Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα τελωνειακά ελεύθερα πακετα


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, 1_4_5 Alive said:

Μήπως εννοούν ότι δεν θα χρεωθείς έξοδα εκτελωνισμού στην Αγγλία?

Για την χώρα προορισμού δεν μπορεί να ξέρει το κατάστημα στην Αγγλία.

 

Hi Guys,
 
With the UK leaving the European Union on the 31st January 2020 you may be wondering if there will be any changes to the way you order and receive your parts. The answer is NO.
 
Throughout the transition period, which lasts until 31st December 2020, no import duties will be placed on goods coming into the EU from the UK. VAT and movement charges will continue as normal.
 
There will be no changes regarding the methods of postage to EU countries. It will continue to be a smooth service.
 
We will provide customers with updates as and when we receive this information.
  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
13 λεπτά πριν, 1_4_5 Alive είπε

Ok, οπότε έχει γίνει κάποια συμφωνία μεταξύ UK - EU, μέχρι το τέλος του 2020.

 

Το Brexit δεν επηρεάζει καμμία διαδικασία μέχρι το τέλος του 20.

H διαδικασία λέει πως ότι συμφωνηθεί μεσα στο χρόνο που θα γίνουν οι διαπραγματεύσεις, θα έχει ισχύ απο το 2021.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Σωστε τα χρεωκοπημενα ΕΛΤΑ. Εδω αντικαταβολη στελνω εντος Ελλαδας κ φοβαμαι μη μου φανε κ την αντικαταβολη.

offtopic: μου θυμισες τη φορά που πήγα στα ΕΛΤΑ να αποστείλω με αντικαταβολή ένα synth, και η υπάλληλος μου είπε "Τι έτσι θα το στείλεις; Δε θα το κλείδώσεις; Θα σ'το βουτήξουν! Βάλε τουλάχιστον μία ταινια" Όταν συμπέρανε πως δεν μπορούσα να διανοηθώ πως οι ίδιοι οι υπάλληλοι του οργανισμού που δούλευε, ενδεχομενως να έκλεβαν το περιεχόμενο της συσκευασίας , μου απάντησε "Ε άνθρωποι είναι , μπαίνουν στον πειρασμό!" 🤣😆😆 Προστάτεψε έναν ανυποψίαστο πολίτη, αλλά ο τρόπος που το εξέφρασε με πέθανε!Πώς η (όποια) καθημερινότητα καθιστά τον παραλογισμό κοινή λογική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Ειπαμε το 15€ για το οποιο κ συζηταμε εδω ΔΕΝ ειναι δασμος.

 

Μου αρέσει που του μιλάς κι όλας...αΦτος ρε συ δουλεύει στην... ιδιωτική εταιρεία που λέγεται ΕΛΤΑ η οποία όπως ΟΛΕΣ οι ιδιωτικές εταιρείες όταν ΦΑΛΗΡΙΣΕΙ δεν κάνει ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ... αλλά ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ (χθες πήρε καμμιά 200αρια υπαλλήλους για να έχει ακόμα μεγαλύτερο έλλειμμα το οποίο φυσικά το πληρώνεις ΕΣΥ)

 

Άσε που ζει σε μια ΑΛΛΗ Ελλάδα που κάνει... εξαγωγές ηλεκτρονικών,μουσικών οργάνων και αυτοκινήτων και όχι ρεπανακιων, φέτας και κρεμμυδιών..και πρέπει να προστατεύσει την ...βαρΓια βιομηχανία της με δαΖμους ενάντια στον διεθνή καπιταλιΖμο..

 

Άρα τΖάμπα σάλιο χαλάς σύντροφε 🙂

 

μαιταναστεφσται...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 Προχτές πάντως άκουσα τον αρμόδιο υπουργό πως τα ΕΛΤΑ έχουν έλλειμμα 6 εκ. ευρώ τον... μήνα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yameth είπε

 Προχτές πάντως άκουσα τον αρμόδιο υπουργό πως τα ΕΛΤΑ έχουν έλλειμμα 6 εκ. ευρώ τον... μήνα.

 

 

Δεν πειράζει είναι.... ιδιωτική επιχείρηση  🙂

 

αλλά εντάξει θα... εξάγουμε το Balkanophone i5 και θα καλυφθεί το έλλειμμα 🙂

 

(Τι άλλο θα ακούσουμε θεέ μου σέ αυτόν τον γελοίο τόπο... 😞 )

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, σοβαρά τώρα, δεν το χωράει ο νους μου ότι θα πληρώνεις €15 για μια θήκη κινητού π.χ. των €2,5 με δωρεάν μεταφορικά

 

Out of topic: Κι εγώ ο βλάκας παράγγειλα μόνο 2 σετ χορδές 10-38 τις προάλλες που είχε δωρεάν μεταφορικά το strings and beyond

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου