Προς το περιεχόμενο

Bohemian Rhapsody (solo cover)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, BillTrantos said:

 

επειδή έχω μια ταπεινή Tele, είπα να δω με τα μπλιμπλίκια τι μπορώ να κάνω.

 

Άσχετο, αλλά ακριβώς επειδή έχεις μια ταπεινή Tele, και μπορεί να χρειαστείς και άλλους ήχους, υπάρχει ένα μπλιμπλίκι που σου "αλλάζει τους μαγνήτες".

 

Αυτό ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Σουπερ και παιξιμο και ηχος.

Μαρεσε που καθυστερησες να πατησεις την τελευταια νοτα στη φραση στο  0,23 για να πεσει πανω στο downbeat (ενω στο οριτζιναλ ειναι προηγηση)

 

Θα μπορουσες να φερεις τον ηχο να ειναι πιο ... mono και με λιγοτερο βαθος για να γινεται καλυτερο focus

 

Δοκίμασα αρχικά να πάω πιο κοντά στο original, αλλά προτίμησα πέσω στο downbeat, μου φάνηκε κάπως αισθαντικό 😂

 

Για τα του ήχου έχεις δίκιο, έχω μανία με stereo αποτελέσματα και αγαπώ το reverb, μερικές φορές δεν κρατιέμαι.

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Άσχετο, αλλά ακριβώς επειδή έχεις μια ταπεινή Tele, και μπορεί να χρειαστείς και άλλους ήχους, υπάρχει ένα μπλιμπλίκι που σου "αλλάζει τους μαγνήτες".

 

Αυτό ....

 

 

 

Το 'χω δοκιμάσει αυτό σε trial, είναι πολύ ενδιαφέρον, αλλά θέλω σιγά σιγά, αφού εγκατασταθώ στα ξένα, να αρχίσω να εμπλουτίζω τη συλλογή από κιθάρες. Είχα 4 μέχρι πέρσι, αλλά είπα να φύγω όσο πιο light γίνεται.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Δοκίμασα αρχικά να πάω πιο κοντά στο original, αλλά προτίμησα πέσω στο downbeat, μου φάνηκε κάπως αισθαντικό 😂

Γιαυτο μαρεσε

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Για τα του ήχου έχεις δίκιο, έχω μανία με stereo αποτελέσματα και αγαπώ το reverb, μερικές φορές δεν κρατιέμαι.

Σε αλλου ειδους  κομματια (απο αποψης ενορχηστρωσης, μιξης, ατμοσφαιρας γενικα κλπ) μπορει ναι να πηγαινει το στερεο εφφε, εδω ομως ....

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με μπριζώνει τώρα ο Φούζιος και βλέπω ότι το πλαγκίνι κάνει 100 χαρτιά. Πολύ ωραία demos.

 

Αυτό το έχεις δει @fusiongtr;

 

Επεξεργασμένο από BillTrantos

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου