Προς το περιεχόμενο

Επισκεψιμότητα YouTube και Views


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη σας ημέρα.

 

Έχω την εξης απορία...εδω και ενα διαστημα ασχολουμαι με πολυκάναλες λαιβ ηχογραφησεις.

Τραβάω βίντεο με το κινητό μου και αφου κάνω μίξη συγχρονίζω τον ήχο με το βίντεο και το ανεβάζω στο καναλι μου.

 

Παρότι λοιπον ο ήχος είναι εξαιρετικός σε σχεση με το κινητο πάντα, δεν έχω την επισκεψημότητα και τα views που θα περίμενα να έχουν τα βίντεο.

 

Τί πιστευετε ότι "φταίει" ή που μπορεί να φταίω εγω?

 

Επεξεργασμένο από Spiros Poullos

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για διάφορους λόγους.

1. διότι κανείς δεν ενδιαφέρεται για το κανάλι σου (μας)

2. η θέαση και τα views είναι πλέον και θέμα (οργανωμένης=πληρωμένης) προώθησης που προφανώς δεν κάνεις

3. δεν είναι θέμα ποιότητας ήχου για να έχεις views. 

4. το τι κάνει ένα βίντεο ελκυστικό είναι μεγάλη κουβέντα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ξερω το γιατι και το τι ηχογραφεις, γενικευμενα, θα σου ελεγα οτι εκτος το τεχνικο κομματι του βιντεο, μεγαλη σημασια παιζουν και λεπτομερειες που εχουν να κανουν με την εμφανιση, στο περιεχομενο και στην προβολη του. Για παραδειγμα, πρεπει να εχεις σκεφτει ποιο θες να ειναι το target group ωστε να βαλεις τιτλο που θα στοχευει εκει. Επισης, πολυ σημαντικα ειναι τα πρωτα δευτερολεπτα, οπου ο θεατης αποφασιζει εαν θα συνεχισει να βλεπει ή οχι. Και σιγουρα πολλα αλλα, που δεν ειναι δουλεια μου να σου τα πω, καθως δεν εχω ιδεα απο παραγωγη βιντεο για youtube. Γενικα ιδεες σου ανεφερα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 hours ago, Spiros Poullos said:

 

 

Παρότι λοιπον ο ήχος είναι εξαιρετικός σε σχεση με το κινητο πάντα, δεν έχω την επισκεψημότητα και τα views που θα περίμενα να έχουν τα βίντεο.

 

 

 

Τι περιμένεις να έχεις και τι έχεις.; Δωσε μια ταξη μεγεθους να καταλαβουμε.

Κατα τα λοπιά και ό,τι λενε οι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο βήμα προς τη δημοφιλία είναι η τραγική συνειδητοποίηση ότι δεν είμαστε τόσο δημοφιλείς όσο θα έπρεπε.

  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Jazzjoker said:

Το πρώτο βήμα προς τη δημοφιλία είναι η τραγική συνειδητοποίηση ότι δεν είμαστε τόσο δημοφιλείς όσο θα έπρεπε.

ή ότι ο κόσμος δεν γυρίζει γύρω μας....

παραδόξως

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο πραγμα που θα εκανα, και ειναι πολυ σημαντικο, θα ηταν εχω ενα τριποδακι για το κινητο, ωστε να μην κουναει οταν τραβαει καμερα. Κοστος ελαχιστο, και ανεβαινει πολυ το επιπεδο.

 

Το αλλο που θα εκανα, που αφορα την εμφανιση, θα ηταν να αντικαταστησω τα εισαγωγικα απλα γραμματα με κατι πιο συγχρονο και διαφορετικο. Τα πρωτα δευτερολεπτα ειναι πολυ σημαντικα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλΕρωσες;

Αν δεν πλΕρωσες κΣεχνα τις... επισκέψεις....

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Spiros Poullos said:

δεν έχω την επισκεψημότητα και τα views που θα περίμενα να έχουν τα βίντεο.


 

Ανέβασε τα βίντεο κάθε μπάντας στα social media της μπάντας, αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δώσε μας και ένα λίνκ, να ρίξουμε μια ματιά. Θα έχεις και μερικά inside views!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου