Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση συστήματος αγγελιών 2020


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ετοιμάζονται οι νέες Αγγελίες. Ποια επιλογή πιστεύετε ότι θα σας εξυπηρετούσε καλύτερα;

 

  1. Να αναπτυχθεί το σημερινό ξεχωριστό σύστημα με μεγάλες φωτογραφίες και νέες δυνατότητες;
  2. Να συμπεριληφθεί στο Forum και να εμφανίζονται οι αγγελίες του καθενός και στο προφίλ του;

 

Το πρώτο βέβαια θα έχει περισσότερες δυνατότητες και ταυτόχρονα θα μπορεί να αναπτυχθεί μελλοντικά ενω το δεύτερο αν και θα είναι ίσως πιο οικείο για τα μέλη του forum, έχει περιορισμούς ενω για τα 70τόσα χιλιάδες μέλη των σημερινών αγγελιών ίσως να μην ισχύει η οικειότητα.

Παλαιότερα οι αγγελίες ήταν μέρος του forum και υπήρχαν αρκετές προστριβές μεταξύ των σταθερών μελών και των περαστικών (μόνο για τις αγγελίες) που εξαφανίστηκαν όταν πήγαν οι αγγελίες σε ξεχωριστή πλατφόρμα.

 

Φτάσαμε και πάλι στο αναπόφευκτο σταυροδρόμι που φέρνει ο χρόνος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως έχει. Λειτουργεί μια χαρά.

Δεν βλέπω κάποιον ουσιαστικό λόγο να γίνουν αλλαγές. 

Μεγαλύτερο μέγεθος φωτογραφιών μπορούν να αποσταλούν στον άμεσα ενδιαφερόμενο, εφόσον το ζητήσει.

 

Στοιχεία μέλους υπάρχουν. Αξιολογήσεις υπάρχουν. Όλα καλά.

 

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο θα έλεγα εγώ..

 

Σαν παλιός admin σε άλλο φόρουμ (που δεν υπάρχει πλέον) είχα παρατηρήσει ότι τα άτομα που μπαίνουν στις αγγελίες ήταν πολύ περισσότερα από τα άτομα που έμπαιναν στο forum. Επομένως, νομίζω ότι το #2 που περιγράφεις παραπάνω, ίσως να μην "πιάσει" και τόσο.

 

Βέβαια στο noiz μπορεί να μην ισχύει αυτό και το φόρουμ να έχει μεγαλύτερη επισκεψιμότητα.

 

 

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, yameth said:

Ετοιμάζονται οι νέες Αγγελίες. Ποια επιλογή πιστεύετε ότι θα σας εξυπηρετούσε καλύτερα;

 

  1. Να αναπτυχθεί το σημερινό ξεχωριστό σύστημα με μεγάλες φωτογραφίες και νέες δυνατότητες;
  2. Να συμπεριληφθεί στο Forum και να εμφανίζονται οι αγγελίες του καθενός και στο προφίλ του;

 

δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και με τα δυό, ως πωλητής ή αγοραστής δηλ να ταυτοποιούμαι με κάποιον θαμώνα του φόρουμ.

Αλλά νομίζω θα γεμίσουμε περαστικούς και "ενοχλητικούς".

 

Το 1. ως βελτίωση είναι καλό.

Το 2. θα έλεγα όχι. Ίσως στο 2. να μπορούσε να προστεθεί κάπου κάτι που να λέει ότι ο πωλητής (και ο αγοραστής να φαίνεται αν γίνει επικοινωνία) είναι το τάδε νικ στο νοιζ, ας πούμε σαν βαθμολογία ή αξιοπιστία. Αλλά να μην μπλέξουν οι δυό ιστότοποι.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 χιλιάδες μέλη!!

 

Δεν έχω γνώση του χώρου, κάθε άλλο, αλλά μου αρέσει η πρό(σ)κληση για σχόλιο 

 

Υποθέτω ότι η αξία για έναν ιστότοπο προκύπτει από την επισκεψιμότητά του 

 

Επίσης, υποθέτω, ότι η αξία ενός ιστότοπου με επισκεψιμότητα Χ είναι μεγαλύτερη από την αθροιστική αξία δυο ιστοτόπων με αθροιστική επισκεψιμότητα Χ

 

Αν τα παραπάνω ισχύουν, τότε η απάντηση στο ερώτημά σου βρίσκεται στις προβλέψεις σου για την επισκεψιμότητα του νέου ενιαίου χώρου έναντι της αθροιστικής επισκεψιμότητας των δυο διαφορετικών 

 

(πολύ επισκεψιμότητα έπεσε στη σημερινή σύντομη επίσκεψή μου)

 

Τώρα, τι με κόφτει η αξία ενός ιστοχώρου, εμένα τον χρήστη 

 

Γιατί (πάλι υποθέτω ότι) οι ιστότοποι που έχουν τη μεγαλύτερη αξία είναι γιατί είναι άξιοι επίσκεψης - γιατί ευχαριστούν τους χρήστες να τους επισκέπτονται 

 

Crossroads are always an issue - unless the devil is there, and willing to give a helping hand 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα ήθελα να αλλάξει ή μάλλον να βελτιωθεί στις αγγελίες είναι το σύστημα feedback. Να υπάρχει κάτι σαν ειδοποίηση για τον αγοραστή ώστε να αφήσει feedback καθώς επίσης και όταν το αντικείμενο είναι σημειωμένο ως sold, δεν μπορείς να μπεις ν' αφήσεις feedback.

