Προς το περιεχόμενο

Argytar Corona-bird project για τις δύσκολες ώρες...


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 minutes ago, dimsonic said:

αλλαγές βλέπω...


Θα κάνουμε ένα καλό χορταστικό να συμμετάσχετε Δημήτριε... αυτό λόγω χειρουργικών... εκπλήξεων, υπήρξε κουτσουρεμένο, μια γνωριμία θα έλεγε κανείς του σαρανταπεντάλεπτου.

 

Θα οργανωθούμε ελπίζω καλύτερα την επομένη , τώρα ήμαστε ολίγον τι  impromptu.

  • Like 2

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Aγιουζ κι άγιος ο θεός. Πανάλαφρη, resonant -σε πραγματικής Λεσπόλ επίπεδα, μανίκι κουπί αλλά ευχάριστο. Την ένιωθες να δονείται παντού. Δυστυχώς ήμασταν σε ώρα κοινής ησυχίας και δεν τσιτώθηκε ως έπρεπε. Ωραία τα Steinberger, αν και εγώ θα πετούσα καραβίντατζ επάνω, στο 1/3 του βάρους. Το χρώμα ελαφρώς με απογοήτευσε γιατί το περίμενα με πιο μπλε hue από κοντά, αλλά τελικά είναι πράσινο γήινο. Νομίζω με κρέμες πλαστικά θα μου άρεζε περισσότερο. Σύντομα θα επανέλθω και για ρηβγιού-πεταλιού, φρεσκοψημένου που έφερε ο Alderbody και το δοκιμάσαμε ντροπαλά. Next time, θενξ για την παρέα παιδιά.

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 6/20/2020 at 10:37 PM, argytar said:


Θα κάνουμε ένα καλό χορταστικό να συμμετάσχετε Δημήτριε... αυτό λόγω χειρουργικών... εκπλήξεων, υπήρξε κουτσουρεμένο, μια γνωριμία θα έλεγε κανείς του σαρανταπεντάλεπτου.

 

Θα οργανωθούμε ελπίζω καλύτερα την επομένη , τώρα ήμαστε ολίγον τι  impromptu.

 

Παρακαλω ενημερωστε με, θα ηθελα κι εγω να θαυμασω εκ του συνεγγυς αυτο το κομψοτεχνημα υψηλη ραπτικης.

Ευχαριστω.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από matawan
  • Like 1

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, matawan said:

 

Παρακαλω ενημερωστε με, θα ηθελα κι εγω να θαυμασω εκ του συνεγγυς αυτο το κομψοτεχνημα υψηλη ραπτικης.

Ευχαριστω.

 

 

 

 

 

 


Εμείς πρέπει να κάνουμε μπάντα κανονικά να ξες! Το χες ρίξει ως ιδέα κάποτε αλλά ίσως έρθει το συμ πλήρωμα του χρόνου! Θα κανονιστεί δοκιμή πολύ ευχαρίστως , αν όλα παν καλώς γύρω στις 11. 07. 2020.

 

Οπότε όσοι είστε βόρειοι μπορούμε να συμπράξουμε κάπως!

 

Δάσκαλε Φάνη η σύγκριση που έκανες στο resonance τώρα ελήφθη και τιμά την κιθάρα τα μάλα!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανάλαφρη και ζυγισμένη, resonant και μουσικότατη. Μανίκι ρόπαλο, βολικότατο, με άπειρο access.

 

Το χρώμα μου άρεσε πολύ, και θα προτιμούσα αντί για ζώνη ...αορτήρα απο G3  😛

 

Οι "αστοχίες" στο βάψιμο -όπως είπαμε- σώζονται απο την ...μόδα του relicing και της ταιριάζουν γάντι.

 

Ηλεκτρικά, μου άρεσε η "μαγκιά" του bridge, η ...jazzmasteroσύνη της μεσαίας θέσης και η "κάπνα" του neck που διατηρεί το spank του μονού πηνίου.

 

Στον Marshall καθαρά άπλωνε ωραία και σε (ήπια λόγω χωροχρόνου) βρωμιά δάγκωνε όταν πιεζόταν.

Όταν την πήρε ο Αργύρης που ξέρει τα "κόλπα" της, μείναμε χαζούληδες. Power chords, southίλες, σουξέ, you name it...

 

Θα ήθελα να την ακούσω και σε 7εndεr αμπ με πιο Punchy μπάσσο και reverb.

Μόλις αγοράσω ένα clark θα φέρω και τον twin reverb για επόμενο session...

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον host του event που διέθεσε και πάλι τον πολύτιμο χρόνο και τον αναβαθμισμένο χώρο του, καθώς κι ένα ακόμα εύγε στον ...ακούραστο κατασκευαστή που ξεπετάει DIY λιχουδιές σε κάθε ευκαιρία.

 

...πάντα τέτΧια fellas!

 

 

 

Στις 21/6/2020 στις 11:25 ΜΜ, Πνοή και Νύξη είπε

Σύντομα θα επανέλθω και για ρηβγιού-πεταλιού, φρεσκοψημένου που έφερε ο Alderbody και το δοκιμάσαμε ντροπαλά.

 

επανέλα!

 

Εγώ θα πώ μόνο οτι δεν είναι και τίποτα το εξωτικό.

Βασίζεται στο πισ ο' κέηκ κύκλωμα του BazzFuss για τους γνώστες των DIY κατασκευών, απλά με κάποιες δικές μου καστομιές.

Στην κανονική του μορφή πρόκειται για fuzz, ενώ η δική μου συνταγή του δίνει έναν χαρακτήρα ...boostortion  😛

Λατρεύει ενισχυτές που μπορούν να βρωμίσουν (Vox, Marshall) και... 

 

ε, ας πεί κι ο Φάνης τίποτα...

Top.jpg

TopBack.jpg

Επεξεργασμένο από alderbody
  • Like 2

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ alder!!! Νομίζω ότι το review σου είναι λεπτό προς λεπτό ακριβές γιατί είχαμε λιγότερο από ώρα, τα είπες με τη σειρά που έγιναν! Ξανά σ ευχαριστώ και ξανά ευχαριστώ τον Φάνη για το άψογο hosting!


 

Εμένα το transistörtion (TM) μου θύμισε ένα 70s MXR distortion+ που είχα παίξει παλιά. Είχε βρωμίχλα αλλά πιο defined και refined από ένα fuzz. Aρκετά transparent και μέσα στα γούστα μου 100%.

Τώρα είδα και τα πλήκτρα από λαπτοπ πίσω! Πολύ ωραίο touch!! Πού τα ψώνισες αυτά; Μήπως είσαι IT??

Επεξεργασμένο από argytar
  • Like 1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου