Προς το περιεχόμενο

Κακές παρέες στο MSN


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΟΣ.

ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΕΓΓΡΑΦΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ,ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ MSN ΜΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΈΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ (אליקו אביאב) Κινέζικο όνομα ο οποίος μιλούσε αγγλικά (σπαστά).

Το email του είναι ([email protected]).

 

Ο συγκεκριμένος προσπάθησε τουλάχιστον 2 φορές σε μένα να μου στείλει ΙΟ (Virus).

Την πρώτη φορά ήταν κάποιο exploit μέσω κάποιου Site και την δεύτερη φορά ήταν (Αν είμαι σίγουρος) 2 URL τα οποία όπως και μου είπε ήταν και καλά κάποιες φώτο του απο ένα πάρτι στα συγκεκριμένα όμως 2 URL/Links μπαίνοντας μέσα σε στέλνουν το καθένα απο ένα αρχείο (το ένα ειναι σε *.pif επέκταση και το άλλο εκτελέσιμο *.exe).θα σας κάνω επικόλληση την συνομιλία του MSN που κρατάω πάντα στο ιστορικό.

 

1η Ομιλία:

Ημερομηνία Ωρα Από Προς Μήνυμα

 

22/1/2007 9:02:56 πμ אליקו XO ChRiS82 Hi, you've just received a postcard. To view the postcard click this link or copy it to your browser's address bar. http://*********** The postcard will be kept for 10 weeks.

22/1/2007 9:04:10 πμ ChRiS82 אליקו XO this is a VIRUS

22/1/2007 9:04:16 πμ ChRiS82 אליקו XO clean you pc buddy

 

2η:

 

21/2/2007 6:50:11 πμ אליקו אביאב ChRiS82 Look at this: http://********* 21/2/2007 7:56:01 πμ אליקו אביאב ChRiS82 it's my party pics http://********* 21/2/2007 8:59:44 πμ ChRiS82 אליקו אביאב you know something?

 

...στην συνέχεια τον έβρισα και τον έκανα Block.

 

Στην συνέχεια έψαξα καλά τα URLs αυτά και δεν είχαν ούτε Pics ούτε τίποτα διαφορετικό παρά Ιούς.

Απλά να προστατέψω άτομα που δεν γνωρίζουν,αν τον έχετε κάνει add στο MSN απλα σβήστε τον ή κάντε τον Block Contact.

 

Τα συγκεκριμένα αρχεία πρέπει να'ναι κάτι σαν (Spoof),προφανώς είναι πολύ περίεργος ο τύπος,αυτά.Οι σελίδες αυτές δεν έχουν τίποτα μέσα,ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ σε αυτές τις σελίδες σε ΚΑΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ αν δεν είστε ειδικοί.Το μόνο που έχουν μέσα ειναι 2 αρχεία τα οποία σας αποστέλονται για να βλάψουν τον υπολογιστή σας.

 

Υ.Γ. Αν θέλετε να δείτε όλο το ιστορικό της συνομιλίας μας κατεβάστε το

έγγραφο Word απο εδώ --> .http://www.geocities.com/chris82gr/blakas.doc

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ADMINS ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου,απλά μου την σπάνε πολύ τέτοιους είδους "άνθρωποι".

 

Απλα να ξαναπω,ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ σε αυτά τα URL (Σελίδες).

 

11 Χρόνια πάνω σε υπολογιστές είμαι και έχω δει πολλά,μα πάρα πολλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΕΓΓΡΑΦΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟΙ' date='ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ MSN ΜΟΥ (...)[/quote']

 

Δεν σε κατάλαβα. Όταν γράφτηκες στο Noiz απέκτησες αυτόματα άγνωστα contacts στο MSN;

 

Απλα να ξαναπω' date='ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ σε αυτά τα URL (Σελίδες).[/quote']

 

Το γεγονός ότι έχεις φάτσα-κάρτα τα links είναι επικίνδυνο για κάποιον να τα πατήσει.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου έτσι απλά...

...απλά με έκαναν (ADD) διάφοροι με τον καιρό να γνωριστούμε,να αλλάξουμε κάποια SET ή Ήχους και οτιδήποτε άλλο.Απλα μετά την εγγραφή μου στπ Φόρουμ,με έκανε ADD και αυτό το "Κινεζάκι" η ότι άλλο είναι και υποθέτω πως ο συγκεκριμένος βλέπει (MSN Adresses) και τους κάνει ADD με την προυπόθεση προφανώς να "παίξει" μαζί τους.

(Πολύ φοβάμαι δηλαδή πως "κυκλοφορεί" και σε αυτό το Φόρουμ."Δεν συζητάω σε άλλα φόρουμ για μουσική")

 

Ετσι και εγώ θέλω να σας προστατέψω όσο γίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά Γεράσιμε,με έκανε ADD μετά απο την περίοδο που εγγράφτηκα στο φόρουμ,γιαυτό με λίγα λόγια υπέθεσα πως είναι κάποιος χρήστης αυτής της σελίδας.

 

Anyway ty που άλλαξες και το tittle στο thread αυτό.

Απλά προσέχετε όσοι δεν γνωρίζεται.

 

EDIT: Τα URL τα έσβησα,δικό μου λάθος συγνώμη.

να βοηθήσω ήθελα,όχι να βρω τον μπελά μου.

Ευχαριστώ,Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση ChRiS82.

Είναι διαφωτιστική.

Το Noiz όμως δεν έχει καμμία σχέση με το MSN και δεν είναι υπέυθυνο για όποια παραπέρα ενέργεια των μελών εκτός του forum.

Σίγουρα κάποιος κακόβουλος χρήστης του MSN είναι που προσπαθεί να διαβάλει το Noiz.

Ελπίζω τουλάχιστον να μην είναι και δικό μας μέλος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καμια σχεσει το γεγονοσ αυτο με το noiz.Ειναι αυτονοιτο!!!Ουτε κανενας ειπε κατι τετοιο.Απλα ο τυπος μπαινει σε διαφορα forums και ψωνιζει πελατες.

Σε ευχαριστουμε πολυ για την πληροφορια.Να εισαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό ελπίζω.

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι εν συνέχεια πάνω σε αυτό τα στοιχεία μου είναι πλήρης για να με βρείται.

msn/site/email αν θέλετε μπορώ να αφήσω και κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά Γεράσιμε' date='με έκανε ADD μετά απο την περίοδο που εγγράφτηκα στο φόρουμ,γιαυτό με λίγα λόγια υπέθεσα πως είναι κάποιος χρήστης αυτής της σελίδας.

 

Anyway ty που άλλαξες και το tittle στο thread αυτό.

Απλά προσέχετε όσοι δεν γνωρίζεται.

 

EDIT: Τα URL τα έσβησα,δικό μου λάθος συγνώμη.

να βοηθήσω ήθελα,όχι να βρω τον μπελά μου.

Ευχαριστώ,Φιλικά.[/quote']

 

ChRiS82, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου