Προς το περιεχόμενο

Πώς να βελτιώσω την φωνή μου; Έκανα πρόοδο;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update:

Ξανά τραγούδισα το Snow των Red Hot Chili Peppers, προσπαθόντας να μην βγάζω αέρα από την μύτη. Επίσης έκανα και ασκήσεις βάζοντας ένα μανταλάκι στην μύτη μου 😅

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: To Φάλτσα.mp3 είναι πάρα πολύ φάλτσο, αν φοράτε ακουστηκά καλύτερα να χαμηλώσετε λίγο την φωνή. Αυτό το έκανα επίτηδες, θέλω να μου πείτε πόσο κακό είναι για την φωνή. Πάντως όταν είχα ξεκινήσει να τραγουδάω, αν το έκανα αυτό, ο λαιμός μου θα με πονούσε και θα έβηχα, ενώ τώρα απλώς ζορίζεται αλλά δεν με πονάει! σκέφτηκα μπας και τις ζορίσω τις νότες, μπας και ανοίξει και άλλο ο λαιμός.

Snow.mp3 Φάλτσα.mp3

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 41
  • Πριν
  • Τελευταία απάντηση

Μεγαλύτερες συμμετοχές

Μεγαλύτερες συμμετοχές

Popular Posts

Με ζόρισμα ΔΕΝ ανοίγει ο λαιμός. Διαιωνίζεται το πρόβλημα...   Με σωστές φωνητικές ασκήσεις και ασκήσεις διαφράγματος, και σωστή τοποθέτηση φωνή "ανοίγει" ο λαιμός. Και βάζω τα εισαγωγι

Ενρινη ισον βοσκοπουλος. Σημαινει οτι αφηνεις να βγαινει αερας και απο τη μυτη. Γιαυτο, κλεινε μυτη τακτικα (την ωρα που τραγουδας) ωστε να τσεκαρεις οτι η φωνη δεν αλλαζει ηχο.

Μολις τα καταφερεις σε χαμηλη ενταση, θα εχεις κανει ενα τεραστιο βημα.

Posted Images

Με ζόρισμα ΔΕΝ ανοίγει ο λαιμός. Διαιωνίζεται το πρόβλημα...

Με σωστές φωνητικές ασκήσεις και ασκήσεις διαφράγματος, και σωστή τοποθέτηση φωνή "ανοίγει" ο λαιμός.

Και βάζω τα εισαγωγικά διότι ο λαιμος δεν ανοίγει, αλλά στην ουσία συμμετέχει λιγότερο στην παραγωγή του ήχου.

• Like 2
Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Κανονισμοί της σελίδας.