Κάποιες μικρές λεπτομέρειες δηλαδή, κατά τα άλλα κι εμένα μου αρέσει ως έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται καλό το υπάρχον.

Το no2 δεν μου φαίνεται καλή ιδέα,μπορεί να υπάρξουν προστριβές μέσα στο forum  με αφορμή κάποια αγγελία.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω ότι καλύτερα θα ήταν κάτι ενδιάμεσο.

 

Μια κοινή για όλους εγγραφή και είσοδος, ένα για όλους "παρατσούκλι" και για το noiz και για το smartmoiz.

Από εκεί και πέρα ένας διαχωρισμός του χώρου των αγγελιών όπως είναι τώρα, με περισσότερες δυνατότητες.

Να μπορεί να λειτουργήσει αυτόνομα, να είναι αυτοτελής.

 

Και όταν λέω αυτοτελής, εννοώ ...

- Στατιστικά με πωλήσεις ανά πωλητή

 

- Στατιστικά feedback του πωλητή/αγοραστή

 

- Δυνατότητα ερωτήσεων/σχόλίων κάτω από την αγγελία και δυνατότητα απάντησης από τον πωλητή. Εδώ ξέρω ότι θα γίνει χαμός γιατί θα γράφει ο καθένας ότι υποτιμητικό σχόλιο γουστάρει για την αγγελία, το αντικείμενο ή τον πωλητή.

Θα πρέπει όμως να υπάρχει και ένα κουμπάκι "report" που να δίνει την ευκαιρία να αφαιρεθούν αυτά τα σχόλια από τον εκάστοτε μοντεράτορα.

 

- Moderation ανά κατηγορία, με μόνη αρμοδιότητα να κρίνει αν το report που δέχτηκε για κακόβουλο σχόλιο έχει βάση και να διαγράφει το σχόλιο, ή δεν έχει βάση και το αφήνει.

 

Αυτά δεν γίνονται βέβαια και το ξέρω.

Πάω να δω το ρύζι τώρα γιατί θα μου κολλήσει.

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήφισα το 1ο, αλλά δεν θα με χάλαγε να γινόντουσαν και τα δυο! Ή ένας συνδυασμός τους. Όπως και να 'χει, και μόνο η αναβάθμιση του ήδη υπάρχοντος συστήματος, με μεγαλύτερες φωτό - και άρα πιο λεπτομερείς για όσους ανεβάζουμε πραγματικές φωτογραφίες και όχι screenshots από το ίντερνετ, θα είναι καλοδεχούμενη.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το γλίτωσα το ρύζι.

 

Θα ήθελα να συμπληρώσω εδώ κάτι.

Αυτές οι επικεφαλίδες ΕΦΚΕΡΗΑ ΜΕΓΑΛΙ κλπ θα πρέπει να τελειώνουν.

 

Όταν κάποιος συμπληρώνει μια αγγελία, θα πρέπει στην φόρμα να γράψει εταιρία, πχ. Behringer (κεφαλαία-μικρά να μην έχει σημασία) και αυτομάτως να υπάρχει ένα drop-down list με τα προϊόντα της Behringer να επιλέξει (νομίζω ότι υπάρχουν στο internet τέτοιοι κατάλογοι ανά εταιρία).

Αυτό που θα επιλέξει θα είναι το αντικείμενο αγοραπωλησίας, και θα μπαίνει στον τίτλο της αγγελίας.

Αν γράψει λάθος το όνομα της εταιρίας, λυπάμαι αλλά δεν θα βρίσκει το προϊόν που θέλει να πουλήσει.

Τέρμα τα v-amp2, vamp2, v-amp 2, Vamp 2, κλπ

Μέσα στο κείμενο της αγγελίας ας γράψει ότι θέλει, και εφκαιρήα και για γνόστες, κλπ.

 

Γιατί το λέω αυτό.

Για να υπάρχει χαμηλή-υψηλή-μέση τιμή πώλησης (ενεργή, αλλά και ιστορική ακόμα) για κάθε αντικείμενο.

 

Σε περιπτώσεις πχ partcaster ή ιδιοκατασκευής, να υπάρχει μια επιλογή άλλο εκεί που καλείται να γράψει το όνομα της εταιρίας.

 

Αεροβατώ το ξέρω.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Αναβάθμιση συστήματος αγγελιών 2020
  • Yannis Methenitis pinned και unpinned this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου