Προς το περιεχόμενο

"Voice of reason" - νέο κομμάτι


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα μικρό, αλλά περιεκτικό κομμάτι. Έδωσα βάση στα τύμπανα και στο μπάσο, και μετά ήρθαν και τα υπόλοιπα. Δεν ήθελα να παίξω σόλο, αλλά δεν συγκρατήθηκα.

Μάλλον ροκ μπαλάντα είναι, με ολιγη trip hop δοση. Δεν ξέρω.

Έχετε κάτι να προτείνετε σχετικά με τους διαχωρισμούς στα όργανα? Ένας ακταρμάς ακούγεται.

 

Καλή ακρόαση!

 

voice of reason.mp3

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βελτιώθηκαν τα τύμπανα, αλλά γενικά λόγω βιασύνης να τα κάνεις όλα σε λίγες μέρες ενώ θα σου χρειαστούν μήνες τα πλακώνεις.

Μην ασχολείσαι για την ώρα με πράγματα που δεν κατέχεις. Τουλάχιστον ρίξτα πιό πίσω. Ρίξε μπροστά αυτό που ξέρεις καλά. Τις κιθάρες.

Ο ήχος των πλήκτρων και του "σαξοφώνου" απλά....sucks.

Μόνο το τελευταίο πλήκτρο ακούγεται συμπαθητικά.

Τα ρυθμικά ακόρντα στην αρχή επίσης πολύ λεπτόηχα χωρίς σώμα.

Καλά δεν συζητάω για το σπηκάρισμα....αυτό τι το ήθελες?

Και στο τέλος αντί για fade out έβγαλες την πρίζα!

 

Κρατάω τα τύμπανα που τουλάχιστον φαίνεται ότι τα έψαξες.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ ηθελα να τεσταρω τα τυμπανα και να ασχοληθω με αυτα. 

Επισης, ηθελα να βαλω μεσα πολλα και διαφορετικα πραγματα και να δω πως θα τα χωρεσω ολα μαζι (γιαυτο και δεν ασχοληθηκα ουτε και με τις κιθαρες καλα καλα). Αλλα πηγαν δεξια, αλλα αριστερα, αλλα εμειναν κεντρο. Επισης, μοιρασα καπως τις συχνοτητες (με εξαιρεση την lead κιθαρα που πεφτει πανω στα power chords) Αρκει αυτο?

 

7 minutes ago, dimsonic said:

Βελτιώθηκαν τα τύμπανα, αλλά γενικά λόγω βιασύνης να τα κάνεις όλα σε λίγες μέρες ενώ θα σου χρειαστούν μήνες τα πλακώνεις.

Μην ασχολείσαι για την ώρα με πράγματα που δεν κατέχεις. Τουλάχιστον ρίξτα πιό πίσω. Ρίξε μπροστά αυτό που ξέρεις καλά. Τις κιθάρες.

Ο ήχος των πλήκτρων και του "σαξοφώνου" απλά....sucks.

Μόνο το τελευταίο πλήκτρο ακούγεται συμπαθητικά.

Τα ρυθμικά ακόρντα στην αρχή επίσης πολύ λεπτόηχα χωρίς σώμα.

Καλά δεν συζητάω για το σπηκάρισμα....αυτό τι το ήθελες?

Και στο τέλος αντί για fade out έβγαλες την πρίζα!

 

Κρατάω τα τύμπανα που τουλάχιστον φαίνεται ότι τα έψαξες.

 

Τα πλακωνω διοτι λιγο αργα το θυμηθηκα να ξεκινησω να γραφω, και θελω να κερδισω χρονο. Δεν θα κατσω να πιπιλιζω ενα κομματι μηνες, στην παρουσα φαση, διοτι 1ον δεν εχω καποιο σοβαρο κομματι να ασχοληθω και 2ον δεν γνωριζω το προγραμμα. Ο μονος τροπος να το μαθω ειναι μια σειρα απο essays...

 

Επισης, ανακαλυψα οτι δεν ξερω πως να κανω κλεισιμο. Θα πρεπει να ακουσω και να καταγραψω το κλεισιμο απο καμια 20 κομματια, για να παρω ιδεες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιαζεσαι.

Τι να πω και γω που ξεκινησα πολυ πιο αργα απο σενα

Δεν ξερω πως ειναι η εκδοση του ez που εχεις αλλα στην 2 που εχω τα σχηματα ειναι ταξινομημενα σε εισαγωγη γεμισματα αλλαγες φινάλε κλπ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω...

Ακου αν θες τα δικα μου μηπως παρεις καμια ιδεα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουω ολα, απλα δεν διδω σημασια στο κλεισιμο. Θα το κανω στο εξης, καθως και σε αλλες λεπτομερειες που ποτε δεν με απασχολουσαν μεχρι τωρα. Θα τα ακουω με αλλο ματι, που λεν.🙂

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνική ροκ 80-ίλα , παρά τον σαξονικό στίχο. Μου βγάζει αυτην την ελληνική ροκιά, λίγο πρώιμο παπακωνσταντίνου ίσως. Συμπαθητικό είναι μπρο μου!

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monaco..... για τους παλιότερους!

 Ωραίες ιδέες βρε Γιώργο αλλά το κομμάτι δεν γκρουβάρει... Θα στο ξαναγράψω, κανόνισε το μπάσο να πέφτει στις μποτιές. Εάν έγραψες την μπασογραμμή χωρίς να σκέφτεσαι τα τύμπανα, άνοιξε τα midi parts της ντραμς και άλλαξε (με μέτρο πάντα) τα χτυπήματα της μπότας.

 Όλα τ'άλλα στα έγραψε ο Dim.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου