Προς το περιεχόμενο

Arturia software and MIDI controller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε αναζήτηση ενός controller για.να διαχειρίζομαι τα software της Arturia από αυτόν.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν θέλω να αγοράσω έναν καινούριο μιας και δίνουν software που το έχω ήδη πληρώσει.

 

Ήμουν μεταξύ των keylab 61-88.

 

Άρα πάω σε άλλον controller που με φοβίζει όμως διότι η μη χαρτογράφηση των εντολών σωστά θα μου φάει και χρόνο πολύτιμο και δεν θα κάνω την δουλειά μου όπως θέλω. Στο έπακρον.

 

Η Novation με το Automap δεν τα έχει καταφέρει. 

 

Ποιος έχει εμπειρία σε αυτό και ήδη το λειτουργεί με αλλον controller ; Και ΕΊΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΈΝΟΣ.

Επεξεργασμένο από Costas Siachamis

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Costas Siachamis είπε

Είμαι σε αναζήτηση ενός controller για.να διαχειρίζομαι τα software της Arturia από αυτόν.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν θέλω να αγοράσω έναν καινούριο μιας και δίνουν software που το έχω ήδη πληρώσει.

 

Ήμουν μεταξύ των keylab 61-88.

 

Άρα πάω σε άλλον controller που με φοβίζει όμως διότι η μη χαρτογράφηση των εντολών σωστά θα μου φάει και χρόνο πολύτιμο και δεν θα κάνω την δουλειά μου όπως θέλω. Στο έπακρον.

 

Η Novation με το Automap δεν τα έχει καταφέρει. 

 

Ποιος έχει εμπειρία σε αυτό και ήδη το λειτουργεί με αλλον controller ; Και ΕΊΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΈΝΟΣ.

πάρε ενα novation και κανε το mapping μονος σου εκτός automap mode με το learn.

 Διαβασε το manual, ειναι πολυ ευκολο και φτιαχνεις προφιλ για αυτα που θελεις όπως θέλεις.

 Και το learn να μην δουλευει σε καποια, εχει καλο editor. Και μεσω της οθονης φτιαχνεις και τις ονομασιες (μέσω του editor)

 Είναι πολυ ευκολη η διαδικασία, στο πρωτο ισως παιδευτεις λιγο αλλα αμα διαβασεις το manual και φτιαξεις το πρωτο mapping σε ενα, τα αλλα θα σου φανουν παιχνίδι.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα ξενο forum, με αφορμη το V collection 7 της Arturia καποιος μου εγραψε οτι χρησιμοποιει το controller της Native instruments και δουλευει πολυ καλα με τα plugins της Arturia. Ψαχτο αν θελεις, αν και ειναι αρκετα ακριβο...

Σου μεταφέρω και την απάντηση του...

 

"On gigs where I make heavy use of the Arturia insturments, I use my Komplete Kontrol S61mk2. Since Arturia is fully NKI, my Kontrol has everything mapped to the knobs and buttons out of the box. It makes programming a breeze, having the knobs. I never touch the mouse or track pad to dial up things."

 

  • Ευχαριστώ 1

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cos_dr είπε

πάρε ενα novation και κανε το mapping μονος σου εκτός automap mode με το learn.

 Διαβασε το manual, ειναι πολυ ευκολο και φτιαχνεις προφιλ για αυτα που θελεις όπως θέλεις.

 Και το learn να μην δουλευει σε καποια, εχει καλο editor. Και μεσω της οθονης φτιαχνεις και τις ονομασιες (μέσω του editor)

 Είναι πολυ ευκολη η διαδικασία, στο πρωτο ισως παιδευτεις λιγο αλλα αμα διαβασεις το manual και φτιαξεις το πρωτο mapping σε ενα, τα αλλα θα σου φανουν παιχνίδι.

Λες για το remote Sl ..που είπαμε προχτές..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Costas Siachamis είπε

Λες για το remote Sl ..που είπαμε προχτές..

για οποιοδήποτε απο αυτα. Αλλά και γι αυτό.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου