Προς το περιεχόμενο

QUAD CORTEX


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι νωρίς ακόμα για να πει κανείς και στα γραπτά όλα είναι πάντα υπέροχα αλλά,

Η NEURAL DSP έχει αποδείξει ότι μπορεί και κάτι μου λέει ότι θα είναι ο επόμενος μεγάλος παίχτης στο μόντελινγκ😀.

Ίσως ακόμα και στο προφάιλινγκ.

Όπως και να έχει εμείς θα βγούμε κερδισμένοι από τον σαματά και το μαλλιοτράβηγμα.

Το Interface δείχνει έξυπνο, τα χαρακτηριστικά είναι εντυπωσιακά, το μέγεθος ιδανικό, μένει να ακούσουμε και τον ήχο (χρήσιμο).

Η τιμούλα είναι "πάμε κόντρα" στο kemper stage. (1,600$)

Δεν καταλαβαίνω ποιος κάνει προπαραγγελία σε τέτοια πράγματα.

 

https://guitar.com/news/neural-dsp-quad-cortex-modeller-namm-2020/

 

https://neuraldsp.com/quad-cortex#pre-order

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το περιμέναμε τόσο καιρό πώς και πώς. Μόλις βγει ελπίζω να έχω γεμίσει τον "κουμπαρά" μου και να το πάρω.

 

Τα Neural DSP plugins ήταν ο λόγος που πούλησα Helix LT και Atomic Amplifire. Δε βρίσκω λόγο η πεταλιέρα να μην ακούγεται αντίστοιχα ή και καλύτερα.

 

Δε θέλω να μπω σε συγκρίσεις καλύτερου-χειρότερου, μπορώ να πω με βεβαιότητα όμως ότι το Nameless Suite (Fortin modded Marshall Plexi) και το Archetype: Nolly είναι μακράν οι αγαπημένοι μου digital ήχοι από τότε που ξεκίνησα να τους ψάχνω το 2013.

Επεξεργασμένο από BillTrantos

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Πέρασε καιρός και μαθαίνω ότι έχουν αρχίσει να παραδίδουν, απλά θέλω να παρακαλέσω εάν κάποιος έχει ή παρέλαβε την μονάδα του, να έρθει σε επαφή μαζί μου θα ήθελα να το ακούσω και να το συγκρίνω με το κέμπερ, ίσως και να κάναμε ένα βίντεο. Ευχαριστώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου