Προς το περιεχόμενο

Μικρός ενισχυτής για πρόβα extreme metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κανεις την προβα σου με ενα tube screamer και εναν dark terror. Ισως εχεις και λιγο καλυτερο ηχο απο τον mg100. Ολα καλα.

 

Με τις κεφαλες που προτεινουν οι γνωστες, θα εισαι πιο ανετος σε ενταση, και με πολυ καλυτερο ηχο.

 

Η μεση λυση που ζητας ειναι ειναι, πιστευω, ο mv50 high gain. Παραπανω ενταση απο micro dark, και πιο προσεγμενος ηχος. Ξαναδες τον εαν δεν τον ειδες.

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα μπορουσες να παρεις εναν λαμπατο σε στυλ laney cub η harley benton μονο για το volume και να βαλεις την βρωμια για να παιξεις αυτο που θες, εγω αυτο κανω με εναν vaporiser 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελίες έχει μια κεφαλή marshall dsl20hr στα 250 euro με ένα booster πετάλι μπορείς να βγάλεις φοβερό ήχο,εγώ ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα που εχω στην 5 watt εκδοχη... Έχω και το hotone heart attack απίστευτο ήχο ειδικα για τα 90 ευρώ που κάνει ειναι  κοντά στο joyo zombie ηχητικά  αλλά δεν ξέρω σε ένταση που θα σε φτάσει...Πάντως οι λαμπατοι ηχητικά είναι άλλη φάση νομίζω άμα δοκιμάσεις δύσκολα γυρνάς πίσω σε solid state....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2020 στις 8:19 ΜΜ, coffeethug είπε

Καλησπερα, θα μπορουσες να παρεις εναν λαμπατο σε στυλ laney cub η harley benton μονο για το volume και να βαλεις την βρωμια για να παιξεις αυτο που θες, εγω αυτο κανω με εναν vaporiser 

Οταν λες αυτο κανεις εννοεις σε προβες που απαιτουν ενταση; οπως αυτο που αναφερω δηλαδη σε black metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γλιτωνεις τη καμπινα, οπως και να χει. Και ανεβαινεις σε κοστος αγορας, και μεγεθος. Και πχ η laney δεν φημιζεται για την ενταση της.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν γλιτωνεις τη καμπινα, οπως και να χει. Και ανεβαινεις σε κοστος αγορας, και μεγεθος. Και πχ η laney δεν φημιζεται για την ενταση της.

Καμπινα θα αγορασω ετσι και αλλιως μια 2χ12 που ακομα και να αλλαξω κεφαλη θα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Tsili Kostas said:

Καμπινα θα αγορασω ετσι και αλλιως μια 2χ12 που ακομα και να αλλαξω κεφαλη θα ειναι οκ.

οπως και να εχει με τις μικρες κεφαλες δεν θα μπορεσεις ποτε να εχεις ηχο black metal ουτε και κατι  lo-fi , δεν ξερω για τον laney αλλα σιγουρα ειναι πιο φθηνα απο κεφαλη καμπινα, και μην ξεχναμε οτι δεν τα πανε ολες οι κεφαλες καλα με ολες τις καμπινες οποτε νομιζω μπλεκεις, εγω προσωπικα εχω 15w με πεταλια και κανω προβα πολυ ανετα με ηχο που θελω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...
On 2/7/2020 at 6:24 PM, Tsili Kostas said:

Καλησπέρα,

Είναι η πρώτη μου δημοσίευση εδώ. Ψάχνω να αγοράσω κεφαλή (amp head) για κιθάρα. Αυτό που θέλω είναι να είναι (με σειρά προτεραιότητας):
1) Να μπορεί να ακουστεί πάνω από ντραμς που στο 90% παίζουν μπλαστ μπιτς
2) Να είναι μικρός/ελαφρύς/φορητός

3) Και αυτό που δεν λείπει ποτέ, να είναι φτηνός.

 

Κοίταξα λίγο στο thomann και έπεσα σε αυτές τις κεφαλές:

https://www.thomann.de/gr/joyo_zombie.htm
https://www.thomann.de/gr/orange_micro_terror.htm

https://www.thomann.de/gr/orange_micro_dark.htm

https://www.thomann.de/gr/hotone_nano_legacy_heart_attack.htm

Υπάρχει πιθανότητα να καλύπτουν το 1 κριτήριο; (τα άλλα δύο τα υπερκαλύπτουν)

Αν έχει κάποιο άτομο εμπειρία από τους παραπάνω ενισχυτές καλοδεχούμενη να την διαβάσω.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

Απλά βάζω λίνκ για ένα θέμα που είχα ανοίξει για Lunchbox ενισχυτές: 

ελπίζω να βρώ χρόνο να συμπληρώσω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου