Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση συστήματος αγγελιών 2020


Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Τέρμα τα v-amp2, vamp2, v-amp 2, Vamp 2, κλπ


Καλά, βάλε να πουλήσεις κάτι που δεν θα υπάρχει στη database, να σε δω. Θέλω να πουλήσω ένα Tremolessence ας πούμε... 😄 Γραψε το σωστά κι έλα πε μου μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tamtam said:


Καλά, βάλε να πουλήσεις κάτι που δεν θα υπάρχει στη database, να σε δω. Θέλω να πουλήσω ένα Tremolessence ας πούμε... 😄 Γραψε το σωστά κι έλα πε μου μετά.

 

Χμμμ, μάλλον έχεις δίκιο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κατι πρεπει να γινει με το feedback.
Δεν εχω καταφερει να δωσω ουτε ενα σε οποια συναλλαγη εχω κανει.

Δεν ξερω αν κατι δεν κανω εγω καλα ή φταιει το συστημα.

 

2. Επισης αυτο με το log in. Αν και παταω "να με θυμασαι", με "ξεχναει" αμεσως.

 

3. Νομιζω καλο ειναι να συνδεεται με καποιο τροπο η αγγελια με τα μελη. Δηλαδη να ξερω οτι αυτος που πουλαει κατι και με ενδιαφερει, ειναι καποιο μελος που διαβαζω.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, Spyros Delta είπε

 

3. Νομιζω καλο ειναι να συνδεεται με καποιο τροπο η αγγελια με τα μελη. Δηλαδη να ξερω οτι αυτος που πουλαει κατι και με ενδιαφερει, ειναι καποιο μελος που διαβαζω.

 

 

Ψήφισες όμως την επιλογή 1;

Κοίτα, υπάρχει πεδίο και τώρα που μπορείς να βαλεις το username του forum στις αγγελίες αλλά δεν ξέρω πόσο το εκμεταλλεύεται κανείς ή αν το έχει λάβει υπόψη.

Φαίνεται πως ο κόσμος έχει βολευτεί με την σημερινή κατάσταση, οπότε θα κάνω ότι είναι δυνατόν να λυθούν όσα προβλήματα υπάρχουν.

 

16 ώρες πριν, fusiongtr είπε

- Δυνατότητα ερωτήσεων/σχόλίων κάτω από την αγγελία και δυνατότητα απάντησης από τον πωλητή. Εδώ ξέρω ότι θα γίνει χαμός γιατί θα γράφει ο καθένας ότι υποτιμητικό σχόλιο γουστάρει για την αγγελία, το αντικείμενο ή τον πωλητή.

Θα πρέπει όμως να υπάρχει και ένα κουμπάκι "report" που να δίνει την ευκαιρία να αφαιρεθούν αυτά τα σχόλια από τον εκάστοτε μοντεράτορα.

 

- Moderation ανά κατηγορία, με μόνη αρμοδιότητα να κρίνει αν το report που δέχτηκε για κακόβουλο σχόλιο έχει βάση και να διαγράφει το σχόλιο, ή δεν έχει βάση και το αφήνει.

 

Τα σχόλια υπήρξαν αλλά δημιούργησαν τσακωμούς χωρίς να έχουν μπει καν σε συναλλαγή οι... τσακωνόμενοι. Οπότε αφαιρέθηκαν.

 

Το moderation είναι ήδη δυνατό ως προς τους κανονισμούς των αγγελιών. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει και αστυνόμος σε νέο χώρο για κακόβουλα σχόλια μιας και είναι χόμπι ορισμένων.

 

Επίσης οι ανορθόγραφοι τίτλοι ήταν και ο δικός μου εφιάλτης. Διορθώνονταν για χρόνια, μέχρι που συνειδητοποίησα πως η ορθογραφία κάνει... κακό στην αναζήτηση μέσω Google!

Οι περισσότεροι που ψάχνουν κάτι στο Google το γράφουν ανορθόγραφα ή και greeklish. Οπότε τα σωστά γραμμένα των αγγελιών δεν εμφανίζονται στις πρώτες σελίδες αναζήτησης! Τρέχα γύρευε δηλαδή.

Καταλαβαίνεις ΄πόσο κακό γίνεται πλαγίως στην γλώσσα; Σχεδόν προωθείται το ότι να'ναι. But that's life.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου "παραπονο" ειναι οτι καποιες φορες ειτε απο ανθρωπινο λαθος του πωλητη ειτε εσκεμενα(δημοφιλεις κατηγοριες),βλεπουμε αγγελιες σε ασχετες κατηγοριες.π.χ πριν λιγο καιρο μια καρτα ηχου εκοβε βολτες στους "μουσικους κ ηχοληπτες".αυτο σιγουρα δεν ειναι κατι που εμποδιζει τη λειτουργια του site,απλα ισως αποσυντονιζει εναν υποψηφιο αγοραστη. κατα τα αλλα το υπαρχουν συστημα πιστευω οτι ικανοποιει πολυ μεγαλο ποσοστο των επισκεπτων.

Επεξεργασμένο από yannisp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

2. Επισης αυτο με το log in. Αν και παταω "να με θυμασαι", με "ξεχναει" αμεσως. 
 

Κι εγω το εχω αυτο το προβλημα δυστυχως πολυ καιρο τωρα...

Στο θεμα μας ψηφισα το 1.....αλλο οι αγγελιες αλλο το φορουμ....κι οπως προειπαν πολλοι μπαινουν ΜΟΝΟ αγγελίες

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, fusiongtr said:

...Μια κοινή για όλους εγγραφή και είσοδος, ένα για όλους "παρατσούκλι" και για το noiz και για το smartmoiz.

Από εκεί και πέρα ένας διαχωρισμός του χώρου των αγγελιών όπως είναι τώρα, με περισσότερες δυνατότητες.

Να μπορεί να λειτουργήσει αυτόνομα, να είναι αυτοτελής.

 

Και όταν λέω αυτοτελής, εννοώ ...

- Στατιστικά με πωλήσεις ανά πωλητή

 

- Στατιστικά feedback του πωλητή/αγοραστή

 

Συμφωνώ, δε βλέπω το λόγο για διαφορετικά username μεταξύ των δύο sites εκτός και οι αγγελίες δεν έχουν σχέση με το Noiz. Δε θυμάμαι πια πως ήταν οι αγγελίες πριν ανεξαρτητοποιηθούν αλλά ξέρω ότι τις προτιμούσα. Επίσης, από τότε που βγήκαν από το main site δε ξαναπήρα feedback οπότε δεν έδωσα κι εγώ.

 

Το σημερινό site αγγελιών και προβληματικό είναι και λιγότερες δυνατότητες έχει συγκριτικά με το forum. Εγώ θα ήθελα τις αγγελίες στο σε μια δικιά τους κατηγορία στο forum όπως υπάρχουν οι κιθάρες, μπάσα, βίντεο κλπ. Και μεγάλες φωτογραφίες μπορούν να μπουν στο forum και πολύ καλύτερα μπορεί να γραφτεί κείμενο, παράθεση links κ.α.

 

Το database που αναφέρθηκε το θεωρώ κακή ιδέα, δεν υπάρχει περίπτωση να συμπεριληφθούν τα πάντα και θα πρέπει για να βάλεις αγγελία να απευθύνεσαι σε moderator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Τέρμα τα v-amp2, vamp2, v-amp 2, Vamp 2, κλπ

Αυτό δεν ξέρω πόσο εφικτό θα ήταν για να γίνει. Βέβαια αν γινόταν η αναζήτηση του κάθε αντικειμένου θα ήταν πανεύκολη. Τώρα πρέπει να το αναζητήσεις με όλους τους πιθανούς τρόπους που ενδεχομένως το έχει καταχωρήσει ο εκάστοτε πωλητής 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

με μια μικρη καθυστερηση..να ρωτησω κατι..υπαρχει τροπος να διαγραψουμε τα μηνυματα στο προφιλ μας στις αγγελιες;(μπορουν να διαγραφουν τα εισερχομενα,τα απεσταλμενα οχι(;))και αυτο θα ηταν μια διευκολυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 3:59 ΜΜ, yameth είπε

Κοίτα, υπάρχει πεδίο και τώρα που μπορείς να βαλεις το username του forum στις αγγελίες αλλά δεν ξέρω πόσο το εκμεταλλεύεται κανείς ή αν το έχει λάβει υπόψη.

 

Και κατά κάποιον τρόπο μέσω αυτού του πεδίου υλοποιείται το 2. Συνδέονται δηλαδή οι αγγελίες με μέλος. Προσωπικά το χρησιμοποιώ. Ψάχνω τα μηνύματα του μέλους για το αν έχει ειπωθεί κάτι παλαιότερα για το προϊόν που πουλάει. 

π.χ. Χρήστης πούλαγε κιθάρα και βρήκα σε παλιότερο μήνυμά του ότι έβρισκε βαριά τη συγκεκριμένη κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Αναβάθμιση συστήματος αγγελιών 2020
  • Yannis Methenitis pinned και unpinned this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου