει με 200 στην στροφή ... δεν έχει θέμα.

Απλά θα τον ρωτάνε "μαμά".

  • Like 2
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου