Προς το περιεχόμενο

Kραυγή αγωνίας για τους καλλιτέχνες


koftis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cringe ανελέητο
αυτή που ποσταρα εγώ είναι κλάσεις ανώτερη, άνοιξε την κάμερα και είπε ότι είχε στο μυαλό της, λίγα, λίγα αυτά ήτανε. Αυτή εδώ απαγγέλλει 8 λεπτά γραμμένο λόγο (ελεορ!!!!!!) για να μας πει ότι δεν παίρνει επίδομα... και θέλω να συμπονέσω αλλα δεν μπορώ απ' το cringe,
και της βαράνε παλαμάκια στα σχόλια ενώ της δικιάς μου της κρεμάσαν ντενεκέδες... δεν εκτιμάμε τον αυθορμητισμό, τον αληθινό άνθρωπο, τελείωσε

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, blue monk είπε

της βαράνε παλαμάκια στα σχόλια

Και οχι μονο αυτο, βαρανε παλαμακια σε οσους της βαρανε παλαμακια.

Capture.JPG

Επεξεργασμένο από Clb62
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα λυθούν αυτά τα προβλήματα σύντομα.

 Σε λίγο καιρό που θα τα επιτάξουν τα ΠΑΝΤΑ, θα έχει δουλειά, φύλλο πορείας και δελτίο για ΟΛΟΥΣ.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το βίντεο, το μόνο που προκαλεί στο θεατή, είναι αμηχανία..

 

Όντως υπάρχει πρόβλημα στον καλλιτεχνικό χώρο όσο αφορά τις εργασιακές σχέσεις, όμως με τέτοια βίντεο περνάει στη σφαίρα του γραφικού..

 

Χωρίς να θέλω να φανώ ερειστικός, τις τελευταίες μέρες έχω διαβάσει "καλλιτέχνες" με αμφίβολο ή αντικειμενικά ανύπαρκτο καλλιτεχνικό έργο, να θεωρούν πως η κοινωνία και το κράτος, τους χρωστάει..

 

Επίσης κάποιοι αναρωτήθηκαν: "Τι να κάνω; Nα παρατήσω τα όνειρά μου;"

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ένα φτωχό κράτος σαν την Ελλάδα και μάλιστα σε περίοδο πρωτόγνωρης υγειονομικής κρίσης, υποχρεούται πέρα από το να καλύψει βασικές ανάγκες,να εκπληρώσει και τα προσωπικά όνειρα του καθενός.

 

Ζω σε μια χώρα με ισχυρό κοινωνικό κράτος,σε βαθμό κατάχρησης από τους πολίτες.

Στο σωματείο καλλιτεχνών υπάρχουν για παράδειγμα και κάποιοι ράπερς, της στιχουργικής ποιότητας: όπλα,λεφτά,συμμορίες,ναρκωτικά,κ.ο.κ.

 

Πέρα από το ότι δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια άτομα θεωρούνται καν καλλιτέχνες,  απολαμβάνουν τη φοροελάφρυνση που προσφέρει το σωματείο σε νέους καλλιτέχνες,όπως και ένα σωρό άλλων ευεργετημάτων.

 

Αμφιβάλλω λοιπόν ότι το κράτος,δηλαδή οι πολίτες, επιθυμούν να ενισχύσουν πέρα από το προνοιακό επίπεδο, τον κάθε sin boy ή τον κάθε αυτοαποκαλούμενο καλλιτέχνη..

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κοπέλα ήθελε (και καλά έκανε) να πει με έντονο τρόπο ότι η καλλιτεχνία είναι ισότιμο επάγγελμα με τα υπόλοιπα αλλά αντιμετωπίζεται ως κατώτερο. Ως εδώ καλά.

 

Στο δρόμο, δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την επιθυμία της να δείξει ότι είναι καλή ηθοποιός. 

 

Το αποτέλεσμα είναι ένας στομφώδης μονόλογος που δεν επιτυγχάνει κανένα από τους δύο στόχους του δυστυχώς.

  • Like 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειράζει ρε παιδιά.

Δεν θα κάτσει ο μέσος ακροατής θεατής να αποκωδικοποιήσει αν τα διάβαζε από το τελεπρομπτ ή τα ήξερε απ έξω ή τα έλεγε όπως της ερχόταν.

Η ουσία είναι να περαστεί το μήνυμα έξω

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα απλά να διαβάζει κάποιος ένα χαρτί και να λέει σωστά πράγματα, παρά να τα λέει από μνήμης, με πειστικό τρόπο, και να λέει μπούρδες.

 

(Το βίντεο δεν το είδα, ούτε με ενδιαφέρει να το δω, ούτε έχω την περιέργεια. Μακάρι να πάνε όλα καλά για τους καλλιτέχνες/μουσικούς, όπως και για όλον τον κόσμο. Υγεία πρωτίστως, και λεφτάκια για να περάσουμε τους επόμενους (πολύ) δύσκολους μήνες.)

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, dimsonic said:

Η ουσία είναι να περαστεί το μήνυμα έξω

 Δεν περνάει το μήνυμα έξω, αυτό είναι το θέμα. Ο μέσος ακροατής/θεατής όπως λες, απλά δε θα κάτσει να το δει μετά τα πρώτα 30 δευτερόλεπτα γιατί είναι σαν κακό μονόπρακτο και ο πολύς κόσμος τα βαριέται αυτά. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.flash.gr/economy/1585467/epidoma-800-eyro-poia-einai-ta-nea-epaggelmata-pou-mpainoun-sti-lista-ti-anakoinose-o-adonis-georgiadis

 

 

 

δεν ξερω βρε παιδιά, εγώ μουσικός δεν είμαι.

Τουλάχιστον αν αυτό ορίζεται ότι ζεις απ αυτό.

Ούτε πρόκειται ποτέ πλέον να είμαι υπο αυτή την έννοια

 

αλλά ξέρετε ότι είμαι μαζί σας

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου