Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα τελωνειακά ελεύθερα πακετα


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, 1_4_5 Alive είπε

Πως γκένεν αυτό ;;

 

 

Ειναι "ακανονιστο/μικροδεμα" οποτε δεν περναει απο διαλογη ως δεμα αλλα ως επιστολικη αλληλογραφια (γραμμα δηλαδη) 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κι εγω πριν 10 μερες παρελαβα κατι μεταχειρω κλειδια Gibson απο USA, 65$ αγορα + 20$ εξοδα, κι ενω ημουν προετοιμασμενος να πληρωσω κατι τις στο τελωνειο προς μεγαλη μου εκπληξη (και χαρα) μου ηρθαν σπιτι κανονικα και δεν πλερωσα τιποτα.Μηπως οι τυποι στο τελωνειο ειναι οτι να΄ναι τελικα?

Η το καταταξανε κι αυτο μαλλον οπως λεει ο SF?(Η αληθεια ειναι οτι ηταν ενα μικρο δεματακι λιγο μεγαλυτερο απο πακετο τσιγαρων)

Επεξεργασμένο από qesh

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Superfunk said:

 

 

Ειναι "ακανονιστο/μικροδεμα" οποτε δεν περναει απο διαλογη ως δεμα αλλα ως επιστολικη αλληλογραφια (γραμμα δηλαδη) 

 

ok, οπότε και μια θήκη κινητού για παράδειγμα, θα περνάει 😃

21 minutes ago, Freedom said:

Τι να σου πω, εγω πηγα για να ρωτησω αν πληρωνω κατι ποσο είναι και να αποφασισω επι τοπου αν θα παραλαβω ή οχι. Η συμπαθέστατη υπάλληλος μου εξηγησε οτι δεν πληρωνω τιποτα (μαλιστα με ενημερωσε οτι αν ηταν να πληρωσω κατι, δεν θα μου ερχοταν το κλασσικο ειδοποιητηριο των ΕΛΤΑ αλλά άλλο).

 

Happy day...

 

ΥΓ: το συνολικό κοστος με τα μεταφορικά μαζι ήταν περιπου 25.5 ευρώ.

 

Τι διαστάσεις είχε το δέμα σου; Μπορείς να μας πεις ;

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1_4_5 Alive είπε

k, οπότε και μια θήκη κινητού για παράδειγμα, θα περνάε

 

Αν ειναι σε φακελλο ναι,αν ειναι σε δεμα  (χαρτοκουτο) οχι....αλλα και παλι μια και μιλαμε για ελληνικο δημοσιο νομιζω οτι το συνηθισμενο ¨οτι του φανει του Λωλοστεφανη"  θα ισχυσει ως συνηθως....

 

οτι'να ναι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 1_4_5 Alive said:

Τι διαστάσεις είχε το δέμα σου; Μπορείς να μας πεις ;

 

 

24cm x 17cm x 6cm στο περιπου.

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο!

Μόλις παρέλαβα κάτι που είχα ακυρώσει επειδή άργησε και δεν πλήρωσα κι εγώ τίποτα!

Πήρα και τα λεφτά μου πίσω από τον πωλητή! 🤣🤣


dema.png.158d97b0a6e1c027bb3dcc5931f4b2c7.png
 

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2020 στις 3:04 ΜΜ, fenderiarhs είπε

Οικονομικο προβλημα ειχαν ολα τα ταχυδρομεια του κοσμου (με πρωτα τα Βρεττανικα) οταν πλεον η κλασσικη αλληλογραφια αντικατασταθηκε απο την ηλελτρονικη αλληλογραφια. Επειδη ομως στην εσπερια δεν εχουν Λυμπεροπουλους και Φωτοπουλους, προσαρμοστηκαν στα νεα δεδομενα, αδραξαν την ευκαιρια του e commerce και επαψαν να ειναι ζημιογονα. Το ιδιο εξαλλου κανουν και σε εμας ολα τα ιδιωτικα courrier,  η διακινηση παραγγελιων μεσω ιντερνετ ειναι τουλαχιστον 40% του κυκλου εργασιων τους.

 

Σε εμας τα ΕΛΤΑ 20 χρονια μετα την ελευση του ιντερνετ επιμενουν να ζουν στην εποχη της σφραγιδας και του χαρατσιου στους υπηκοους.......

Δηλαδή εσύ ξέρεις ιδιωτικό κούριερ που να στέλνει από Κίνα δέμα αξίας 2 ευρώ με free shipping?Τα ΕΛΤΑ έπεσαν έξω διότι είναι παμθηνα σε σχέση με τις ιδιωτικές επιχειρήσεις.

Όσο για το Φωτόπουλο η ΔΕΗ έχει το φτηνότερο ρεύμα σε ολόκληρη την Ευρώπη μέχρι που μπήκαν στην μέση ιδιωτικές εταιρείες και πληρώνουμε ετμεαρ ως και τετραπλάσιες τιμές.Ασε γιατί το παραμύθι δεν έχει δράκο.

Ενημερωτικά και τα ταξί στην Ελλάδα έχουν το χαμηλότερο τιμολόγιο.

Στις 7/2/2020 στις 3:04 ΜΜ, fenderiarhs είπε

 

 

Στις 7/2/2020 στις 3:04 ΜΜ, fenderiarhs είπε

 

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΗ στο θέμα.

Παρακαλώ πολύ. Οχι πως θα είχα πρόβλημα να συζητήσω κάτι τετοιο συνήθως αλλά οδηγούν σε flame wars.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ενημερωτικά και τα ταξί στην Ελλάδα έχουν το χαμηλότερο τιμολόγιο.

 

Αυτα δεν ειναι ΚΡΑΤΙΚΑ ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ αλλα ας τα κανουμε ΚΡΑΤΙΚΑ και αυτα τοτε να ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ οι τιμες...(και να βγαινουν και στα  35 στη συνταξη οι ταριφες  🤣 )

 

Εξω απο την πλακα ΠΟΛΛΑ πραγματα ειναι φθηνα στην Ελλαδα (και πολλα ακριβα) .......το ζητημα ειναι ποσο μας κοστιζουν ΜΕΤΑ απο τον ΤΕΛΙΚΟ  λογαριασμο....(που συνηθως τον πληρωνουν οι,ελαχιστοι,που δεν φοροκλεβουν.....)  γιατι αν ειναι να εχω φθηνο ρευμα ή νερο και  εισιτηριο μετρο (ή ΤΖΑΜΠΑ  οταν ειχαμε κανει..επανασταση...)  και να πληρωνω μετα 58% ΕΦΟΡΙΑ για να καλυψω τις ζημιες της εταιρειας ..ευχαριστω δεν θα παρω... 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Πως δεν εχει δρακο.

 

ΔΕΗ....για να δω...τι μου θυμιζει αυτο το ονομα....

 

Α ναι...ΤΩΡΑ θυμηθηκα...δεν ειμαι μια κρατικη   εταιρεια που ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΕ (θα μου πεις: " υπαρχει κρατικη εταιρεια που να ΜΗΝ χρεοκοπησε η ΔΕΗ σε πειραξε?"  και θα εχεις και δικιο μια και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κρατος χρεοκοπησε...) και εχει ζημιες (που θα πληρωσουμε ΕΜΕΙΣ φυσικα) πανω απο 1 ΔΙΣ?  

 

Αυτος δεν ειναι δρακος φιλωΟΥΣ αΦτος ινε ΓΚΟΤΖΙΛΛΑΣ .....🤣

Οι Τράπεζες που χρεοκόπησαν και πήραν δάνεια ύψους 250δις είναι ιδιωτικές επιχειρήσεις.

Σε οποιαδήποτε φιλελεύθερη οικονομία βλέπε ΗΠΑ απλά θα την έκλειναν.

Εδώ οι πολίτες πληρώνουν τα σπασμένα κρατικοδιαιτων ιδιωτικών εταιρειών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου