Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση συστήματος αγγελιών 2020 (It's done! )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Είναι default κατάσταση η εμφάνιση με φθίνουσα ημ/νία στην λίστα των αγγελιών.

Το γεγονός ότι οι προβεβλημένες αγγελίες είναι πάντα πρώτες στην σειρά, μήπως σε μπερδεύει;

Αλλο που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχεις επιλέξει άλλη σειρά εμφάνισης κάποια στιγμή στο παρελθόν και τα cookies στον browser θυμόνται αυτήν. Μπορείς να διαγράψεις τα cookies στο browsing history και να δεις μήπως αλλάξει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η αναβαθμιση! Μπραβο. Θελει χρονο κ μερακι. ! Ευχαριστουμε.

 

Μια ερωτηση εχω μονο:

Μπηκα σημερα απο το κινητο να διορθωσω 2 αγγελιες μου που ειχαν μεινει ανενεργες και δεν ειδα πουθενα το πεδιο τιμης, για να συμπληρωσω τιμη πωλησης.

 

Μηπως υπαρχει αλλα ο brownser του android δεν ?

 

Ευχαριστω, καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια!

Σε τι κατηγορία ήταν οι αγγελίες;

Τιμή δεν υπάρχει μόνο στην κατηγορία Μουσικοί και Ηχολήπτες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, yameth said:

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια!

Σε τι κατηγορία ήταν οι αγγελίες;

Τιμή δεν υπάρχει μόνο στην κατηγορία Μουσικοί και Ηχολήπτες.

Νασαι καλα ! Α οκ οποτε δεν εχω χαζεψει εγω χαχα , απλως εχει αφαιρεθει το συγκεκριμενο πεδιο στην νεα αναβαθμιση! Ηταν στην κατηγορια Recording. Ευχαριστω για την απαντηση! Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/4/2020 στις 2:55 ΜΜ, ekim είπε

Άλλαξε κάτι στο θέμα του feedback; Είχα ξαναγράψει ότι δεν μπορείς ν’ αφήσεις feedback παρά μόνο αν είναι ανοιχτή η αγγελία. Αν υπήρχε κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό, θα ήταν πολύ θετικό

 

Στις 1/4/2020 στις 4:41 ΜΜ, yameth είπε

Εχει λυθεί και αυτό.

Πως γινεται δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Μπράβο παιδιά, εμένα μου αρέσουν όλα, εκτός απο ένα πράγμα: Δεν υπάρχει παράμετρος "Επωλήθη". Αυτό το "Αποσύρθηκε" χωράει πολλές ερμηνείες. Δεν προτείνω να φύγει, αλλά να έχουμε και τη δυνατότητα του "Επωλήθη" ως πιό συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
15 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Μπράβο παιδιά, εμένα μου αρέσουν όλα, εκτός απο ένα πράγμα: Δεν υπάρχει παράμετρος "Επωλήθη". Αυτό το "Αποσύρθηκε" χωράει πολλές ερμηνείες. Δεν προτείνω να φύγει, αλλά να έχουμε και τη δυνατότητα του "Επωλήθη" ως πιό συγκεκριμένο.

Ετσι ήταν παλαιότερα όμως κάποιοι απέσυραν την αγγελία που δεν είχαν πουλήσει απαραίτητα και εμφανιζόταν αργότερα. Ισως για να την ξεκουράσουν.

Το Εφυγε - Πουλήθηκε είναι όντως πιο συγκεκριμένο αλλά μιας και είναι μια η επιλογή μας, το Αποσύρθηκε λέει και τα δύο ενω συνήθως σημαίνει Πουλήθηκε. Αλλά ψήνομαι να το επαναφέρω αν συμφωνείτε.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα μπήκα να βάλω μια αγγελία.

Έχοντας ένα φτηνό τηλέφωνο και βάζοντας την χαμηλότερη ανάλυση το σάιτ αδυνατεί να τις φορτώσει λέγοντας ότι είναι μεγάλες.

Το πρόβλημα είναι εμφανές ακόμη και από τις φωτογραφίες από τις άλλες αγγελίες καθώς είναι άθλιες με πολύ χαμηλή ανάλυση και δεν μπορείς να καταλάβεις τι ακριβώς βλέπεις.

Αυτό είναι το μοναδικό πρόβλημα που βλέπω κατά τα άλλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάνεις λάθος για την ποιότητα των φωτογραφιών. Δεν φταίει το μέγεθος αλλά η επιλογή των φωτογραφιών.

Απο τις Οδηγίες:

 

Παράθεση

Πώς ανεβάζω φωτογραφία;
Κατά τη διαδικασία της δημοσίευσης, θα βρείτε τις οδηγίες για τη φόρτωση φωτογραφιών. Πρέπει απλά να τις ακολουθήσετε. Η διαδικασία φόρτωσης φωτογραφιών είναι απλή και μπορείτε να ανεβάσετε έως και 6 φωτογραφίες ανά αγγελία. Προτεινόμενες διαστάσεις 1366Χ768. Η μεγαλύτερη επιτρεπόμενη διάσταση είναι 4000 Χ 3000 και 4.5mb.  Αν η διάσταση είναι σωστή αλλά δεν ανεβαίνει η φωτογραφία, αλλάξτε το όνομα του αρχείου με ένα που να έχει μόνο λατινικούς και αριθμητικούς χαρακτήρες, χωρίς παύλες και κενά. Η φόρτωση 6 φωτογραφιών είναι ΔΩΡΕΑΝ.

Πως αλλάζω τις διαστάσεις της φωτογραφίας;
Μπορείτε να χρησιμοποιείσετε κάποιον επεξεργαστή εικόνας, όπως το Photoshop ή κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα όπως το https://www.photoscape.org . Εναλλακτικά δοκιμάστε τον online image editor στο https://www.picresize.com/ ή https://compressjpeg.com/.

 

Δεν είναι καθόλου μικρές οι διαστάσεις που δέχεται το site όπως βλέπεις. Είναι πολύ πάνω απο Full HD.

Ο λόγος που επιμένουμε σε αυτες τις maximum διαστάσεις είναι γιατί μια φωτό 4.5mb είναι σαν να κατεβάζεις ένα ολόκληρο τραγούδι mp3. Σκέψου αυτό επι 6 που είναι ο επιτρεπόμενος αριθμός που μπορείς να ανεβάσεις. 

 

Οταν λοιπόν κάποιος απο το κινητό του ξοδεύει 30mb απο τα data του για μια αγγελία μόνο, φαντάσου τι θα ξοδέψει για να περιηγηθεί και τις υπόλοιπες. Ασε δε την αργή ταχύτητα που θα προκύψει μεχρι να την κατεβάσει ο browser.

 

Επειδή τα τηλεφωνα πλεον βγάζουν φωτογραφίες με τεράστιους όγκους, δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι και καλύτερη ποιότητα.  Εξ άλλου υπάρχουν ρυθμίσεις με επιλογες στο app της φωτογραφικής μηχανής για το μέγεθος τους, που τις κάνει πιο ανθρώπινες και χρήσιμες.

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου