Προς το περιεχόμενο

blackstar ht1rh head


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Ο μάρσαλ έχει reverb.

Επίσης, του έχω βάλει 12άρι ηχείο.

Άκουσα στο αμάξι σήμερα την ηχογράφηση. Ακούγεται χάλια σε σχέση με αυτό που θα έπρεπε. Η τέλε ακούγεται κάπως καλύτερα.

Θέλει κι άλλες δοκιμές για να βρω το sweet spot.

 

Με καμπίνα μπορεις να βάλεις ο,τι κεφαλή θέλεις. Σίγουρα έχει τα υπέρ του.

Βέβαια, το combo το μεταφέρεις πολύ ευκολότερα, τόσο εντός σπιτιού, όσο και εκτός. Πιο πρακτικός.

Επίσης έχει έξοδο για να συνδεθεί σε καμπίνα απλά να είναι 16ohm..Εγω βασιστικα πάντως στη γνώμη του gkourmoul kai πήρα τον dsl5cr και δεν το μετάνιωσα.... Εδώ τον δουλεύω στα 0,5 watt με booster...

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, kostasmel said:

Επίσης έχει έξοδο για να συνδεθεί σε καμπίνα απλά να είναι 16ohm..Εγω βασιστικα πάντως στη γνώμη του gkourmoul kai πήρα τον dsl5cr και δεν το μετάνιωσα.... Εδώ τον δουλεύω στα 0,5 watt με booster...

 

κλείσε ρε άνθρωπε το πορτάκι από το ν πίνακα με τις ασφάλειες.θα κουτουλησεις.

 

να σου πω κι αυτή η λύση δεν είναι κακη. Διαβαζω και στα ξένα φορα καλά λόγια. Θέλω να παω σε κεφαλι όμως. Δε μπορώ αυτά τα ηχεία. Μου τη δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω για κεφαλή κοιτούσα στην αρχή αλλά combo είναι πιο πρακτικος συν ότι τον κοτσαρεις σε ότι καμπίνα θέλεις ανά πάσα στιγμη...η μόνη μαλκια είναι ότι δεν βγαίνει σε 5watt η κεφαλή. Πάντως το ηχείο του τελικά ήθελε στρώσιμο κάποιες ώρες παιξίματος στην αρχή μου ξινιζε μετά μαρεσε αρκετά....και επίσης ναι έχουν reverb οι dsl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, gkourmoul1 said:

Βρε μανια με το reverb....

Οι dsl1HR και dsl5CR ΕΧΟΥΝ reverb.

Το R αυτο υποδηλωνει.

Εντάξει οκ, δεν είναι μόνο το ριβερμπ. 1 βατ υποψιάζομαι ότι δύσκολα θα έχεις καθαρο headroom. Για μένα 5w κεφαλή  ειναι πιο πρακτικό.Ισως δω γενικά τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 5watt παίζει η κεφαλή bugera πάντως κάνει 200 ευρω και φαίνεται τίμια σκεφτόμουν να την πάρω.... ρίξε μια ματιά δεν ξέρω παραπανω λεπτομέρειες όμως για την εταιρεία.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bugera g5 ειναι κλωνος του ht5, στα μισα λεφτα.

 

Σαν εταιρεια, τα τωρινα μοντελα ειναι αρκετα αξιοπιστα (εχω ιδία εμπειρια). Προ καμποσων ετων ειχαν θεματακια. Θα τον αγοραζα ανετα.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου