Προς το περιεχόμενο

Clo Sur - While You Think It Over - By PanosK- Abstract Remix


Panos Kostagiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μη λες ότι είμαι κομπλεξικός, έχω να σου πω πως αυτό που άκουσα ήταν Α'. Και μουσικά και τραγουδιστικά. Πες μου όμως, εσύ τραγουδάς;

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Nestoras said:

Για να μη λες ότι είμαι κομπλεξικός, έχω να σου πω πως αυτό που άκουσα ήταν Α'. Και μουσικά και τραγουδιστικά. Πες μου όμως, εσύ τραγουδάς;

Ειναι διαγωνισμος Remix.Τα φωνητικα ειναι του Clo Sur εγω εβαλα τα υπολοιπα

3 minutes ago, gkourmoul1 said:

Πολυ καλο!

Εσυ τραγουδας?

Ειναι διαγωνισμος Remix.Τα φωνητικα ειναι του Clo Sur εγω εβαλα τα υπολοιπα

4 minutes ago, Nestoras said:

Για να μη λες ότι είμαι κομπλεξικός

Καλα ισως το πηρα λιγο προσωπικα την αλλη φορα,απλα να ειμαστε λιγο πιο ευγενικοι με την προσπαθεια που κανει ο καθενας μας και να προσπαθουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimsonic said:

πολύ ωραία η προσέγγιση από το 1.50 και πέρα

 

Ευχαριστώ.Ειπα να μην το πειραξω πολύ να το κρατήσω minimal ,ούτε καν μπάσο έβαλα γιατί δεν μου καθόταν καλά στο αυτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΒΑΪΟΥ said:

Πολύ ωραίο,μ αρέσει που είναι light στο άκουσμα, minimal, Less is more γενικότερα! Μπράβο!

Τα φωνητικα του παιδιου ειναι ολο το τραγουδι δε χρειαζοταν πολλα παραπανω.Ευχαριστω που αφιερωσες χρονο να το ακουσεις και μην ξεχνας οτι ο διαγωνισμος τρεχει ακομα,ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις κατι πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχω την εντύπωση πως απο το 2ο λεπτό περίπου και μετά, παίζεις λάθος ακόρντα και είναι τελείως έξω απο την μελωδική γραμμή της φωνής. Σαν να ακούγονται 2 διαφορετικά τραγούδια να παίζουν ταυτόχρονα. Μήπως έβαλες έτοιμα samples?

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, yameth said:

Εχω την εντύπωση πως απο το 2ο λεπτό περίπου και μετά, παίζεις λάθος ακόρντα και είναι τελείως έξω απο την μελωδική γραμμή της φωνής. Σαν να ακούγονται 2 διαφορετικά τραγούδια να παίζουν ταυτόχρονα. Μήπως έβαλες έτοιμα samples?

Αυτος ηταν και ο σκοπος μου απο εκεινο το σημειο και μετα,ενα μπλεξιμο και γι αυτο υπαρχει στον τιτλο το Abstract Remix.Ετοιμα  samples μονο στα drums  τα υπολοιπα ειναι οργανα που εφτιαξα στο sampler του  Renoise.Κατεβασε το ειναι ενας διαφορετικος τροπος να δημιουργεις μουσικη.Η δοκιμαστικη εκδοση  δεν ληγει ποτε και το μονο που δεν σε αφηνει να κανεις ειναι να κανεις το τραγουδι σου export σε αρχειο ηχου.Εγω το αγορασα πριν απο κανα 2 μερες στην "εξωφρενικη" τιμη των 80 ευρω .Μιλαμε αν του δωσεις λιγο χρονο να το μαθεις δε θα χρειαστεις κανενα  vst ποτε.Δε στο προτεινω ομως αν θελεις να κανεις ζωντανη ηχογραφηση πολλων οργανων.

https://www.renoise.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου