Προς το περιεχόμενο

Κακές παρέες στο MSN


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ψιλοάσχετο αλλά επί της ευκαιρίας μιας και την έχω καταβρεί με linux για πείτε καμιά διανομή και προγραμματάκι ειδικά για στουντιο εφαρμογές.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μιας και απ' ότι βλέπω υπάρχουν μερικοί Linuxάδες θα δημιουργήσω ένα γενικό θέμα και όποιος θέλει συμμετέχει

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bot δεν ήταν (Έτσι πιστεύω) γιατί είχαμε μια μικρή συνομιλία.

εν γνώση μου δεν πολυ φοβάμαι να ανοίξω διαφορες Σελίδες καθοτι έχω μεγάλη προστασία στον υπολογιστή μου (ποτέ δεν ξερεις ομως) αν βεβαια κάτι παθει εχω 3 δίσκους με τα κυριως δεδομένα μου εκει.ως τεχνικός τώρα 30-40λεπτ΄'α με πέρνει να στήσω τα Windows απο την αρχή αλλα εδώ και 3+ χρόνια δεν έχω κάνει φορμάτ.(πάντα πολεμάω να λύσω το πρόβλημα). δεν θέλω να υποδείξω κάτι,απλά λέω με λίγα λόγια πως δεν είμαι αμελής,πάντα προσέχω.

 

Τελος πάντων,κάτι τέτοια κινεζάκια που λένε πως είναι απο το Israel έχουν πολύ πλάκα. (μου σπάνε τα νεύρα που με περνάνε για !@#$!%!). :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σας εφιστώ την προσοχή στα παρακάτω σημεία διότι έχετε ξεφύγει:

 

α) δεν υπάρχει καμία απολύτως ένδειξη για το ότι οι συγκεκριμένες "επιθέσεις" έχουν οποιαδήποτε σχέση με το noiz, οπότε εκ' των πραγμάτων, το συγκεκριμένο thread θα έπρεπε να είναι στο περί ανέμων και υδάτων, και ίσως ούτε εκεί.

 

β) τα τυχόν ρήγματα ασφαλείας στο σύστημα που έχει στήσει η Microsoft για το MSN, παραμένουν ρήγματα ασφαλείας και για τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το MSN ανεξάρτητα από το αν αυτές τρέχουν σε Linux ή όχι.

 

γ) δεν είναι ένδειξη ύπαρξης ρηγμάτων ασφαλείας το ότι ορισμένοι δεν ασκούν στοιχειώδη προληπτικά μέτρα, όπως το ότι δεν ανοίγουμε attachments και σίγουρα δε δίνουμε σημασία σε ανώνυμα αιτήματα που έρχονται από το MSN ή οποιοδήποτε παρόμοιο πρόγραμμα.

 

Τελικώς, από ότι φαίνεται δεν υπάρχει κανένα θέμα, αλλά και αν υπήρχε, το να αναμασάμε αυτά που έχουμε διαβάσει στα γελοία ελληνικά περιοδικά δεν θα το έλυνε.

 

Φιλικά

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Μην γίνεσαι τόσο αυστηρός γιατι ο τύπος SET για όργανο έψαχνε.Το θέμα είναι οτι δεν είμαι σιγουρος αν βρήκε το MSN μου απο εδώ.

 

β) Δεν προσπάθησα να κατηγορήσω το Noiz σε καμοιά περίπτωση και αν αυτό φάνηκε ας μας το πει κάποιος διότι δεν είχα καμοιά τέτοια θέληση εφόσον αλληλοβοηθιόμαστε εδώ σε αυτόν τον χώρο.Τώρα σαν Modulator ή αν κάποιος Admin θεωρεί πως αυτό το thread είναι άσχετο και δεν έχει θέση ούτε καν στο θέμα "περί ανέμων και υδάτων" ας το κάνει delete.

 

γ)Αυτό που ήθελα ήταν να προστατέψω εσάς και όχι να κρίνω αν κάποιος ασκεί στοιχειώδει προληπτικά μέτρα για τέτιου είδους επιθέσεις.

 

δ)Αν το MSN έχει ένδειξη ρηγμάτων ασφαλείας νομίζω πως όλα τα προγράμματα έχουν,δεν συζητήσαμε αυτό όμως και ούτε αυτός ήταν ο σκοπός του συγκεκριμένου thread.

 

ε) και τελευταία για το αν φαίνεται πως υπάρχει η δεν υπάρχει θέμα δεν αποκλείει την πιθανότητα κάτι να πάθεις είτε απο MSN,είτε αν αυτό έχει σχέση με το φόρουμ είτε με κάτι άλλο.Καλα τα περιοδικά,τα είδαμε τα χορτάσαμε,δεκτόν...

...κακώς όμως επαναλαμβάνει κάποιος θέματα ασφαλείας και άλλο τόσο όταν πρόκειται για ένα συγκεκριμένο άτομο που αυτο που προσπαθεί να κάνει είναι απλά να βλάψει άλλους?

Αν κακώς το έκανα συγχωρέστε με και σβήστε και το θέμα αυτό.αρκετά δικαιολογήθηκα και αρκετή επίθεση δεχτηκα απο εδώ,παρά απο το κινεζάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κακώς το έκανα συγχωρέστε με και σβήστε και το θέμα αυτό.αρκετά δικαιολογήθηκα και αρκετή επίθεση δεχτηκα απο εδώ' date='παρά απο το κινεζάκι.[/quote']

 

Δεν υπήρχε λόγος να το πάρεις προσωπικά. Όλοι κατανοήσαμε τα ορθά και αγνά σου κίνητρα πίσω από την ενημέρωση που μας παρείχες. Αλλά όπως είδες, η συζήτηση έχει ξεφύγει σε θέματα που δεν σχετίζονται πλέον με το αρχικό. Παρόμοιες επιθέσεις έχω δεχτεί και εγώ στο MSN μου (το οποίο δεν υπάρχει στο noiz).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' σας εφιστώ την προσοχή στα παρακάτω σημεία διότι έχετε ξεφύγει:

 

α) δεν υπάρχει καμία απολύτως ένδειξη για το ότι οι συγκεκριμένες "επιθέσεις" έχουν οποιαδήποτε σχέση με το noiz, οπότε εκ' των πραγμάτων, το συγκεκριμένο thread θα έπρεπε να είναι στο περί ανέμων και υδάτων, και ίσως ούτε εκεί.

[/quote']

 

Μα κανείς δεν κατηγόρησε το νοιζ. Απλά κάποιος είχε 1 πρόβλημα και φρόντισε να το κοινοποιήσει ώστε να μπορούν και άλλοι (λιγότερο ψαγμένοι ίσως; )να ξέρουν. Τώρα αν μπήκε σε λάθος ενότητα, ε εντάξει, μπορείτε οι μοντς να το αλλάξετε και να το βάλετε στην σωστή.

 

β) τα τυχόν ρήγματα ασφαλείας στο σύστημα που έχει στήσει η Microsoft για το MSN' date=' παραμένουν ρήγματα ασφαλείας και για τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το MSN ανεξάρτητα από το αν αυτές τρέχουν σε Linux ή όχι. [/quote']

Αυτό περί Linux mac κτλ ξεκίνησε ως χαβαλές, που μετά ρώτησα κάτι άσχετο (και το αναφέρω ότι πρόκειται για άσχετο) και για να μην ξεφύγει άλλο ένα θέμα, για άλλη μια φορά, άνοιξα νέο thread με θέμα το Linux και την μουσική, οπότε όποιος ενδιαφέρεται να πει την άποψή του εκεί. Έτσι δεν θα υπάρχουν διάσπαρτες πληροφορίες δεξιά και αριστερά, αλλά θα είναι όλες μαζεμένες σε 1 Thread

 

 

γ) δεν είναι ένδειξη ύπαρξης ρηγμάτων ασφαλείας το ότι ορισμένοι δεν ασκούν στοιχειώδη προληπτικά μέτρα' date=' όπως το ότι δεν ανοίγουμε attachments και σίγουρα δε δίνουμε σημασία σε ανώνυμα αιτήματα που έρχονται από το MSN ή οποιοδήποτε παρόμοιο πρόγραμμα. [/quote']

Σε αυτό συμφωνώ και το είπα και πριν, ότι θεωρώ τουλάχιστον αφελή κάποιον που ανοίγει περίεργα email, Link αμφιβόλλου προέλευσης και αφάλειας. Εντάξει υπάρχουν και άτομα που μπορεί να το κατέχουν το άθλημα, όπως ίσως ο ChRiS82, αλλά δεν έχουμε όλοι το ίδιο επίπεδο στις γνώσεις μας περί υπολογιστών...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου