Προς το περιεχόμενο

Συνθέσεις και covers του δεκατετράχρονου αγοριού με τη Μοναδική Λάμψη γραμμένα με ενα αρμόνιο Yamaha PRS 500


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου χαίρομαι που σας άρεσε ο 14χρονος cos_dr, θα γυρίσω απόψε στο χρόνο μιας και έχω αυτή τη δυνατότητα να του πω πως μια μέρα θα έρθει ένα ιντερνετ και θα ακούσουν μεγάλοι τα κομμάτια σου και σου λένε πως έχεις προοπτική και ταλέντο, αλλά μην είσαι κοροϊδο! Ασε τα ρίσκα! ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ μπές και παντρέψου και μια ωραία ΔΥ που να έχει και προίκα να ΣΩΘΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!! Να τακτοποιηθείς!!!!!!!  Θα πέφτει ο μίσθουλας και τα νοίκια και κάνε ότι θές μετά για την πάρτη σου.Κάνε και μπαλέτο. Και όταν έρθει το ΔΙΠΛΟ ΕΦΑΠΑΞ πάρε και μια τζιπάρα να χεις. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

8 ώρες πριν, Superfunk είπε

Ωραιος...

 

Βρηκα και εγω πριν καποια χρονια πολλα ασΘματα που ειχα γραψει στα 10-14 χρονια ΜΟΥ και ηχογραφησεις της πρωτης σΧολικης μπαντας...(14-16 ΕΤΩΝ)

 

Απο τοτενες δεν επαιζα διασκευες....μονο ΕΜΕΙΣ παιζαμε originals.. 😁 

 

Ειμεθα τελικα ολοι ΜΠΕΤΟΒΕΝ εδω μεσα,,,απορρω πως δεν κολυμπαμε στο χρημα 🤣

 

 Βάλτε ντέ να ακούσουμε τίποτις.

 

 Βάλτε και άλλοι όσοι έχετε, είναι ωραία, έδω στο ποστ.

 

 Στο χρήμα κολυμπάγαμε και βάζαμε τις δόσεις

 Καγιεν, κοστουμια, εξοχικά μέχρι και ο Θεοδόσης

 Πάρτε διακοποδάνεια, χωθείτε  δίχως όσιο

 Σπουδάστε και όλα τα παιδιά να μπούνε στο δημοσιο.

 

 Ανάπτυξη μην κάνετε, δεν είμαστε μονάχοι,

 Λεφτά θα εξοδεύουμε, στου ευρωπαίου τη ράχη,

 Και ήρθε η λυπητερή, μνημόνιο εξ ανώθεν,

 μαζί όλοι τα φάγαμε, και μείναμε............... Μπετόβεν

 

 Δεν μου βγαίνει χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 Κλείστο εσύ SF που το χεις 🙂

 

 

5 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Να, αυτά σε φάγανε εσένα και δεν έκανες την καριέρα του Φοίβου, να σε παίρνει τηλέφωνο η Στικούδη ξημερώματα, και να σε παρακαλάει να της γράψεις κανένα κομμάτι.

 

Καλά που υπάρχει και το noiz, και παίρνουμε κι εμείς μια γεύση από τις μεγαλοφυΐες που δεν έγιναν ποτέ τόσο γνωστές όσο άξιζαν.

 

 Τι να το κάμεις να είσαι μεγαλοφυϊα άμα είσαι τεμπέλης.

 Με τεμπελιές γνωστός δεν γίνεσαι. 

 Για τέτοια χρειάζεται προσπάθεια και ρίσκο και εγώ με αυτά τα δύο ποτέ δεν ήμουν φίλος.

χαχαχαχχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχχαχα

 

 Thank you guys.

 Αλήθεια χάρηκα που τα μοιράστηκα μαζί σας και σας άρεσαν.

 Οι περισσότεροι από εσάς είστε πολύ περισσότερο ταλεντάρες από εμένα και έχω πάρει πολλά από εσάς.

 

 

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, cos_dr said:

Οι περισσότεροι από εσάς είστε πολύ περισσότερο ταλεντάρες από εμένα

 

Εσυ δεν εισαι ταλεντο. Επιστημονας εισαι.

 

Ο ορος "ταλεντο" ανακαλυφθηκε για να δικαιολογουμε (εμεις οι mediocre) την ανικανοτητα μας.

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Εσυ δεν εισαι ταλεντο. Επιστημονας εισαι.

 

Ο ορος "ταλεντο" ανακαλυφθηκε για να δικαιολογουμε (εμεις οι mediocre) την ανικανοτητα μας.

Εγώ είμαι ένα ΤΙΠΟΤΑ και είναι ΕΠΙΛΟΓΗ μου.

 Ζήτω το ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν το κυνήγησες πιο επαγγελματικά το θέμα πάντως..

Όσο μπορούσες τέλος πάντων, γιατί σίγουρα δεν είναι απλό..

Πάντως, για 14 χρονών μια χαρά προοπτικές υπήρχαν..

Αν τα εμφάνιζε αυτά τώρα κάποιος 30 ή 40 χρονών θα του λέγαμε "μια χαρά είναι"..

 

  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

Κρίμα που δεν το κυνήγησες πιο επαγγελματικά το θέμα πάντως..

Όσο μπορούσες τέλος πάντων, γιατί σίγουρα δεν είναι απλό..

Πάντως, για 14 χρονών μια χαρά προοπτικές υπήρχαν..

Αν τα εμφάνιζε αυτά τώρα κάποιος 30 ή 40 χρονών θα του λέγαμε "μια χαρά είναι"..

 

Ε, το κυνηγάω ερασιτεχνικά.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που είχα ένα PSR-310 και πάλευα με εκείνο επί 13 χρόνια (μέχρι και σε live χρησιμοποιήθηκε - btw, υπάρχει ακόμη και είναι και λειτουργικό ) και βλέπω πως με ένα PSR κάποιος στα 14 του έγραφε τα παραπάνω. Εύγε!

 

Για ακόμη 13 χρόνια όμως, είχα σταματήσει την μουσική, όχι να βγάλω κάτι, αλλά γενικότερα, δεν έπαιζα καν. Μεγάλη ιστορία και μετανιώνω οικτρά. 

 

Τον Απρίλη του 17 κατέβηκα Αθήνα. Τον Σεπτέμβρη του 19 ανακάλυψα ένα μαγαζί στο Μοσχάτο όπου διοργανώνονται "jam nights". Από κει και ύστερα, μπήκε το μικρόβιο ξανά μέσα μου. Βέβαια με 13 χρόνια αποχή, ένιωθα λες και έπαιζα πρώτη φορά. Μου μπήκε στο μυαλό και πήρα ένα MODX7 με το οποίο σιγά σιγά το προσπαθώ (ξεκινάω με αργά βήματα να μαθαίνω λίγο λίγο το cubase 😛 ). Θέλω ξανά μαθήματα για να θυμηθώ πράγματα βασικά που μάθαινα πριν 25 χρόνια, αλλά κάλλιο αργά...

 

Δεν είμαι much of a player, τεμπελιάζω κι εγώ, δεν το κυνηγώ για να κάνω κάτι παραπάνω από το να "τζαμάρω" με παρέα και να γουστάρω.

 

Όταν πάντως επιχειρήσω να γράψω κάτι, θα το postάρω και ας ξέρω πως δεν θα πλησιάσει ούτε στο 1/10 του 14χρονου 🙂 

 

Btw, στο στούντιο που παίζαμε το 2001, υπήρχε ένα ξέμπαρκο Alesis QS6. Το θαύμαζα back then αλλά δεν μπορούσα να το αποκτήσω, και ξάφνου μια φίλη μου πριν μερικούς μήνες ανέφερε πως είχε ένα ξεχασμένο QS6 το οποίο εν τέλει λειτουργεί και έχω στην κατοχή μου! 

 

Επεξεργασμένο από Tommybertsen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Tommybertsen είπε

Όταν πάντως επιχειρήσω να γράψω κάτι, θα το postάρω και ας ξέρω πως δεν θα πλησιάσει ούτε στο 1/10 του 14χρονου 🙂 

Mην σκέφτεσαι έτσι. Όταν γράφεις θα σκέφτεσαι "είμαι ο καλύτερος, δεν παίζομαι" και θα δείς, θα βγάλεις πολύ καλά πράγματα.

 

 Εγώ έτσι κάνω απο τα 14 που κατάλαβα το κόλπο. 🙂

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου