Προς το περιεχόμενο

Boss NS-2 9V DC out jack (isolated ή οχι?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλη χρονια!

 

Προσφατα πηρα το CTC Constellation το οποιο δεν μπορει να μπει στο daisy chain της πεταλιερας μου (1-Spot) γιατι χρειαζεται isolated output. Του εβαλα λοιπον δικο του τροφοδοτικο και ολα καλα. 

Σκεφτομαι να παρω και το Boss NS-2 για να κοψω τον θορυβο απο τους P90s (το οποιο θα συνδεσω στο υπαρχον daisy chain) και αναρωτιεμαι αν μπορω να χρησιμοποιησω το 9V output του για να δωσω ρευμα στο Constellation. Πιστευετε οτι αυτο το 9V output θεωρειται isolated ή επειδη παιρνει το αρχικο ρευμα απο το 1-Spot δεν θα ειναι isolated?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι, το noise gate να χρησιμοποιείται μονο αν υπαρχει πολυ φυσημα στον ενισχυτη με κλειστο το volume των μαγνητων. Ειτε single coil, ειτε humbucker.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, marmelaki είπε

κεφτομαι να παρω και το Boss NS-2 για να κοψω τον θορυβο απο τους P90s

 

 

Τζαμπα λεφτα θα δωσεις,το 60 cycle hum δεν κοβεται με noise gate. 

56 λεπτά πριν, marmelaki είπε

Πιστευετε οτι αυτο το 9V output θεωρειται isolated ή επειδη παιρνει το αρχικο ρευμα απο το 1-Spot δεν θα ειναι isolated?

 

 

Με ενα germanium fuzz που ειχα και το τροφοδοτουσα απο απο TU2 (το οποιο το τροφοδοτουσα απο το 1 spot)  δεν ειχα προβλημα αλλα μη σε παρω και στο λαιμο μου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Superfunk said:

 

 

Τζαμπα λεφτα θα δωσεις,το 60 cycle hum δεν κοβεται με noise gate. 

 

Θα κοψει ομως το θορυβο απο το Constellation, σωστα? Εν τω μεταξυ, μετα απ' αυτο εχω ενα Stone Deaf PDF-1 του οποιου το output το εχω στο τερμα γιατι μου αρεσει η χροια του και αυτο μαλλον επιδεινωνει τον θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου