Προς το περιεχόμενο

Πως επηρέασε την μουσική δραστηριότητα σας το "Μένουμε σπίτι";


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
1 ώρα πριν, Tamtam είπε

Καμιά φορά, σκέφτομαι ότι αν ήμουν στην Ελλάδα θα την πάλευα πιο εύκολα, οι φίλοι μου στο νησί, έχουν ένα κήπο, πάνε θάλασσα κλπ, Μετά όμως σκέφτομαι την ανεπαρκή κατάσταση της δημόσιας υγείας όπου το Ιατρικό κέντρο στην Πα΄ρο δεν έχει ούτε θερμόμετρο που λέει ο λόγος και ουσιαστικά αν σου συμβεί κάτι και δεν έχεις βίσμα να σε πάρει διακομιδή, είσαι εσύ κι θεός, και λέω καλύτερα εδώ, να παίζω κρυφτό με το θάνατο, μέχρι να περάσει αυτός ο εφιάλτης.

Αμ δεν θα ήσουν στην Πάρο... (που μου θες και διακοπές 😁) Δεν επιτρέπεται να πας σε νησιά. Μόνο αν είσαι μόνιμος κάτοικος βάσει Ε1, αυστηρά. Κι αυτό για να μη μεταφέρουμε την επιδημία και έχουμε τις διακομιδές που λες. Οπότε μην ονειρεύεσαι τι έχασες.

 

Σπίτια μας καθόμαστε. Μέσα.

Και βγάζουμε και τον λύκο που μοιάζει με φώκια μια βόλτα μεγάλη το πρωί και 2 γύρω απ το τετράγωνο, μεσημέρι και βράδυ.

Μόνο χτες και σήμερα είδα περισσότερο κόσμο έξω, που άνοιξε ο καιρός. Θα τα φάμε τα μούτρα μας μου φαίνεται.

Πάμε φιρι - φιρί που έλεγε κι η μάνα μου. Θα δείξει το Πάσχα.

  • Like 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάλι επιβεβαιώνεται η θεωρία μου περι μόνιμης κατοικίας στην εξοχή.............ποσο μπροστά είμαι; 😛

 

 

  • Like 2
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη και Λάκη, από την Πάρο είμαι. Οι φίλοι μου μου λένε ομως ότι εν μέσω κορονοϊού είναι πάρα πολύς κόσμος με εξοχικό εκεί, κυρίως ευκατάστατοι, οι οποίοι έσπευσαν να γίνουν δημότες τον τελευταίο μήνα... Τι να λέμε.
Εγω πάντως αν ήμουν στο νησί, θα ήμουν στο βουνό μου , απομονωμένος ούτως η άλλως.
Και είναι άλλο να είσαι σε ένα κτήματάκι να σκαλίζεις την καλουργιά σου και να βλέπεις θάλασσα και ηλιοβασιλέματα πίνοντας τη σούμα σου, και άλλο σε ένα "στούντιο" χωρίς καν μπαλκόνι , στις Βρυξέλλες, να πίνω τσίπουρο Τυρνάβου μόνος μου. Ε, κάποια διαφορά υπάρχει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι. Αυτοι που μενουν σε πολυκατοικιες με μπαλκονια κλπ ονειρευονται φυση και θαλασσα.

 

Και εγω που μενω διπλα σε παραλια και αναμεσα βουνα, και που ο κοντινοτερος γειτονας, τετοια εποχη, ειναι στα 200 μετρα, θα ηθελα εχω ενα μπαλκονακι να βλεπω κανα γειτονα ή κανα περαστικο μηχανακι να περνα. Εστω και με αταπωτη εξατμιση. 

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα αφήστε με εδω, και δεν θέλω να βλέπω κανέναν σας .......no offense 😛

Y.Γ. Και χωρίς τις ξεβράκωτες 😛

91097836_1894192590713315_5177924323364569088_n.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωάρα. Επιτέλους κατάφερα να βρω χρόνο να κάνω όσα ήθελα εδώ και 8 μήνες που με είχε πάει τρένο η δουλειά. Videogames, μουσική, ταινίες, σειρές, βιβλία, comics, μελετη και τζαμαρισμα στην κιθαρα, γραψιμο τραγουδιων. Καποια στιγμη θα πηξω ειμαι σιγουρος, αλλα για την ωρα ουσιαστικα κανω αδεια επι πληρωμη και φορτιζω τις μπαταριες μου 😎😎

  • Like 3

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
20 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Με τιποτα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι. Αυτοι που μενουν σε πολυκατοικιες με μπαλκονια κλπ ονειρευονται φυση και θαλασσα.

 

Και εγω που μενω διπλα σε παραλια και αναμεσα βουνα, και που ο κοντινοτερος γειτονας, τετοια εποχη, ειναι στα 200 μετρα, θα ηθελα εχω ενα μπαλκονακι να βλεπω κανα γειτονα ή κανα περαστικο μηχανακι να περνα. Εστω και με αταπωτη εξατμιση. 

Αλλάζουμε;

Σου διαθέτω ευρύχωρο διαμέρισμα 4ου, σε πολυκατοικία του 1958 στην μαγευτική Κυψέλη με άπλετη θέα στα απέναντι μπαλκόνια και αέναη ηχητική συντροφιά όποιου διαμερισματος κάνει κεφι ή τσακώνεται, σε ακτίνα 50 μέτρων (τουλάχιστον 6 πενταόροφες πολυκατοικίες) καθώς και εγγυημένη διέλευση τουλάχιστον 50 παπακίων με ανοιχτή εξάτμιση την ημέρα και ότι άλλο σχετικό κομφόρ συνωστισμού και όχλησης τραβάει η ψυχή σου. Παράδεισος!

Απαραίτητα 2 χρονάκια διαμονής για να το χωνέψουμε.

  • Like 2
  • Χαχα 5

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, yameth said:

ευρύχωρο διαμέρισμα 4ου, σε πολυκατοικία του 1958 στην μαγευτική Κυψέλη με άπλετη θέα στα απέναντι μπαλκόνια και αέναη ηχητική συντροφιά όποιου διαμερισματος κάνει κεφι ή τσακώνεται, σε ακτίνα 50 μέτρων (τουλάχιστον 6 πενταόροφες πολυκατοικίες) καθώς και εγγυημένη διέλευση τουλάχιστον 50 παπακίων με ανοιχτή εξάτμιση την ημέρα και ότι άλλο σχετικό κομφόρ συνωστισμού και όχλησης τραβάει η ψυχή σου. Παράδεισος!

 

 

Βάλτο στην ΧΕ και το πούλησες ... χθες, ακόμα και αν το βάλεις σε υπερβολική τιμή.

Και μαμώ τις αγγελίες έφτιαξες

  • Χαχα 5

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, yameth said:

Αλλάζουμε;

Σου διαθέτω ευρύχωρο διαμέρισμα 4ου, σε πολυκατοικία του 1958 στην μαγευτική Κυψέλη με άπλετη θέα στα απέναντι μπαλκόνια και αέναη ηχητική συντροφιά

 

από υγρασίες και κατσαρίδες πως πάει?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου