Προς το περιεχόμενο

Church Of Man - The Mighty Fall (Μάρτιος 2020)


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, αγαπητοί!

 

μέσα από τη θαλπωρή του σπιτιού και της καραντίνας, δράττομαι της ευκαιρίας να σας παρουσιάσω την πρώτη δουλειά των Church Of Man "The Mighty Fall", στην οποία έχω τη χαρά και την τιμή να παίζω μπάσο.

 

Το άλμπουμ ηχογραφήθηκε στα Blueberry Productions Co studios από τον Κώστα Κοφίνα, ενώ το artwork επιμελήθηκε η Μαρία Σιδέρη.

 

Σχόλια, παρατηρήσεις, ερωτήσεις καλοδεχούμενα και επιβεβλημένα!
 

🙂 

 

 

 

 

 

 

🙂 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραία δουλειά! 

 

Μόνη μικρή παρατήρηση η φωνή, είναι λίγο ξερή, πιστεύω λίγο βάθος έστω το ήθελε.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν κι εγώ είμαι ενημερωμένος με τα τεκταινόμενα σας.... Εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση η γρήγορη ανοδική πορεία σας σε όλα τα επίπεδα! Από την "άγρια" βαβούρα (γαμώ τα fuzz μου μέσα γαμώ..), σε εύηχο άκουσμα....

 

  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, να ευχαριστήσω όσους μπήκαν στον κόπο να μας ακούσουν, αλλά και να σχολιάσουν.

 

23 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Πολύ ωραία δουλειά! 

 

Μόνη μικρή παρατήρηση η φωνή, είναι λίγο ξερή, πιστεύω λίγο βάθος έστω το ήθελε.

 

η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιήσαμε με μέτρο (ως άποψη;) το reverb και το delay. Το τραγούδι που έχει υποστεί την περισσότερη επεξεργασία στη φωνή είναι το "sweet mother". Θα σου βάλω, μάλιστα, και ένα μικρό κουίζ, Βασίλη 😄 τι εφέ χρησιμοποιήσαμε στη φωνή, στο τραγούδι που σου ανέφερα και ποιος γνωστός καλλιτέχνης το ψιλοέχει ως trademark ήχο στα φωνητικά του; 😛 😄 

 

19 ώρες πριν, cigaret13 είπε

 Αν κι εγώ είμαι ενημερωμένος με τα τεκταινόμενα σας.... Εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση η γρήγορη ανοδική πορεία σας σε όλα τα επίπεδα! Από την "άγρια" βαβούρα (γαμώ τα fuzz μου μέσα γαμώ..), σε εύηχο άκουσμα....

 

  

 

αφού, τέκνον μου, εδώ είμαι στο μπάσο (που το προτιμώ καρφί στον ενισχυτή, εκτός από κάνα δύο σημεία, σε τραγούδια)..οι κιθαρίστες, σε αυτό το συγκρότημα, είναι πολιτισμένοι άθρΩποι..όχι μάο μάο σαν του λόγου μου.. 😄 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
52 λεπτά πριν, mustafank είπε

η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιήσαμε με μέτρο (ως άποψη;) το reverb και το delay. Το τραγούδι που έχει υποστεί την περισσότερη επεξεργασία στη φωνή είναι το "sweet mother". Θα σου βάλω, μάλιστα, και ένα μικρό κουίζ, Βασίλη 😄 τι εφέ χρησιμοποιήσαμε στη φωνή, στο τραγούδι που σου ανέφερα και ποιος γνωστός καλλιτέχνης το ψιλοέχει ως trademark ήχο στα φωνητικά του; 😛 😄 

 

Chorus έχετε εκεί στα φωνητικά;; Κάτι σε Steven Wilson μου βγάζει το άλλο vibe. 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγουδι καλο και η μπαντα το εχει αποδωσει καλα.

Η παραγωγη μιξη κλπ ομως ... σας αδικει. Αποψη μου βεβαια και μονο

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυνατο ειναι Γιανναρε(ομοιως και το fire που ακολουθει και ακουω τωρα-τα αλλα δεν προκαμα ακομα).

Ωραια παιξιματα,καλες συνθεσεις-το κυριοτερο κατα τη γνωμη μου.

Ψεγαδια δεν ψαχνω και δε με νοιαζουν γιατι στην τελικη ροκενρολ ειναι και δε μου χαλαει κατι τη γευση της μπουγατσας.😀

Με κανει αυτο που ακουω,του γουστου μου.

Ομορφα πραματα γενικως και ειδικως και μπραβο σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη την άποψή μου την ξέρεις οπότε δεν γράφω κάτι περαιτέρω. Αυτό που θα πω, έχοντας την τύχη να τους έχω δει live, ΠΡΕΠΕΙ να τους δείτε/ακούσετε/ζήσετε κι εσείς. Εύχομαι το συντομότερο.

 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς

Επεξεργασμένο από X-minor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου