Προς το περιεχόμενο

Dracula


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εδω ειναι ενα κομματακι μου που προέκυψε απο το πουθενα.Δουλεύοντας ενα αλλο μου κομματι προέκυψε το main riff απο το οποίο... Προέκυψε αυτο. Για δυο πραγματα δεν ειμαι σίγουρος... 

1.Το drumbeat πισω απο το main riff (δε μου κάθεται καλα στο αΦτι και οταν δοκιμαζω backbeat η 1/2 που καθονται καλα σε αυτο το ριφφ...δεν εχουν ωραια μετάβαση στο verse... Hταν οτι πιο "αποδεκτό" βρηκα αλλα και παλι... ) 

2.Aν θα μπει σολακι η τρίτο verse μετα τη γεφυρα (σαν πρωτη εντυπωση και ακοθγοντας το κομματι σε ροη και οχι μονο αυτο το σημειο πιο πολυ αυτο μου κάθεται παρα να βαλω σολακι... Θα το τσεκαρω ομως) 

Dracula (Update3).mp3

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλoς ο ηχος της κιθάρας. Η μποτα εχει πολυ μπασο και ειναι πολυ "clicky".  Προσπαθησε να ακουγεται πιο πολυ "φτουπ" και οχι "μπλουπ". Επισης θα ηθελα το snare λιγο πιο επιθετικο.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, chug_faster είπε

Καλoς ο ηχος της κιθάρας. Η μποτα εχει πολυ μπασο και ειναι πολυ "clicky".  Προσπαθησε να ακουγεται πιο πολυ "φτουπ" και οχι "μπλουπ". Επισης θα ηθελα το snare λιγο πιο επιθετικο.

Καλημερα. Εχουν αλλαξει καποια πραγματα στα τυμπανα... Και γενικα σε ολο το κομματι... Η τελική του εκδοχή ειναι εδω... 

 

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου