Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση κιθάρας σε 2 ενισχυτες


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να προτείνει κάποιου είδους πετάλι για να μπορώ να ηχογραφώ την κιθάρα από 2 ενισχυτές ταυτόχρονα; Θα παρεμβαλονται κι άλλα πετάλια εφέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδηποτε stereo πεταλι (ή πολυεφε) ή πεταλι με 2 εξοδους θα σου κανει δουλεια (chorus,delay,tremolo) φτανει βεβαια να το βαλεις στο τελος της αλυσιδας.

Αλλιως Α/Β/ΑΒ box/switcher

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, geka είπε

 

 

Oχι,αυτο ειναι για να βαζεις δυο ενισχυτες σε  μια καμπινα.

 

Αλλα επειδη εχεις δωσει ελαχιστες και ΤΕΜΠΕΛΙΚΕΣ πληροφοριες πες μας ΑΚΡΙΒΩΣ τι ενισχυτες/εξοπλισμο εχεις και ΑΚΡΙΒΩΣ τι θες να κανεις   .....για να μη σου λεμε οτι να'ναι... 

 

Η απαντηση μου αφορα 2 ενισχυτες (combo ή heads με τη δικη του καμπινα το καθενα)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, geka είπε

Με αυτό που είδες αν δεν κάνω λάθος, μπορείς να αλλάζεις δυο ενισχυτές σε μια καμπίνα.

δηλ έχεις δυο κεφάλια σε μια καμπίνα και διαλέγεις με πιο θα παίξεις, ενώ με αυτό που σου παρέθεσα παίζεις με δυο ταυτόχρονα ενισχυτές που έχουν το δικό τους μεγάφωνο ή διαλέγεις σε ποιον θέλεις να πάει το σήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για τις τεμπελικες πληροφορίες. Έχω κιθάρα πεταλακια( αρκετά) και 2 combo ενισχυτές. Αυτό που θέλω είναι να γράψω σε ένα take και από τους ενισχυτές ταυτόχρονα με 1 μικρόφωνο στον κάθε ένα σε 2 κανάλια προφανώς. 

Chiego μάλλον κτ τέτοιο σαν αυτό που έστειλες μ κάνει απ ότι φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου