Προς το περιεχόμενο

PRS SE Custom 24 VS Charvel Pro Mod San dimas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, otto## είπε

Φυσικά καταλαβαίνω το gas σου και σου εύχομαι να τα παρεις και τα 2 οργανα. 😘

Και τα ζυο τα σελω 😄 αλλά εντάξει μετά θα ξεφεύγουμε σε τιμή... Η αφορμή ήταν απόκτηση all around κιθαρας για back up και αγγαρείες... Η αιτία φυσικά και είναι το gas 😄

 

34 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μάλιστα ... κατάλαβα ....

 

5a3412e71dc524c50b8b4585.jpg?itok=ISgm9O

 

Υπάρχει και η άλλη λύση. Χτυπάω μια Charvel σε χρώμα neon yellow.  Την πάω σπίτι, και όταν μου λέει "για άνοιξε την θήκη να δω την κιθάρα" ανοίγω την θήκη, και από την εκτυφλωτικη λάμψη της κιθαρας, αποκλείεται να μην αστοχησει η παντουφλα.... 

 

IMG_20200123_204622.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Lord_Goumis said:

Υπάρχει και η άλλη λύση. Χτυπάω μια Charvel σε χρώμα neon yellow.  Την πάω σπίτι, και όταν μου λέει "για άνοιξε την θήκη να δω την κιθάρα" ανοίγω την θήκη, και από την εκτυφλωτικη λάμψη της κιθαρας, αποκλείεται να μην αστοχησει η παντουφλα.... 

 

 

Υπάρχει και τρίτη λύση.

Χτυπάς την charvel  σε ροζουλί και αν σου πει κάτι, της κλείνεις το μάτι και της λες ...

... "αυτή θα την αφήσω στην κόρη μας".

 

Ίσα που θα χρηματοδοτήσει μια PRS private stock μετά από την χαρά της. :classic_wink:

 

Ο γίγας ο Ali Barout το σκέφτηκε.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, fusiongtr said:

 

... "αυτή θα την αφήσω στην κόρη μας".

 

 

Ξερεις ποσες κιθαρες εχω αγορασει στην κορη μου?? Τωρα που μεγαλωσε λιγο και ο γιος θα αρχισω να παιρνω και σε κεινον.

 

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Ξερεις ποσες κιθαρες εχω αγορασει στην κορη μου?? Τωρα που μεγαλωσε λιγο και ο γιος θα αρχισω να παιρνω και σε κεινον.

 

 

Και οι ενισχυτές για πάρτη σου? :classic_tongue:

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενισχυτες πανε προικα για οταν παντρευτουν.

 

Και μιας και το αναφερεις, σε γιορτες-γενεθλια (των παιδιων παντα) τους παιρνω κιθαρες. Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις, οταν δεν θελω να γινω αντιληπτος (ελπιζω να μη διαβαζει noiz η γυναικα μου, διοτι θα κανει πολυ noise), αγοραζω ενισχυτες. Με τη νεα κιθαρα θα με καταλαβει με τη μια, διοτι κοιμαμαι αγκαλια μαζι της την πρωτη βδομαδα. Με νεο ενισχυτη (ειδικα με heads) δεν παιρνει χαμπαρι τι και πως. Ολοι οι ιδιοι της φαινονται.

 

Να ακουνε οι καινουργιοι, να μαθαινουν και οι παλιοι...

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δυνατό και έμπειρο μάστορα σε κόβω.

Το 'χεις!

Έτσι, για λέγε κι άλλα κόλπα ....

 

EDIT: Και παίζεις live βρε αθεόφοβε με τις κιθάρες των παιδιών?

"Γυναίκα" θα της πεις, "δεν αντέχω άλλο να δανείζομαι τα πράγματα των παιδιών για να κάνω την δουλειά μου".

"Πρέπει κάποια στιγμή να πάρω και μια δική μου κιθάρα".

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

"Γυναίκα" θα της πεις, "δεν αντέχω άλλο να δανείζομαι τα πράγματα των παιδιών για να κάνω την δουλειά μου".

"Πρέπει κάποια στιγμή να πάρω και μια δική μου κιθάρα".

 

Συγκινήθηκα...😄😂😂

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, fusiongtr said:

 

Υπάρχει και τρίτη λύση.

Χτυπάς την charvel  σε ροζουλί και αν σου πει κάτι, της κλείνεις το μάτι και της λες ...

... "αυτή θα την αφήσω στην κόρη μας".

 

Ίσα που θα χρηματοδοτήσει μια PRS private stock μετά από την χαρά της. :classic_wink:

 

Ο γίγας ο Ali Barout το σκέφτηκε.

 

υπάρχει και μια γαμάτη εικόνα (meme) με έναν τυπά που κρατάει μια strat και λεεί "πήγα με την γυναίκα μου και αγοράσαμε μια squier των 100 ευρώ, ήρθα την άλλη μέρα και την άλλαξα με fender, δεν θα καταλάβει την διαφορά". 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, D'Ailleurs said:

 

υπάρχει και μια γαμάτη εικόνα (meme) με έναν τυπά που κρατάει μια strat και λεεί "πήγα με την γυναίκα μου και αγοράσαμε μια squier των 100 ευρώ, ήρθα την άλλη μέρα και την άλλαξα με fender, δεν θα καταλάβει την διαφορά". 

 

Μου θυμησεις εναν φιλο μου. Πηρε μια cbf600 και τσιμα τσιμα την εβγαλε καθαρη με τη γυναικα του λογω της αγορας. Μεσα σε 3 μηνες βρισκει μια cbf1000 ακριβως την ιδια (με βασικη διαφορα οτι εχει διπλη εξατμιση) και την ανταλλασει. Νομιζε πως δεν θα τον παρει χαμπαρι. Με το που την βλεπει η (πρωην πλεον) γυναικα του παει το ματι της κατευθειαν στην εξατμιση...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που το thread εξελίχθηκε σε ''τρόπους αποφυγής παντούφλας λόγω gas'' 😂

 

Ωστόσο για να μην αδικώ την δικιά μου, ξέρει από κιθάρες, και μάλιστα αρκετά. Δηλαδή αυτά τα ''πάρε ροζ κιθάρα''

ή ''πάρε squier και μετά άλλαξέ την με fender'' ούτε καν παίζουν 😛

 

Και ο πατέρας της και ο αδερφός της παίζουν, μάλιστα ο πατέρας της έχει μια συλλογή που καλύτερα να μην την αναφέρω

καν, γιατί όλοι μας θα πέσουμε σε κατάθλιψη... μας είχε φιλοξενήσει στο σπίτι του πέρσι (στο εξωτερικό), και έπαιξα πεντε-έξι από αυτές (βλ. φώτο - οι περισσότερες ήταν στην θήκη τους, δεν τις βγάζει όλες έξω ταυτόχρονα, μιλάμε για ΠΟΛΥ πράμα).

 

Μαλιστα η ίδια επιστράτευσε την λογική, λέγοντάς μου ότι σε περίπτωση που σπάσει πάνω στο gig κάποια χορδή της Charvel, θα έχω χειρότερο πρόβλημα σε σχέση με την PRS SE.

 

Οπότε μάλλον πάω για την PRS (που όντως και μενα μου αρέσει περισσότερο και σαν εμφάνιση).

 

Καλά να 'μαστε και ας είναι το gas το μοναδικό μας πρόβλημα...

 

 

phil.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου