Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα και καθαρος treble ηχος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδια διαβάστε το πρωτο ποστ.

Ολοι ξερουμε τι εννοει καθαρα και treble.

Και ολες το κανουν.

Αλλα ετσι οπως το περιγραφει μονο πι τελε το κανουν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, dimsonic said:

 

Αλλα ετσι οπως το περιγραφει μονο πι τελε το κανουν

 

"Πιο γλυκα και καθαρα απο τη στρατ μου" ειναι η βασικη του περιγραφη. Δεν σημαινει οτι εννοει τελε.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει η συνεπαγωγη σου! 😀

 

Μπορει να εννοει χιλια δυο πραγματα. Πιο γλυκα και καθαρα μπορει να ειναι λογω ενισχυτη (κυριως), λογω τυπου μαγνητων, λογω ρυθμισης μαγνητων, λογω χορδων, και φυσικα και λογω τυπου κιθαρας.

 

Το πιο πιθανο να του δωσει τη λυση δεν θεωρω οτι ειναι το τελευταιο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Alexandros Diamantis είπε

σημερα δοκιμασα μια tele και ο treble μαγνητης ηταν πολυ καθαρος πιο καθαρος απο της strat μου , επισης δοκιμασα και μια gibson les paul και ειχε τοσοοο γεματο και ομορφο ηχο που εντυπωσιαστικα

 

Σε ΤΙ ενισχυτή τις δοκίμασες;

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, gkourmoul1 said:

Μου αρεσει η συνεπαγωγη σου! 😀

 

Μπορει να εννοει χιλια δυο πραγματα. Πιο γλυκα και καθαρα μπορει να ειναι λογω ενισχυτη (κυριως), λογω τυπου μαγνητων, λογω ρυθμισης μαγνητων, λογω χορδων, και φυσικα και λογω τυπου κιθαρας.

 

Το πιο πιθανο να του δωσει τη λυση δεν θεωρω οτι ειναι το τελευταιο.

Δεν ειναι συνεπαγωγη. Ο ανθρωπος ειπε οτι η τελε ακουστηκε πιο καθαρα απο τη στρατ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα ο op δεν γνωριζει το γιατι του ακουστηκε πιο καθαρη η τελε. Ειναι απειρος στα θεματα αυτα και μας το δηλωνει.

 

Οντως θεωρεις οτι απλα το να αγορασει μια τελε, θα του λυσει το "προβλημα" του, ή θα επρεπε πρωτα να ασχοληθει με το ποσο καθαρο ηχο μπορει να βγαλει ο ενισχυτης του σε σχεση με εκεινον που δοκιμασε την τελε? Και εαν οντως ειναι προβλημα η στρατ, μπορει απλα να αλλαξει μαγνητες. Εχω να του προτεινω ενα σετ με 110 ευρω που εχει ακριβως αυτα που θελει. Αλλα πρεπει πρωτα να ξερει οτι ο ενισχυτης του μπορει να τον υποστηριξει.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,ο άνθρωπος δεν μας είπε ακόμα σε τι ενισχυτή έπαιξε στο μαγαζί που πήγε την Tele και την Les Paul.

Αν τον βάλανε να παίξε σε κανένα Twin Reverb φυσικά και θα του άρεσε περισσότερο ο ήχος σε σχέση με το τρανζίστορατο  Βοξακι που έχει σπίτι..

 

Ας μας πει λοιπόν...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, gkourmoul1 said:

Ναι, αλλα ο op δεν γνωριζει το γιατι του ακουστηκε πιο καθαρη η τελε. Ειναι απειρος στα θεματα αυτα και μας το δηλωνει.

 

Οντως θεωρεις οτι απλα το να αγορασει μια τελε, θα του λυσει το "προβλημα" του, ή θα επρεπε πρωτα να ασχοληθει με το ποσο καθαρο ηχο μπορει να βγαλει ο ενισχυτης του σε σχεση με εκεινον που δοκιμασε την τελε? Και εαν οντως ειναι προβλημα η στρατ, μπορει απλα να αλλαξει μαγνητες. Εχω να του προτεινω ενα σετ με 110 ευρω που εχει ακριβως αυτα που θελει. Αλλα πρεπει πρωτα να ξερει οτι ο ενισχυτης του μπορει να τον υποστηριξει.

 

να σου πω...ήμουν νιός και γέρασα, και έστω και τώρα κατάλαβα ότι αν κάποιος είναι να έχει μιά κιθάρα μόνο αυτή είναι μια τελε.

(απλή).

Δεν ντρέπομαι ούτε που το λεω, ούτε που το κατάλαβα αργά και παρ όλο που όποια κιθάρα να πιάσω πάνω κάτω το ίδιο θα ακουστώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου