Προς το περιεχόμενο

Υπολογισταί....και πιστοποίηση.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν και γενικά δεν ασχολούμαι με μεταφράσεις (παρά μόνο σε πελάτες σαν εξυπηρέτηση) τις τελευταίες μέρες (μάλλον τρέχει καμία προκήρυξη) βαρέθηκα να μεταφράζω  ECDL,  Πτυχία Πληροφορικής IT , και άλλα τέτοια ψιψιψίνια.......

 

Και αν και το κάνω μηχανικά, σε κάποια στιγμή πρόσεξα τί μεταφράζω και ....γέλασα.

Πολλοί από αυτούς ξέρουν word.....και να στέλνουν e-mail....πιστοποιημένα.

Και μάλιστα αυτή η εξέχουσα ικανότητα τους(που πλήρωσαν αδρά να την πιστοποιήσουν).....μοριοδοτείται!!!

 

Φευ....υπάρχουν και "complete Digital & Social Media Strategy" ....¨σπουδές".

 

Δεν θέλω να περιαυτολογώ, όχι από σεμνότητα, απλά βαριέμαι......αλλά στα χρόνια που ασχολούμαι με υπολογιστές....γύρω στα 25, έχω κάνει απίστευτα πράγματα....για δικηγόρος 😛  , τόσο σε επίπεδο hardware όσο και software......δίκτυα....νεκρανάσταση πεταμένων υπολογιστών….τεσπα.

 

Και σκεφτόμουν γελώντας, ότι χωρίς αυτό το περιβόητο "χαρτι"....είμαι νεάτερταλ στους υπολογιστάς...για τον έξω κόσμο.

Επισήμως ΔΕΝ έχω ιδέα…. 👺

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Υπολογισταί....και πιστοποίηση.
  • Moderator

Παμε να γίνομεν Γκρόουθ και Ντιτζιταλ Μαρκετινγκ Κονσάλτανς Φάσιε;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ο ορισμός του φελλού που επιπλέει. 

Δυστυχώς όμως ισχύουν εκεί που μοριοδοτούνται αλλά δεν αξιολογούνται.

Πλέρωνε Λάκη.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, yameth said:

Ο ορισμός του φελλού που επιπλέει. 

Δυστυχώς όμως ισχύουν εκεί που μοριοδοτούνται αλλά δεν αξιολογούνται.

Πλέρωνε Λάκη.

 

Ευτχυχως ακόμα....αυτοαπασχολούμαι......δεν ξερω τι θα γινόταν αν έψαχνα δουλειά....

Θα τους έλεγα όπως ο Βέγγος......φερτε μου ένα κατσαδβίδι να ψτιάξω αγγέλους. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοριοδοτουνται στο δημόσιο. Δε νομίζω ότι στον ιδιωτικο τομεα παίζει κανέναν ρόλο, πλην Ίσως συγκεκριμενων περιπτώσεων.

 

Δε ξέρω και πολλούς να βρηκαν δουλειά στο δημόσιο λόγω ecdl οποτε συμπεραίνω ότι ακομα και για αυτό τσαμπα λεφτα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο εχω παθει με τα αγγλικα. 

Εχω πτυχια απο αγγλικα πανεπιστημια, αλλα δεν ειχα περασει το lower στην 1η γυμνασιου και ουτε το ξαναδωσα (κακως).

 

Επισημως, δεν γνωριζω τη γλωσσα. Ευτυχως που αυτοαπασχολουμαι, ομοιως...

  • Like 1
  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, LK said:

Παμε να γίνομεν Γκρόουθ και Ντιτζιταλ Μαρκετινγκ Κονσάλτανς Φάσιε;

 

Λες δηλαδή να αφήσω στην μέση τις σπουδές μου για βοηθός συνταξιούχου?

 

20 minutes ago, otto## said:

Δε ξέρω και πολλούς να βρηκαν δουλειά στο δημόσιο λόγω ecdl οποτε συμπεραίνω ότι ακομα και για αυτό τσαμπα λεφτα είναι.

 

Δεν βρίσκεις δουλειά στο δημόσιο λόγω πιστοποίησης, αλλά αν οι θέσεις για τις οποίες προκηρύσσεται διαγωνισμός απαιτούν "γνώση Η/Υ" τότε ο μόνος ΑΠΟΔΕΚΤΌΣ τρόπος απόδειξης είναι η πιστοποίηση αυτού του είδους, ή να έχεις τελειώσει κάποια δημόσια σχολή (ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ, κλπ) με ανάλογο αντικείμενο. 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, fusiongtr said:

 

Δεν βρίσκεις δουλειά στο δημόσιο λόγω πιστοποίησης, αλλά αν οι θέσεις για τις οποίες προκηρύσσεται διαγωνισμός απαιτούν "γνώση Η/Υ" τότε ο μόνος ΑΠΟΔΕΚΤΌΣ τρόπος απόδειξης είναι η πιστοποίηση αυτού του είδους, ή να έχεις τελειώσει κάποια δημόσια σχολή (ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ, κλπ) με ανάλογο αντικείμενο. 

Δεν αμφιβάλλω αλλα προσωπικά θεωρω πως το 2020 η αναζήτηση του Αγίου δισκοπότηρου (=θεση στο δημόσιο) είναι καπως πασε.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Just now, otto## said:

Δεν αμφιβάλλω αλλα προσωπικά θεωρω πως το 2020 η αναζήτηση του Αγίου δισκοπότηρου (=θεση στο δημόσιο) είναι καπως πασε.

.....Χαμός γίνεται....να δεις πόσα Λόουερ και Προφίσιανσυ με φερανε.....τζεζας.....ΧΑΜΟΣ.

Η μόνη σίγουρη δουλεια που πλερώνει....Δημόσιο...forever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου