Προς το περιεχόμενο

Al DI Meola Sounds: Boss Gp-10, Roland Gr-55 ή μήπως κάτι άλλο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, pipityri said:

@Reborn Για να μην κάθομαι και το βλέπω όλο, ,μπορείς να μου πεις που δείχνει πως βάζει fx στον ήχο της κιθάρας?

8:15 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
26 λεπτά πριν, Reborn είπε

Μανώλη, εν τω μεταξύ μήπως γνωρίζεις αν ισχύει πως η Boss καταργεί την GP-10?

Δεν υπάρχει κάποια επίσημη πληροφορία. Είναι μοντέλο του 2014.

21 λεπτά πριν, pipityri είπε

Εχω χάσει επεισόδια!

Μπορείς να διαβάσεις στα manual τις δυνατότητες.

VG-88

VG-99

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
18 λεπτά πριν, Reborn είπε

8:15 !

Ο Μανώλης θα ξέρει σίγουρα καλύτερα, αλλά έχω την εντύπωση πως στο συγκεκριμένο κλιπ, δεν βάζει fx στον ήχο των μαγνητών της κιθάρας, αλλά στον modeled ήχο που παίρνει μέσω του GK. Σιγούρεψε το, γιατί θα σου είναι άχρηστο στην ακουστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, pipityri said:

Ο Μανώλης θα ξέρει σίγουρα καλύτερα, αλλά έχω την εντύπωση πως στο συγκεκριμένο κλιπ, δεν βάζει fx στον ήχο των μαγνητών της κιθάρας, αλλά στον modeled ήχο που παίρνει μέσω του GK. Σιγούρεψε το, γιατί θα σου είναι άχρηστο στην ακουστική.

Το βίντεο στην αρχή λέει πως βάζει ουσιαστικά μόντελ μπάσου σε 5η και 6η χορδή και μετά ασχολείται με τους μαγνήτες της κιθάρας. Αλλά σίγουρα αν μπορεί να με σιγουρέψει ο Μανώλης μια καλή θα ήμουν ευγνώμων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
36 λεπτά πριν, Reborn είπε

Το βίντεο στην αρχή λέει πως βάζει ουσιαστικά μόντελ μπάσου σε 5η και 6η χορδή και μετά ασχολείται με τους μαγνήτες της κιθάρας. Αλλά σίγουρα αν μπορεί να με σιγουρέψει ο Μανώλης μια καλή θα ήμουν ευγνώμων!

Εχεις δίκιο, το είδα τώρα...Οπως είπα, έχω χάσει επεισόδια!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια κάνει και το fishman.

Αν και μέχρι στιγμής δεν ασχολήθηκα σε βάθος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Μανώλης Χναράκης said:

Τι κάνει;

Αν κατάλαβα καλά το ζητούμενο είναι να μπορείς να έχεις blend των ηχων της κιθάρας με τους συνθ.

Πχ στο βίντεο φαίνεται στο 1.02 (και σε άλλα σημεία) το Interface, όπου βλέπεις τα κανάλια όπου μπορεις να προσθέσεις ήχους synth με πχ guitar rig ή κάτι άλλο.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αν κατάλαβα καλά το ζητούμενο είναι να μπορείς να έχεις blend των ηχων της κιθάρας με τους συνθ.

Το ζητούμενο του OP είναι να μπορεί με το ίδιο μηχάνημα να έχει ήχους synth και ταυτόχρονα να κάνει processing στον φυσικό ήχο της κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου