Προς το περιεχόμενο

λεω να παρω ενα phaser


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον πηρα το EHX μια χαρα για τα 68€ του με switch 2 επιλογων.με τον επιλογεα στην πανω θεση ειναι πιο παχυς και βελουδινος ο ηχος ταμαμ για πιασαρικα funky liks και με λιγο compressαρισμα θα μου βγαλει πολυ καλο αποτέλεσμα.στην κατω θεση ειναι ενα κανονικο phaser που ταιριαζει πιο πολυ για σολο με αρκετο drive και καθαρα ακορντα. αυτα. ααα.. και απο σχεδιαση τα σπαει.. 

IMG_20200203_130713.jpg

  • Like 2

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, funkysoul said:

..και απο σχεδιαση τα σπαει.. 

 

Πάντα είχαν καλές επιδόσεις σε αυτό θέμα. Έχω αυτά τα δύο, μου αρέσουν πολύ αισθητικά αν και εκτός μοδός σήμερα λόγω mini pedals. To phaser έχει tolex σε τρεις πλευρές! Άλλες εποχές...

 

gQAc3j5.jpg

Επεξεργασμένο από KostasP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου, πιο πολύ από το ΜΧR Phase 90 μου άρεσε το Malekko Omicron (mini) Phase και αυτό κράτησα - βρίσκω ότι έχει το πιο smooth phase-άρισμα από όλα τα phase που έχω δοκιμάσει. Βέβαια δεν εχω δοκιμάσει το Phase script της MXR που λένε ότι είναι πιο "απαλό" από το MXR 90, αλλά και το Malekko είναι σκυλί - μπορεί να το λυσσάξω στο πάτημα και δέκα φορές σε ένα κομμάτι... (το ανοιγοκλείνω μόνο σε περάσματα, σα να ήταν wha).
 

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου