Προς το περιεχόμενο

Νέος Τόπος κανείς Μουσικός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 1μιση χρόνο έχω μετακομίσει σε ενα πανέμορφο μερος της Ελλάδας. Αθήνα μέναμε πρώτα.

Δεν έχω βιώσει ποτέ μου τέτοιο αποκλεισμό από την μουσικό χώρο. Οι ντόπιοι είναι τοπικιστές, με πολύ κλειστό κύκλο και δεν έχω καταφέρει να παίξω ούτε σε μια πρόβα. Το αστείο είναι ότι δεν θέλω να φάω την δουλειά κανενός, αλλά να βρω καποια άτομα να παίξουμε soul, blues, jazz, funk για την προσωπική μας ευχαρίστηση. Αλλά ακόμη και γι αυτό κλειστές είναι οι πόρτες. 

Εσείς τι θα κάνατε;

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υπομονή. Είναι μια, συχνά, αργή διαδικασία. Πρώτα θα πρέπει να ενταχθείς κοινωνικά, μέσα από άλλες δραστηριότητες, να γνωρίσεις, να σε γνωρίσουν. Δεν είναι εύκολο, δώσε του χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από υπομονή αλλο τίποτα.! Βεβαια σε ενα σημειο εξαντλήθηκε οταν με ρώτησε ενας τραγουδιστής "Οργανο έχεις; Εχει ρυθμούς και ντραμς;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλά, άρχιζε σιγά σιγά να βγάζεις την Καραγκούνα και τ' Ανδρούτσου η μάνα χαίρεται, και να λες ευχαριστώ το Θεό που σου ζήτησαν αρμόνιο με ρυθμούς και όχι τσαμπούνα και ζουρνά, που μου θέλεις και jazz funk στην Ελλάδα γενικά, και στην επαρχία ειδικότερα 🤣

 

 

 (Πλάκα κάνω, καλή χρονιά )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ευχαριστώ! Το σχολιό σου μου έδωσε πολύ γέλιο!! Μια φορά στα forums της Nord ηταν ενας που ζηταγε λαικους ήχους για το το Nord Electro (Μαλλον το πηρε για το farfisa)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, NorhymeNoReason said:

Κατι κατάλαβες!

 

Δεν καταλαβα απολυτως τιποτα, μιας και δεν εδωσες κανενα στοιχειο! Τυχαια το ειπα, στην περιπτωση που ησουν Κρητη. Και το τζαμαρισμα εννοειται οτι ισχυει, εφοσον εισαι σχετικα κοντα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις παντως αμα λαχει τζαμάρουμε και δι αλληλογραφιας...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου