Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικες κιθαρες budget 500_700€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες καλησπερα. Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Ποιες πιστευετε οτι ειναι οι καλυτερες επιλογες για ηλεκτρικη κιθαρα στην τιμη πανω κατω 500 με 700 ευρωπουλα.

ΥΓ1 τα ειδη μουσικης που με ενδιαφερουν κατα κυριο λογο ειναι ροκ heavy metal και μπλουζ. Και ροκ μπαλαντες

ΥΓ2 προκειται για πρωτη ηλεκτρικη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρέπει να καταλήξεις στο ποια κιθάρα σου αρέσει στο μάτι, και σε βολεύει σαν παίξιμο.

Σου αρέσει η les paul? Σου αρέσει η prs 24? Σου αρέσει κάτι το ενδιάμεσο (prs 245)? Σου αρέσει η τέλε? Σου αρέσει η στρατ? Σου αρέσει κάτι που δεν κυκλοφορεί ευρέως?

Πρέπει να είσαι σίγουρος για το τι θελεις. Επιλογές υπάρχουν πολλές και είναι όλες ποιοτικές. Το θέμα είναι να αναποκρίνονται στις ανάγκες σου.

Έχεις δοκιμάσει κάποια κιθάρα που να σου αρέσει, έστω σαν σχήμα? Ποιος κιθαρίστας έχει τον αγαπημένο σου ήχο?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας σε ευχαριστω για τον χρονο σου. Κοιτα εχω μια μεγαλη αδυναμια στις στρατ αλλα κ οι λες πολ μαρεσουν. Με τις αλλες τυπου τελε δεν τρελενομαι. Εχω παιξει και με λες πολ και με στρατ. Νομιζω η στρατ μ φαινοταν πιο ανετη. Εν παση περιπτωση λατρευω ρορυ σαντανα γκαρι μουρ κιρκ χαμετ σλασ κτλπ. Αυτη ειναι κ η μουσικη π ακουω αλλωστε σε αυτο το κομματι. Ως προταση και απο καποιο γνωστο κ εχω ρωτησει κιολλας στο φορουμ για την fender stratocaster player hss. Ωστωσο θελω να δω και να μ προτεινεται εσυ και γενικα οσοι εχετε μια παραπανω γνωση απο μενα αν υπαρχει κατι καλυτερο να δοκιμασω να δω να συγκρινω κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμήσεις εκείνη που σου φαίνεται πιο άνετη και σε ευχαριστεί. Άρα κοιτάς για στρατ hss ή hsh. 

Επίσης, να δεις και για prs standard/custom 22/24. Είναι με διαφορά πιο άνετη από στρατ.

 

Έχεις επιλογή να πας σε κάτι κανούργιο ή και μεταχειρισμένο. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλαμε για πρωτη κιθαρα θα ηθελα κατι καινουριο. Οσον αφορα τα μοντελα π μ στειλες σ ναι εθκολο να μ στειλεις κανα  λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ μια PRS SE θα πρότεινα . All around όργανα , δεν θα σε περιορίσει σε κανένα είδος ροκ / μεταλ είναι και καλοσχεδιασμένες οπότε πιστεύω θα σε βολέψει 

 

υπάρχουν παντού σε ελληνικά μαγαζιά 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλέγεις και παίρνεις. Εγώ θα έδινα 800 για μια se custom 24 (την έχω ήδη, βασικά). 

Επίσης, θα αγόραζα άνετα μια 245.

 

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes-kithares.html?keyphrase=prs+se&order_by=pricevat&order_dir=asc

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Διαλέγεις και παίρνεις. Εγώ θα έδινα 800 για μια se custom 24 (την έχω ήδη, βασικά). 

Επίσης, θα αγόραζα άνετα μια 245.

 

https://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes-kithares.html?keyphrase=prs+se&order_by=pricevat&order_dir=asc

Κατι τετοιο φιλε

xlarge_20170704113722_prs_guitars_se_custom_24_whales_blue.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο έχεις γούστο , οι μπλε PRS τείνουν να είναι κουκλάρες 

 

κατέβα στα μαγαζιά να παίξεις να τις δεις από κοντά ( όχι τώρα , σε κανά μήνα 😛 τώρα μόνο σουπερ μαρκετ )  . Με έναν ενισχυτή επίσης all around ( βοσσ κατανα ίσως ) θα έχεις τη δυνατότητα να εξερευνήσεις όλα τα είδη που σου αρέσουν 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω . Πραγματικα ευχαριστω πολυ φιλοι μου. Θα κατεβω σε κανα μηνα:") γτ τωρα μας κλαινε οι ρεγγες. Οτι αλλο εχει να προτεινε7 καποιος καλο δεχουμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου