Προς το περιεχόμενο

Kραυγή αγωνίας για τους καλλιτέχνες


koftis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς η κοπέλα είναι,όπως και η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΉ πλειοψηφία των Ελλήνων ηθοποιών ,ΓΤΠ ηθοποιός... και σίγουρα ΟΧΙ "διασκεδαστής" (μια απλή σύγκριση της τεχνικής και του επιπέδου των κΣενων ηθοποιών σε οποιαδήποτε, ακόμα και την πιο πεταμένη σειρά του Netflix με τους δικούς μας στα αντίστοιχα ελληνικά σήριαλ, ακόμα και το πιο πΓιοτικα, θα με έκανε αν ήμουν Έλληνας ηθοποιός απλά να ανέβω στην ταράτσα μου και να...δωκω έναν ΠΗΔΟ ώστε να σταματήσω να ταλαιπωρω ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ τον εαυτό μου και τους ΑΛΛΟΥΣ. 🙂 )

 

ΟΧΙ κοπέλα μου...ΔΕΝ θα πάρεις επίδομα εκτός και αν έχεις ΚΑΔ..

 

🙂

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οτι είναι να ειπωθεί για τους πληττόμενους μουσικούς συζητιέται εδω με στοιχεία:

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα να φτάσω τα 8 λεπτά γιατι βαρέθηκα. Μου φάνηκε ένα εφηβικό, ρομαντικό και ναίφ κείμενο, διαβασμένο απο άνθρωπο που μάλλον δεν έχει αποδώσει τίποτα. Τραγούδι ή έργο. Και θα συμφωνήσω με τον φίλο που λέει

 

2 ώρες πριν, Kanimothrios είπε

Αυτό το βίντεο, το μόνο που προκαλεί στο θεατή, είναι αμηχανία..

 

Όντως υπάρχει πρόβλημα στον καλλιτεχνικό χώρο όσο αφορά τις εργασιακές σχέσεις, όμως με τέτοια βίντεο περνάει στη σφαίρα του γραφικού..

 

Χωρίς να θέλω να φανώ ερειστικός, τις τελευταίες μέρες έχω διαβάσει "καλλιτέχνες" με αμφίβολο ή αντικειμενικά ανύπαρκτο καλλιτεχνικό έργο, να θεωρούν πως η κοινωνία και το κράτος, τους χρωστάει..

 

Επίσης κάποιοι αναρωτήθηκαν: "Τι να κάνω; Nα παρατήσω τα όνειρά μου;"

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ένα φτωχό κράτος σαν την Ελλάδα και μάλιστα σε περίοδο πρωτόγνωρης υγειονομικής κρίσης, υποχρεούται πέρα από το να καλύψει βασικές ανάγκες,να εκπληρώσει και τα προσωπικά όνειρα του καθενός.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω πως και να μην έχει να δείξει κάτι σαν καλλιτέχνης, αυτά που λέει είναι αλήθεια.

 Έτσι είναι.

 Αυτοί πως θα ζήσουν τώρα?

 Ας τα αφήσουν αυτά που ξέρουν οι κυβερνώντες και σε τέτοια κατάσταση έπρεπε να δώσουν επίδομα σε όλους.

 Δεν μπορείς κύριε να βάζεις τέτοιους περιορισμούς (που αδιαμφισβήτητα έπρεπε να μπούν) και να μην μεριμνάς για

 περιπτώσεις ανθρώπων που δεν έχουν εργασία ή έχει πληγεί περισσότερο ο κλάδος τους λόγω της φύσης της εργασίας και δυσκολεύεται η εύρεση της κλπ. και να τους αφήνεις στη μοίρα τους.

 

 Οφείλεις να τους απασχολήσεις κάπου επί πληρωμής έστω και προσωρινά και άμα δεν μπορείς να το κάνεις να τους πληρώνεις για τις βασικές τους υποχρεώσεις.

 

 Αλλιώς δεν μιλάμε για κοινωνία.

 όλα αυτά προστατεύονται από συνθήκες, είναι υποχρεωμένα τα κράτη, η ΕΕ whatever να τα παρέχουν.

 

 Να κόψουν το λαιμό τους και να επιτάξουν τον πλούτο παγκοσμίως για όσο χρειαστεί.

 Οριζόντια.  ΤΩΡΑ.

 

 Αλλιώς θα τελειώσουν και αυτοί.

 Να μου το θυμηθούν.

 Θα τελειώσετε. Ακουτε?

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φάνηκε υπερβολικά μελοδραματοποιημένο, όπως άλλωστε όλες οι πολιτικοποιημένες ανακοινώσεις. Φέρνει την καταστροφή και τα δραματοποιεί στον μέγιστο βαθμό. Συμφωνώ ότι πρέπει να πάρουν το επίδομα, από την άλλη ποιοι ορίζονται ως καλλιτέχνες;

 

Και αυτό το ρωτάω με την έννοια ποιοί είναι γραμμένοι στο επιμελητήριο και ποιοι δουλεύουν μόνοι τους με "μαύρα";

 

Τελικά νομίζω ότι πήραν το επίδομα, οπότε τα δάκρυα έπιασαν τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

της εργασίας και δυσκολεύεται η εύρεση της κλπ. και να τους αφήνεις στη μοίρα τους.

 

Να πάνε να δουλέψουν ντελιβερι.

Γιατί δηλαδή όλοι αυτοί οι ΗΡΩΕΣ που το κάνουν στο πηγάδι κατουρησαν;

 

Και εγώ αν δεν είχα να φάω ντελιβερι θα δούλευα,δεν θα ζηταγα ... επίδομα

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κατι τέτοιες πολιτικες παντως γεμισαμε ρουμανους και βουλγαρους στα μαγαζια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Superfunk said:

 

Και εγώ αν δεν είχα να φάω ντελιβερι θα δούλευα ...

 

 

Και με τα χρήματα που θα έπαιρνες δεν θα μπορούσες ούτε το ρεύμα να πληρώσεις.

 

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές βρε παιδιά.

 

Από εκεί και πέρα, το βίντεο είναι τουλάχιστον αστείο.

Καλύτερο αποτέλεσμα θα είχε αν έβαζαν κάποιο απόσπασμα από παλιά ταινία με τον Ξανθόπουλο τον γίγαντα, παρά αυτή να προσπαθεί να δώσει την εικόνα ενός κόσμου χωρίς διασκεδαστές για αναδείξει την σημασία τους.

 

Τι θα πει "δεν είναι άνθρωποι και δεν έχουν ανάγκες?"?

Και οι άστεγοι είναι άνθρωποι, και οι μετανάστες, κλπ

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Και με τα χρήματα που θα έπαιρνες δεν θα μπορούσες ούτε το ρεύμα να πληρώσεις.

 

Τώρα πλερωνονται καλά μια και είναι καθαρά θέμα προσφοράς και ζήτησης.

 

Εγώ πάντως κάτω από 5 ευρώ πουρμπουάρ ντρέπομαι να τους δώσω υπό τΑς σημερινΑς συνθηκΑς φαντάζομαι το ίδιο κάνουν και οι περισσότεροι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου