Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα τελωνειακά ελεύθερα πακετα


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κλείσει το θέμα, αλλά μιας και έπεσε μπροστά μου αυτή η επιστολή από την Ανεξάρτη Αρχή "Συνήγορος του Καταναλωτή" προς τα ΕΛΤΑ, ας την αφήσω εδώ να υπάρχει 🙂 

 

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/announce/2020-02-17.Letter-ELTA.pdf?fbclid=IwAR3JKwkdoYdRZJWEr0wWznPZMCItT1jP0FofiVSPmTeuLp7WV-PCE7hvHGk

2020-02-17.Letter-ELTA.pdf

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
8 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

To strings and beyond εχει δωρεαν μεταφορικα παλι (για χορδες και πενες). Με αγορα 22 ευρω θα πληρωσω κατι εξτρα?

 

Ναι,τα κέρατα σου.

 

Μείνε κάτω από τα 15.

 

Και κάνε πολλαπλές παραγγελίες με 2-3 μέρες διαφορά

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και να με συμπαθάτε για το σχόλιό μου.. Αλλά σε τέτοιες δύσκολες περιόδους, γιατί να μην στηρίξουμε τους έλληνες εργαζόμενος και τις ελληνικές επιχειρήσεις; Δεν έχω καμία πρόθεση για διαφήμιση, αλλά και ο ΝΑΚΑΣ για αυτές τις μέρες καραντίνας, έχει δωρεάν μεταφορικά. Εγώ παρήγγειλα προχτές το μεσημέρι ένα Dunlop Slide και το παρέλαβα την άλλη μέρα το πρωί.

 

Εκτός και αν δεν μπορείς να βρεις το συγκεκριμένο προϊόν που ψαχνεις.. Τότε πάσο..

Για παράδειγμα, εγώ στον ΝΑΚΑ δεν βρίσκω GHS χορδές. Έχουν επιλέξει να μην τις εμπορέυονται πλέον.

Οπότε ψωνίζω από άλλο κατάστημα τις χορδές μου.

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αμερικη τα 6 σετ 22 ευρω.

Απο τα μερη μας το 1 σετ 8 ευρω συνηθως, και με μεταφορικα.

 

Μονο ghs χρησιμοποιω, δυστυχως

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Απο αμερικη τα 6 σετ 22 ευρω.

Απο τα μερη μας το 1 σετ 8 ευρω συνηθως, και με μεταφορικα.

 

Μονο ghs χρησιμοποιω, δυστυχως

Ο zaranikas τις έχει 6.20 ρίξε μια ματιά στο skroutz.Βεβαια έχει και μεταφορικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Ναι,τα κέρατα σου.

 

Μείνε κάτω από τα 15.

 

Και κάνε πολλαπλές παραγγελίες με 2-3 μέρες διαφορά

Δεν βρίσκω το λόγο γιατί να κάνει κάποιος 2-3 παραγγελίες, η εταιρεία με κάτι τέτοια δεν έχει κέρδος, τους ταλαιπωρείς τσάμπα και εν τέλει θα σταματήσει τέτοιες προσφορές. Κοινώς χάνουμε όλοι.

Να το κάνεις αυτό για να κερδίσεις 4-5 ευρώ και να τρέχεις στο ταχυδρομείο για να παραλάβεις;

 

Νομίζω ότι έχουμε γίνει καρμίρηδες και χάνουμε την ουσία στη προσπάθεια μας να γλυτώσουμε μερικά ευρώ το χρόνο. Superfunk - αυτό το τελευταίο δεν πάει προσωπικά σε σένα, είναι γενικό. Άσε που εσύ αλλάζεις κάθε εβδομάδα οπότε είσαι μια κατηγορία μόνος σου!

 

Προς όλους τους άλλους, θέλεις φτηνές χορδές οι οποίες έχουμε μεγάλη διαφορά από τις τιμές στην Ελλάδα;

Πάρε απο το Thomann μαζί με άλλους σε μια μαζική παραγγελία.

 

Edit: Έχω παραγγείλει με δωρεάν μεταφορικά απο το string and beyond, και είναι άψογοι, ευγενέστατοι, άμεσοι, βοήθησαν όταν καθυστέρησε ένα δέμα, άσε που έχουν και χαβαλέ. Γιατί λοιπόν μια ΑΨΟΓΗ εταιρεία να τη "γ@μ@ω"; Για να γλυτώσω 5-10 ευρώ;

 

Επεξεργασμένο από Miltos23
Συμπλήρωση

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Miltos23 said:

Γιατί λοιπόν μια ΑΨΟΓΗ εταιρεία να τη "γ@μ@ω"; Για να γλυτώσω 5-10 ευρώ;

 

Λογικό το σκεπτικό σου. Και μπράβο σου που σκέφτεσαι έτσι, και στο λέω σαν επαγγελματίας.

 

Θεωρώ ότι κάθε άλλο παρά δυσαρεστημένοι μένουν με αυτές τις μαζικέ, μικρού μεγέθους, αποστολές. Υπάρχει μεγαλύτερη κινητικότητα στο προσωπικό, ξεστοκάρουν, και σίγουρα έχουν κέρδος από την κάθε συναλλαγή ξεχωριστά. Και άμεσο κέρδος να μην είχαν από τις πωλήσεις, σίγουρα έχουν έμμεσο κέρδος καθώς πρόκειται για προωθητική ενέργεια. Θα μεγαλώσουν το πελατολόγιο τους, και θα γίνει ακόμα πιο πιστό το ήδη υπάρχον.

 

Κοινώς, μην "αγχώνεσαι" γι' αυτούς. Γνωρίζουν πολύ καλά ότι θέλουμε να γλιτώνουμε το τελωνείο και βάζουμε πολλές μικρές παραγγελίες. Γιαυτό και δεν βάζουν κάποιο όριο κατώτατης τιμής. Δεν  τους ενδιαφέρει το απόλυτο/μέγιστο κέρδος. Τους νοιάζει μόνο να φύγει το εμπόρευμα και να αυξηθεί η πελατεία. Έτσι θα αυξηθούν μακροπρόθεσμα οι συνολικές πωλήσεις. Και τέτοιες εταιρίες ζουν από τις πολλές πωλήσεις που θα κάνουν με ένα πολύ μικρό περιθώριο κέρδους.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

010-038 που χρησιμοποιω δεν υπαρχουν στην Ελλαδα οποτε εκΣωτερικο & κΣερο πΣωμι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Superfunk said:

010-038 που χρησιμοποιω δεν υπαρχουν στην Ελλαδα οποτε εκΣωτερικο & κΣερο πΣωμι....

 

Νά τες από Ελλάδα 🙂

 

https://www.musicpower.gr/el/proionta/parelkomena-axesouar/chordes/set-ilektrikis-kitharas/ghs-boomers-10-38-set-chordes-ilektrikis-kitharas001844.html

 

Έχω 2 κλειστά σετ, δεν μου κάθισαν καλά τελικά... 

Αλλά πως να στα δώσω.. Τώρα είμαι isolated 😆

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου